Heleďte, já pro dnešek přestanu s tím věštěním apokalypsy. V poslední době mám ze sebe pocit, že mě musíte vidět jako zachmuřeného opelichaného krkavce, který sedí na poslední větvi uschlého stromu, obzor za mnou je temný jako před blizzardem a moje černé oči jasně říkají, že ať dopadne zápas jakkoliv, mrchožrout si přijde na své.
Dnes chci snít. Stalo se mi něco, co zažívám jednou za čas a mám chuť se z toho vypsat. Začít ale musím před pětadvaceti roky.
Svoji průmyslovku jsem absolvoval v Lokti. To je to půvabné městečko na řece Ohři, kde se přímo nad řekou tyčí stejnojmenný hrad. Klíč ke království českému. Byl tam vězněn i malý Karel IV. Bylo mi tehdy patnáct, byl rok 1996 a já si přímo na hradě našel brigádu jako průvodce. To byly ty dřevní doby českého kapitalismu, hrad se pozvolna dával dohromady, nebylo moc peněz ani velké dotace, ale všude bylo plno schopných a vzdělaných mladých lidí a já se tam dostal do kolektivu vysokoškoláků historie, kteří tenkrát za to průvodcování a práci na hradě nechtěli moc peněz. Nakonec jsem tam zůstal po celou střední školu a získal jsem tam vztah k historii, který mi zůstal dodnes. Sice jsem ho v různých etapách života tlumil nebo odsouval, ale mám ho v hlavě napořád. Přičichl jsem tam k historickému šermu, ke kterému jsem se teď zase vrátil a snažím se zájem o něj vzbudit u svých dětí.
Ten hrad se mi strašně líbil. Obzvlášť tenkrát, kdy se tam dalo dělat skoro cokoliv - dohled památkového ústavu byl takový volný, protože nový režim se ještě nerozhodl, jestli si hrad zaslouží dotace nebo si zaslouží privatizaci na cokoliv, co sype. Nakonec přišel na hrad nový ředitel, vytvořila se kupodivu dobrá struktura a dneska je to jeden z nejkrásnějších českých hradů, perfektně opravený, zapojený do kulturního dění ve městě. U těch začátků jsem byl...
Za pár let nato jsem se byl podívat na českém Neuschwansteinu. Neznáte? Zámek a hrad Starý Hrozňatov u Chebu. Románská věž, ve které umučili hladem blahoslaveného Hroznatu z kláštera v Teplé a u toho empírový zámeček z 19. století. Tehdy oběť divoké privatizace. Objekt sloužil jako zástava za dávno vytunelované peníze. Já se tam nachomýtl se svojí novomanželkou při jednom z našich výletů. Právě to oddlužili. Podlezl jsem zamčená vrata, postavil jsem se na to nádherné nádvoří lemované spadlými taškami ze střechy a rozbitými okny a snil jsem o tom, že někde seženu těch mizerných 8 milionů za které to prodávali (a pak seženu dalších padesát na opravu) a stanu se tím hradním pánem ve vlastním zámku. Jak tam bude stylová hospůdka, nějaké ubytování, prohlídková trasa, středověké trhy, jak se zámek stane středobodem kultury v obci. Samozřejmě jsem si uvědomoval, že toho nikdy nedosáhnu, že mi žádná banka tolik peněz nepůjčí, ale ještě několik týdnů mě to drželo a vymýšlel jsem, jak se k těm penězům dostat, s kým bych se musel spojit a koho přesvědčit, že je to dobrý nápad. Pak to koupil nějaký podnikatel a dneska je z toho krásný zámeček... ale jen pro něj. Pro veřejnost je zatím uzavřený.
Pak jsem se stěhoval do Vidlákova na Jižní Moravě, kde jsem se našel v prasátkách, obdělávání polí, vytváření soběstačnosti... s manželkou jsme si pořídili pět dětí, které rostou jako z vody. Opravil jsem dům, zařídil si hezký život a měl jsem radost, že tentokrát to nebyly vzdušné zámky a dotáhl jsem to do konce.
Do Vidlákova jsme přišli zrovna v době, kdy tam dostali velkou dotaci na rekonstrukci tamního zámku. To už byla jiná doba, památkový ústav to měl pevně v rukou, rekonstrukci připravil slovutný architekt Fránek z Brna a já se k tomu nachomýtl zrovna ve chvíli, kdy se rekonstrukce chýlila ke konci. Zámek byl předtím zcela vyrabovaný, nedochoval se žádný mobiliář ani jiné památky, takže tehdy stál Vidlákov před zajímavým problémem. Součástí rekonstrukce byl i pětiletý program návštěvnosti včetně pracovních míst a celoročního provozu. Byl tu zrekonstruovaný zámek, který pět let musí být celoročně otevřený veřejnosti, ale nic v něm. To se potkalo s mojí další vášní - já sbírám Lego. A tak se na místním zámku objevily výstavy místních umělců včetně mých kostiček. Postupně jsme se s kamarádem vrátili k historickému šermu a teď se pravidelně navzájem osekáváme na zámeckém nádvoří. Zase jsem byl u toho...
Proč to celé píšu:
Teď v posledních dnech jsem se z pracovních důvodů probíral nabídkou realit na jižní moravě. Hledal jsem něco úplně jiného, ale vyskočilo to na mě a já nakoukl.
Ve Znojmě se prodává poslední dochovaný mlýn na dyjském kanálu. Tedy dochovaný mlýn - dochovaly se budovy, nikoliv zařízení. Majiteli došly síly uprostřed rekonstrukce. Teď se to prodává za mizerných patnáct mega a protože je to za takovou cenu, tak je v tom určitě ještě nějaký háček... Ale je tam všechno. Vinný sklep, mlýnice, obytné prostory, kanál s náhonem, stodola na druhém břehu, desetkrát větší zahrada než mám teď... Ale zároveň je to česky maličké a krásné.
Nechci sem dávat přímo odkaz, ale když dáte do vyhledávače: Prodej mlýna Znojmo, tak vám to vyskočí.
A já mám najednou zase v hlavě, jak by se tam vešla hospůdka, nějaké ubytování, jak by se tam dala udělat vodní elektrárna nebo replika mlýnského zařízení. Jak by se tam vešel vinohrad s mojí odrůdou, kterou mám na světě jen já, jak by tam mohli žít lidi, jak by se na dvoře dělaly zabijačky, popíjelo se víno, jak by se to zapojilo do městského kulturního života. Úplně se vidím, jak v kostýmu pana otce volám dceru, aby hostům přinesla sklínku mého portského. Vidím plný sklep vína, kravku, vodní kolo, prostě nádhera.
Pár dní se mě to teď bude držet. Budu se zamýšlet, jak dát dohromady peníze, ale je to zhruba stejná chiméra, jako ten Starý Hrozňatov. Nikdy si to na sebe nevydělá, vždycky to bude jen srdcová záležitost, která bude jen a jen žrát peníze. Určitě by se na to daly sehnat i nějaké dotace, dalo by se pro to ledacos udělat. Ale už je mi čtyřicet, závisí na mně celá rodina, dovedu si mnohem lépe představit všechny překážky a průšvihy a hlavně je mi jasné, že bych tam musel stavět a zedničit do konce života.
Tohle zřejmě dlouho na prodej nezůstane, někdo si z toho udělá penzion nebo firemní sídlo a možná, když za pár let pojedu kolem, tak tam bude klapat dřevěné kolo nebo šumět moderní vírová turbína. Ale na chvíli mi bylo zase dvacet a strašně strašně moc se mi chtělo dojet do té realitky a tam křičet na celé kolo, že to koupím, že peníze seženu, prodám všechno co mám a děj se vůle Boží...
Hele není tu mezi vámi někdo, kdo se do něčeho podobně šíleného pustil? Kdo za draho a nesmyslně koupil a pak se dřel dřel a dřel, aby na to vydělal, zadlužil se do konce života, ale vydupal to ze země? Jestli jo, tak by mě zajímalo, jestli se to dá přežít.
Jdu si vsadit Sportku.
- Log in to post comments
Komentáře
Re: Gerd Mantra o sdílení aut končí ve chvíli, kdy dva
účastníci, chcete-li sdíleči, chtějí jet ve stejnou dobu na dvě zcela rozdílná místa. Což bývá při jízdách do práce, na úřady, k lékaři, na výlet či dovolenou.
Tedy poměrně často.
Mám stejnou zkušenost s bytovým družstvem.
Nikdo tomu nechce "velet" A když se někdo najde tak je to nový, ničeho neznalý, ale chytrý jako rádio, mladý člen který vidí jen možnost zajišťovat zakázky a každoročně schválený plat předs. BD 240 000. Už dva roky jsme se nesešli, hlasuje se metodou per rolam, rekonstrukce chodeb v přízemí "se" objednává pátým rokem.
S tím souhlasím
nicméně prapůvodně jsem měl spíš vizi něčeho, co celkem úspěšně funguje v jižních krajích. Koupíte si podíl na nemovitosti, typicky bytu, a pak ji užíváte v poměru odpovídajícím vaší investici. Takže za pár set tisíc až milionů si v podstatě předplatíte dovolené u móře. Popisuju to hodně zjednodušeně. Jeden čas to bylo dost populární i v našich krajích. Mě to tehdy napadlo vsouvislosti s tím baráem u Znojma. Byl symetrický, takže půlka by byla pro mě a půlka pro "lufťáky".Hlavně měl ale obrovský a členitý sklep, kde se daly udělat privátní vinotéky. Představa byla, že tam párkrát v roce přijede "majitel vinotékového boxu" a bude mít k dispozici jednoduché zázemí - sklepní místnost s posezením a v baráku pár ložnic pro sebe a případné hosty. Prostě vinařská turistika. Myslím, že by to fungovat mohlo, ale nakonec jsem to stejně zavrhl, bo "by tam chodili lidi" :-) Nakonec to prý koupil nějaký chlápek z Bohumína.
tak na akciovku či VOS rychle zapomenout
čím víc lidí rozhoduje, tím to jde rychleji do kopru. Avýsledek je dřív či později O.O
Soused miliardář
také zkulturnil starý barák (hradiště); vykopávky z 9. století zakonzervoval vrstvou betonu a kamenné zdi 150cm zateplil 10cm polišem. Na katastru jsou všechny objekty pod jednou akciovkou, 1 akcie, na jméno. Žádné spory.
Takhle kdysi vznikalo mnoho děl.
Od slova " dílo", ne "dělo". :-D
Kdesi, už nevím kde, si takhle zřídili pivovar, ne tak dávno, za soudobého kapitalismu vrcholného blaha.
V podstatě i ty nadnárodní společnosti , mnohé z nich, jsou nic než akciovky (ovšem veřejně obchodovatelné) o tisících majitelích (ovšem většinou anonymizovaných a velmi nestálých).
Slušný mikropivovar lze sehnat kolem 2 500 000 na klíč, kdybych ukecal známého, tak za polovic. Když je klientela (což značí mít pitelnost nastavenou na chuťovou paměť tak, aby se lidé po pivu utloukli :-D) , tak do 2 roků jsou chechtáky zpět.
Na právnické osoby se však vztahují vyšší pokuty. To nepíšu jen tak, zkušenosti jsou.
Na druhé straně - více lidí, více se problém rozprostře, například problém s neklidným spaním (že přijde drahota, že přijde banderovec, že nepřijdou dotace, že ....) nemá jen jeden člověk. :-D))
Mlýn
Vidláku, podle fotek to nevypadá špatně. Ale je tam práce pro deset dětí, dcery bys musel provdat za zedníky, syn kovář , to je v pořádku, ještě odborníka přes dotace, ekonoma a manželka by získala určitě svatozář.
Budovy mlýna uzavírají dvůr, k tomu voda - šlo by to i dobře ubránit, udělal bych tam zbrojnici pro centrum historického šermu a nabídl bych nějakému obchodníkovi s jídlem bezplatně pár místností na skladování potravin, zejména trvanlivých. Jednu místnost bych nabídl místní domobraně jako klubovnu a místo na uskladnění jejich zbraní.
Ještě za života bych určil které z dětí mlýn dostane. Podmínkou by bylo aby ho předal dál svému dítěti a aby dodržovali právo na bydlení a ochranu ostatních dětí a jejich rodin.
To vše pouze za předpokladu, že vyhraješ více než 30 milionů korun. Pokud nevyhraješ, ber to jako znamení, že to není projekt pro tebe.
mlýn
Podle letecké mapy jsou již na střeše slun. panely, tak nevím ... a některé odkazy hlásí, že již nejsou aktualní
Vidlaku :)
Ahoj Vidlaku,
nadherne misto, ale:
- vsiml jsi si toho auta ve predu? Zacina na 3 a konci az na 8 za nove. A takovy clovek urcite nebude trpet nedostatkem penez.
- je to obrovska plocha, na kterou mozna najdes vyuziti, ale nikdy nebudes vydelecny, bez dotaci. A dotace znamena mit spoustu
konexi.
- 15M je nerealne. Podle cenove relace v okoli, pocitaj se vsemi pozemky, alespon s 20M.
- byl udelan velky kus prace (podivej se po fotografiich dokumentujici stav pred zacatkem opravy) a jeste bude velkykus prace pred
Tebou. Tim mysllim, ze bez problemu tam muzes utopit 15M - 20M a jen se zaprasi.
Ke koupi a k dokonceni by jsi potreboval vlastni tiskarnu penez ci banku. :)
Hlavne
to dát do novin a připojit transparentní účet
na centrumu
v sekci rekonstrukce je takových staveb dost,takových snílků hafo, většinou tvrdí,že chtěli z města do přírody opustili zaměstnání,takže nějak to financovat jde,přes dotace účty sbírky dobrovolníky mecenáše
I já se kdysi zasnil
Před asi 12ti lety byla na prodej tvrz ve Slavkově - Bohdalovicích (u Českého Krumlova), za cca 2 mega.
Stav odpovídající ceně, investice tak 4 mega, aby si to mohlo začít na sebe vydělávat. A ta investice byla kamenem úrazu. Na koupi bychom hypo dostali, ale tím bychom skončili. Široko daleko žádná práce, osídlení minimální, turistický ruch také.
Kdybychom měli alespoň část prostředků na oživení, šli bychom do toho. Protože tvrz potenciál má a časem by si zákazníky přitáhla. Úplně jsem to viděl, stejně jako Vidlák - pár pokojů pro hosty, hospůdka, pár stanů na pozemku, nějaké kulturní akce tamtéž, drobná kovářská a truhlářská výroba, košíkařina, keramika, pár bylinek. Ale prostě nebylo na překlenutí cca pěti let, než by se něco rozběhlo.
Nakonec ji koupili nějací manželé a obratem zastavili bance.
V mnohem menším. Ve 30 jsem…
V mnohem menším. Ve 30 jsem koupil historický domeček (odhadem 170 let, mnoho přestaveb) po podvodné rekonstrukci. Dle hesla "práce vlastníma rukama na vlastním domě je nejlépe zaplacený čas co jsem kdy v životě dělal" (platilo tehdy i dnes) jsem to začal dávat do kupy. Postupně jsem vyměnil všechno kromě obvodových zdí a to jen proto že se to nedalo udělat (jinak kopání podlah i stavění krovů ...). Když jsem to rozjížděl, tak jsem kamarádovi říkal - až to dodělám, tak něco. A on (co měl více zkušeností) se začal strašlivě moc smát. A řekl - tahle akce je hotová až si řekneš - a teď už na to s..u. A dodržíš to :-)
Povedlo se to bez dodatečných dluhů (kromě dluhu na koupi).
Nějak to dopadlo, domek je zalidněný (4 děti), takže ta dřina smysl měla.
devatero
řemesel a desátá bída
Re: adx Nic ve zlém, ale
děti utečou a vy budete mluvit o štěstí, pokud budete mít k sobě někoho, kdo vám pomůže s nákupem a občas i zalátá děravé fusky.
Btw. ty děti utíkají ve strašlivě rychlém tempu...
Á, Vidlákovi už se okoukal …
Á, Vidlákovi už se okoukal "měděný zámek" a chtěl by "vodní hrad"? Představa, že bych dostal na krk něco takovýho mě děsí, spíš noční můra než snění. Rekonstruujeme postupně a bez úvěru náš barák z 50-tých let postavený svépomocí, o kterém se zedník, co měnil okna, trefně vyjádřil, že "tenhle dům je taky postavenej z toho, co kdo našel na zahradě". Teď, po 30-ti letech oprav už se mi konečně začíná líbit, i když práce je to nekonečná. Začínat někde znova jen tak ze sportu? Blázníš, ševče?
v poslední
době v mém okolí jsem zaznamenala trend tyhle starší baracky zbourat a postavit nové,jde to rychleji,snáze se sežene firma stavební práce jsou levnější než rekonstrukční a pak má člověk chvíli pokoj,starý barák je pořád starý barák
Jo, ale to byl starý rodinný…
Jo, ale to byl starý rodinný dům, ve kterém žila rodina od těch 50-tých let, všichni k němu měli vztah, to by citově nešlo. A pořád jsme měli v čem bydlet díky tomu. Ono všechno zbourat, zadlužit se a pak začít zgruntu na druhé straně hlavy je možná racionální, ale v reálu to moc nejde.
Když to chcete řešit …
Když to chcete řešit "dodavatelsky" a zadat to firmě, tak máte nepochybně pravdu. Ale pokud vás nelákají dluhy do důchodu (a nemáte potřebné miliony na účtě), tak dřina na vlastním mimo jiné znamenala že jsem měl prakticky po celou dobu kde bydlet. Bylo to na čerstvém vzduchu a jak známo prace šlechtí (nebyl čas na blbosti, výlety znuděných třicátníků za exotikou a podobně).
To že se to stlouklo bez dluhů mi mimo jiné umožnilo mít větší rodinu a beze stresů aby žena půl roku po porodu musela jít makat a podobně (jak vidím u jiných).
pokud je stavěnej z cihel,
a ne z kotovic, jak bylo na Moravě zvykem tak to jde. Strejdův krásný statek - ač vymyšlený dobře/funkčně/ celý z kotovice, když sestřenka "upravovala na patro" musela všechny zdi obezdít cihlama. /snad kilometry cihel, aby to to patro udrželo. . Měla kliku, že to bylo za totáče a nebyl to takový finanční zápřah. Ale i tak. Tohle to, no hlavně pořádného statika, a už ti nejsou levní. Vypadá to vypadá ale ty konce. Kdo ví proč to prodává, a co je tam za malér....
Re: ema Statika a podobná hovada nepouštět přes
práh baráku. Ti vás spolehlivě přivedou do neštěstí, protože neumějí přemýšlet v relaci cena - dosažený výsledek, potažmo zhodnotit svůj návrh k ostatním nerealizovaným "nutným" úpravám.
Kdybych spravoval barák podle statika, musel bych nejdřív zbourat i ty zbytky obvodového zdiva, což by byl problém, bo prý památkové území (KURVÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!).
no já psala statika a neé rychlokvašky
i když nevím jestli se na stavárně tenhle obor ještě učí. :-) chtěla bych se dožít novéhro brněnského nádraží, jak to dopadne. Ono od stolu se plánuje, ale kdo ví že je to tam z části letitá navážka odpadů celého města a taky záplavově pole. Když víc zapršelo - bývalo to bahnisko, až fujh. opravdu jsem zvědavá jak to dopadne. njn ale modroftačí letka ví líp jak utrácet vypůjčené dotace.ě
Re: ema Oslovil jsem i
pomalokvašky a soudruzi se neuměli oprostit od toho, co jim namlátili do palice ve škole.
Takže jsem si půjčil stavební tabulky od spolužáka - absolventa stavební průmyslovky a orientační výpočty jsem zpočátku prováděl sám, neb statiku jsem měl v prváku na průmce.
Poté jsem zjistil, že zcela ztrácím čas, protože známý řemeslník, kterého jsem občas pozval na konzultaci, mi flákal nutný matroš od oka bez jakéhokoli počítání.
Némlich jako tady!
"Kybersíly v této podobě vznikly nedávno, v roce 2019, respektive 2020. Co se teď řeší?
Ano, jsou to nové síly, které reagují na momentální potřeby společnosti a její ochranu. Teď se hlavně nastavují reálné scénáře, co může nastat a jak na to reagovat. My odborníci tam přinášíme nejaktuálnější informace z našich oborů, upozorňujeme na budoucí i současné hrozby.
Například jaké hrozby?
Řeknu to obecně, jak se to řeší po celém světě. Některé státy organizovaně vedou dezinformační kampaně, není to jenom Čína, ale je jich celá řada. Některé to skrývají lépe a jiné hůře.
(...)
Já řeším aktuální trendy v ovlivňování občanů pomocí dezinformací.
Dezinformace jsou vlastně klasické psychologické operace, které tu byly odjakživa. Například v Německu za druhé světové války Američané distribuovali prezervativy velikosti XL, ale s označením medium, aby snížili morálku německých vojáků.
Takže řeším klasické psychologické operace, které se ale přesunuly do online prostředí."
Да, да, голубь. Ты наш…
Да, да, голубь.
Ты наш человек. Мы хвалим вас.
Martine, Aleno,
asi se sem už nevrátíte a nepřečtete si to, ale .....
musím se přizat - už mě to dneska ani nepotěší.
Osoby mentálně retardované byly kdysi zdrojem mé obživy (ne, nezneužíval jsem je, snažil jsem se jim pomáhat, dokonce i zdarma.)
Ale nějak jsem asi vyhořel a dneska bych vyžadoval od "Савушкина 55" alespoń minimální mzdu + DPH.
Holube, taky Vás tak potěší
když potrefená husa potvrdí i písemně, že byla skutečně potrefena? :-)
A navíc je zřejmé, že tento "anonym" je rusofil!
Psát azbukou, dnes! Ts, ts, ts.... :-)
Před 4 a 5 lety jsme si…
Před 4 a 5 lety jsme si zajeli na termály na jižní Slovensko. Spali jsme ve mlýně kousek vedle. Majitel, Jožinko, se jej pokoušel opravovat. I nějaké dotace čerpal od obce. Opravoval i vnitřní funkční mlecí zařízení. Sami na mlýně, vedle mlýnice, a cena malá, za celou rodinu (4 kusy) cca 2.000,- za noc. Jožinko pracoval v pekárně přes noc, ráno donesl čerstvé pečivo a přidal domácí kozí sýr a vajíčka. Potom se staral o zvířata (hlavně kozy, dále slepice a další drůbež, prasátka ve chlívku, kočky, ...). Provedl děcka svým královstvím a nechal je si i zkusit podojit kozy. Děckám se to moc líbilo.
Další rok chtěly znovu. Zase super, ale opravy vůbec nepokročily.
Další rok to již na bookingu nebylo. Něco se asi stalo.
P.S.: A pro ty, co tu krátkodobé pronájmy zatracují, tak bez bookingu by jsme tam nejeli a Jožinko by neměl naše prachy. Měl to vyprodané již tak měsíc předem. A my si od něj ještě koupili kozí sýr, pár druhů klobásek, sušené maso, uzené maso, ořechy). Další rok měl i uzené cejny, jiné druhy klobásek, ovoce. Asi prodával celé vesnici.
Kdy spal
Kdy spal
To jsem chtěl taky připsat,…
To jsem chtěl taky připsat, ale již to bylo dlouhé samo o sobě.
Ale asi moc ne, měl tak 70 kg a vypadal dost přepracovaně a žil sám. Každopádně to byl moc fajn člověk.
Vidláku, připomínáte mi moje sny z před 35 léty
Nechtěl jsem bydlet v paneláku, ale v historickém domě, který má duši. Kdejaký zbor jsem prolezl. Nakonec jsem si vyhlédl gotický dvojdům v Úštěku, který byl v dezolátním stavu. Jenže začala doba podnikání a to mě totálně pohltilo na 20 let, kdy jsem nevěděl, zda je zrovna jaro, nebo zima.
Pro ten dům velmi dobře. Našel se totiž člověk, pan Hlaváček, který měl firmu specializující se na opravy památek a ten si postupně dům v Úštěku nádherně zrekonstruoval pro svoji rodinu.
Je o tom televizní dokument zde: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10169911673-pamatky-na-prodej/309294340280010/ v čase od 5:50 minuty.
Takže poučení je, že má-li mít rekonstrukce památky smysl, měla by se dělat profesionálně v souladu s památkáři, pomalu a bez dluhů.
Doporučuji alespoň návštěvu pohledem zvenčí. Dům stojí hned vedle velmi pěkně zrekonstruované úštětské synagogy.
Ještě foto opravené synagogy v Úštěku
která stojí hned vedle zrekonstruovaného gotického dvojčete pana Hlaváčka.
Spravte
ty pixly.
Čím víc pixlí, tím víc adýdas!
-
Fištejn má asi kovida a…
Fištejn má asi kovida a velkou horečku, jinak by z něj nemohlo tohle vypadnout.
https://neviditelnypes.lidovky.cz/zahranici/svet-vcera-bude-valka.A220208_100552_p_zahranici_wag
Kroutím hlavou a asi mi to vydrží i přes oběd.
Admirále,
díky za upozornění na článek!
Pro mne je překvapující, že tohle napsal Jefim Fištejn.
Moc si u věrchušky nešplhne...i když kdoví, třeba nepochopěj sžíravou ironii a sarkazmus stejně jako hned nedošla Vám.
Jsem smutný, že jste Fištejnovi naběhl i Vy, zároveń je to ale pro mne důkazem, že jste(bohužel na rozdíl ode mne) taková nezáludná a čistá duše.
Fištejn je pochopitelně všeho schopný propagandista, ale předstírat, že věří takto primutivní současné akerické propagandě by pro něj už bylo urážkou jeho inteligentních židovských předků a jejich smyslu pro specifický drsný humor.
Holube, mně sžíravá ironie…
Holube, mně sžíravá ironie došla, ale Vám nedošlo, že mi došla!
Ale v obou případech, pokud se jedná o sžíravou ironii a i kdyby se o ní nejednalo, by tu bylo při znalosti autora silné podezření, zda je doopravdy zdráv.
:-)
No fajn, to beru!
Jde koneckonců pouze o postmoderní definici zdraví.
Já kolikrát taky tajně doufám, že my poslední duševně normální lidé se ukrýváme u nás v Česku dílem v psychiatrických léčebnách, dílem na Kydech.
Proto nepřestávám být vděčen primáři Vidlákovi, že mě poctil důvěrou a nabídl funkci metaře komentářů.
Bolí mě, že jsem musel odmítnout, znám se, stouplo by mi to do hlavy, jsem strašně ambiciózní a příště bych usiloval o funkci chodbaře.
A ještě k té sžíravé ironii …
A ještě k té sžíravé ironii - párkrát jsem si na vlastní kůži vyzkoušel, že i když jsem si myslel, že jsem tu ironii napsal sžíravě a tak přestřeleně, že si nikdo nemůže myslet, že to myslím vážně, tak půl lidí myslelo, že to MYSLÍM VÁŽNĚ!
Příčina?
Mainstrémoví novináři dnes píší naprosto běžně takové kokotiny, agitační nesmysle bez špetky uzardění, že sebevětší ironie se od toho skoro neliší!
Bohužel s vámi naprosto souhlasím.
Mně se to stává běžně dokonce i tady na Kydech, a to jsme (až na placenou a robotizovanou část konentátorů) relativní (!!) evropská intelektuální elita! :-)
A víte proč?
Občane, protože tu soutěžím o titul Sravedlivý mezi vidláky,
nezbývá mi než připustit, že můžete mít do jisté míry pravdu.
S vysokou pravděpodobností by byl dnes výrazněji protiruský.
Těžko věštit, co by bylo kdyby. ale rublíky ani bucky nejsou fakt všechno. I zůstat v Evropě naživu, nemít hlad a nezmrznout je kolikrát poměrně silná motivace.
Jako by Jefimko věděl něco…
Jako by Jefimko věděl něco víc než my... Jako by se u něj zastavili Petrov s Boširovem a při družném rozhovoru mu prozradili, že Zelenský zaútočí na Donbas a Putin pak zaútočí zpátky a protože ho tady všichni serou, tak se hodlá zastavit zase až v Berlíně. Tak si Jefimko chystá nové teplé místečko. Možná ani nemuseli přijet ti dva superzabijáci, možná přijeli nějací američí kamarádi, nebo možná mu prostě jen došlo, že jeho kamarádi ho neochrání, že to bude průser jak mraky a tak raději s předstihem vylejzá z americké prdele a připravuje se na nové zapíchnutí.
Zdravím, Vidláku,
nerad bych upadl v podezření, že podezírám Fištejna z nějakých morálních zásad, tak špatné to se mnou ještě není :-)
Co se týče útočení, protiútočení, proxyútočení, tonkinských útočení a glivlické sebeobrany se stamiliónovými kolaterálními ztrátami - tady nemusí mít Jefimko vůbec žádné nadprůměrné informace, prostě stačí zbytky politické příčetnosti: Musí mu být už dneska každému jasné, že bez ohledu na upřímnost, obětavost, věrnost či úplatnost americký hluboký stát kteréhokoliv spojence i "spojence" prodá, nechá rozbombardovat či sám umlčí či předhodí protivníkovi deset minut poté, co ho přestane potřebovat. Desítky zkušeností, namátkou Kurdové, kteří Sobotkovými samopaly bojovali spolu s Washingtonem za Prahu.
No a v současné chvíli probíhá neúprosná soutěž o to, který mladý kandidát na prestituta se zavděčí nehoráznějším výmyslem či lží. Vůbec nezáleží na tom, aby měla byť i stopu věrohodnosti či nějaký dotek s realitou, třeba jen fyzikální realitou - viz zelený úděl.
I staré kachny, tchoři a hyeny mají určité limity, kdy se jejich žaludky začnou bouřit.
Fištejn musí vidět, že přišli jinší, mladší a bezohlednější mediální sekáči, kteří se nezakecaj.
------
Co se týče pochodu na Berlín, tomu nevěřím.
To by si musel putinožka předem s turecky mluvícími Němci domluvit v Berlíně demarkační čáru mezi svou a Erdoganovou "osvobozeneckou" armádou, nejpočetnější armádou v Evropě a nejspíš i jedinou akceschopnou. Bombami ani raketami se území obsadit nedá, dokonce ani jadernými ne. (Maximálně Evropu humanitárně vybombardovat a nahradit doutnající obyvatelstvo nezlomnými duchy EuropskýchHodnot.)
Tak
tohle si zapíšu
"nahradit doutnající obyvatelstvo nezlomnými duchy EuropskýchHodnot"
Celý kurník...
Díky!
.
Re: Admirál Anebo mu jednoduše
hráblo.
To se stává...
.
Jefim "prozřel" už asi před rokem.
Jefim
Jefim asi přešel na ruskou stranu, patrně dostal víc. Ovšem jeho satira ve výborná, přesně vystihl mentalitu našich pekařů, nedoštudovaných ministrů a kdákajícíh slepic.
Jak vidno, naše skvělá propaganda zacloumala i s Jefimem s hroší kůží. Že by se naše loď již potápěla?