Zpětná vazba

Autor

Krátký Mississipský úvodník: 

Ozvala se mi včera na mail paní Petra, která žije v USA a včerejší článek komentovala takto: 

Váš návrh, aby lidé měli možnost podnikat v malém podporuji. Žijeme s manželem v Mississippi a máme malé hospodáříčko - slepice, křepelky, ovocné stromy, včely, pár zeleninových záhonů. Tady je pár postřehů, které by se vám třeba mohly hodit při vypilovávání svého programu.

V Mississippi existuje síť certifikovaných farmářských trhů. Roční členský příspěvek dělá 25 dolarů. Členství vás opravňuje prodávat domácí výpěstky, vajíčka, pečivo. Zisk se do nějaké dost vysoké částky, které jsme nikdy nedosáhli, nedaní. Vedle běžného prodeje existují i programy pro nemajetné a pro seniory organizované vládou. Ti dostávají na začátku sezóny kupóny, za které mohou nakupovat zeleninu a ovoce (vajíčka, pečivo, buráky, med se na kupóny prodávat nesmí). Nevýhodou toho programu je, že spousta prodejců prodává na kupóny za dost vysoké ceny a příjemcům kupónů je to jedno, protože když to neutratí, tak to stejně propadne.

A ještě jeden tip, co by se vám mohl hodit. Veškeré osivo a sazenice prodávané v Mississippi se prodávají bez daně.

Zdraví, Petra

Jak vidno, nejsem sám kdo přemýšlí tímto směrem. Jinak jsem dostal asi 500 mailů reagujících na včerejší text. V drtivé většině souhlasné, ale také s otázkami a výhradami.  Pokusím se postupně všem odpovědět, ale bude to trvat. Měl jsem včera pocit jako bych byl Ringo Starr. Co minutu mi pípla nová zpráva. V noci jsem si musel vypnout telefon, jak to pořád upozorňovalo.  

A teď už dnešní článek: 

 

Včera jsem dostal z Břeclavi nějakou tu zpětnou vazbu na mé vystoupení. Urgoval jsem po nich totiž ten záznam z mého vystoupení... Nakonec jsem dostal jen mail s obšírnějším výkladem toho, co všechno bylo špatně.  Pro organizátory to totiž bylo zklamání. Je proto pravděpodobné, že záznam nakonec vůbec nebude zveřejněn.  Nebudu mluvit o tom, co řekli na přednášku Petra Hampla, ale maličko se rozepíšu, co říkali o mně. 

Čekali totiž něco úplně jiného.

 

Mysleli si, že jim budu povídat o politice a Vidláckém pohledu z vesnice na politiku a já jim povídal o bramborách a ještě jsem pak následně drze tvrdil, že brambory jsou důležitější než politika -  být alespoň částečně zajištěn, je v dnešní době důležitější než být správně politicky zakotven. 

Je vidět, že rostoucí ceny zboží a rostoucí ceny energií ještě nehrají žádnou velkou roli. Ještě stále si většina lidí nepřipouští, že se něco děje a žádný politik to nemá pod kontrolou.  

Mysleli si, že jim představím vizi, která by se dala zvolit ve volbách a já místo toho mluvil o práci po práci a ještě jsem následně drze tvrdil, že bez ní to nepůjde.

Je vidět, že většina lidí si stále ještě myslí, že v budoucnu budou mít dost volného času na relaxaci, na věnování se dětem, na cestování, na poznávání světa  a ještě si nedovedou představit, kolik práce museli vynaložit jejich předci, aby pokrok šel dopředu. 

Mysleli si, že budu mít nějaké řešení či nějakou vizi pro ten dnešní obrovský svět plný obrovských firem, obrovských přeprav a obrovských peněz a já místo toho mluvil o verpáncích, zahrádkách a domácích zabijačkách a ještě jsem pak drze tvrdil, že ten velký svět stejně není pro ně, protože posledních třicet let z něj nic moc neměli a teď už mají pro velký svět jen jeden úkol - obětovat pro globalizaci svůj majetek, své rodiny, své děti, svou vlast a vlastně celou svojí budoucnost. Za to dostanou stále mlhavější příslib budoucího štěstí a stále tvrdší rozkazy, co je pro to nezbytné udělat. 

Je vidět, že si většina lidí pořád myslí, že se to celé dá zachránit. Že postačí to jen trochu poladit. Támhle přitáhnout, támhle uvolnit, tyhle zatknout a odsoudit a všechno zase bude fungovat a doba blahobytu se navrátí. Nepřipouštějí si, že jsou na mnohem kratší straně páky, že na jejich tužby i plány velký kapitál kašle, že velkému světu i velkému byznysu je  už dávno úplně jedno, že uvrhnou nějakým rozhodnutím lidi do bídy. Nepřipouštějí si, že blahobyt tu není pro ně, ale oni jsou tu pro blahobyt.  A vlastně skoro nikomu nevadí, že se zdání tohoto blahobytu udržuje kupříkladu i tím, že se lidi dobrovolně vzdají své reprodukce a nepořídí si děti. 

Mysleli, že si spolu s nimi zanadávám na stav školství a já je místo toho vybízel, aby si děti doučili sami a drze tvrdil, že tvorba nějakých materiálů pro učitele, aby lépe učili dějepis, je naprosto zbytečné, protože učitelé dneska učí přesně to, co se po nich chce a kdo to nepochopí, ten dlouho učitelem nebude. 

Je vidět, že je pořád výrazná tendence vidět problémy v tom, že selhávají jednotlivci. Nechtějí si připustit, že nejde o žádné selhání, ale o trend, který jednotlivci vlastně ani nemají šanci ovlivnit. 

Zkrátka a dobře, v Břeclavi jsem se minul cílem. Mluvil jsem o úplně jiných věcech, než kvůli kterým mě pozvali. Kdyby tedy ještě někdo chtěl, abych veřejně vystoupil, měl by předem vědět že: 

Neumím nabídnout žádné lepší řešení než práci, práci a práci.

Neumím nabídnout žádný lepší úděl než rodinu a děti.

Neumím poradit jak mít všechno, umím jen dát pár rad jak o všechno nepřijít.  

 Nebudu nikomu radit, koho má volit, mohu jen říct, jak budu volit já. 

I když o politice často píšu, není pro mě nijak zvlášť důležitá. Politická preference nehraje žádnou roli v mých přátelstvích a jen malou roli v mé budoucnosti. 

Nevěřím že se v nejbližší budoucnosti vše v dobré obrátí. Hybatelem věcí příštích nebude blahobyt, ale bída. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (143 hlasů)

Komentáře

když někdo chce udělat něco pro lidi práce vždycky se najdou lidé dosud tyjící z cizí práce kteří se zuby nehty, zbraněmi, pomluvami, armádou, bezpečnostními složkami, tajnými složkami snaží zabránit změně.
Když se jim to podaří pak o tom píší a mluví jimi najatí presstituti a politici do historických knih, web, televizí a encyklopedií.
Že by vy jste tohle nevěděl? Vždyť to sledujeme(te) i u nás. Nebo snad ne?

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

Našli by se i další.

Šak máš svobodu, ne ?
Ta je i pro přerostlá děcka. Nejsou nijak specialně omezována. Nikdo ti za to nerozdrtí prsty tak, abys nemohl vrzat aspoň na motorovou pilu, když už ne na kytaru. Neboj.

Každopádně by to bylo stylové - kdybys jednou realizoval svůj nápad a šel vyvraždit kvůli jídlu vidlákovu rodinu, kvůli žvanci pro svou hladovějící rodinku....a měl bys při tom na sobě tohle tričko.
A to se počítá, to se cení !! Mezi přerostlými děcky...

Hezký den.

Průměrný počet slepic: 3.7 (9 hlasů)

Pochopil jsem berrnarda tak, že on s tím tričkem chce jít vysírat mladé, poblouzněné levičáky na fesťák. O vraždění zatím nebyla řeč, myslím.

Průměrný počet slepic: 1.7 (7 hlasů)

In reply to by Leoš (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tedy že napsal i něco jiného, než jen ten příspěvek, pod kterým je odezva na něj.... která samozřejmě může u věci neznalého vzbuzovat dojem, že je reagováno jen na tento jednotlivý text.

Ale jinak to neřeš, klidně si tam jděte vysírat spolu, mi to je jedno, já na masové akce už delší dobu nechodím. Klidně se tam mezi sebou i pozabíjejte, kvůli těm vaším pičovinám.

Průměrný počet slepic: 3.8 (9 hlasů)

In reply to by Leoš (neověřeno)

Trvalý odkaz

náčelníku, že si se mě zastal.

Přesně takhle jsem to myslel, ale to už je pod jeho rozlišovací schopnosti, když se rozzuří...

Průměrný počet slepic: 2.1 (7 hlasů)

Soud a smrt

Pinochetův pohřeb
V roce 1998, stále jako vlivný muž v Chile, odcestoval Pinochet do Velké Británie, aby se podrobil léčení. Během jeho pobytu v Anglii na něj byl vydán zatykač španělským soudcem Baltasarem Garzónem. Pinochet byl více než rok držen v domácím vězení a poté propuštěn ze zdravotních důvodů.

Po návratu do Chile rezignoval na své senátorské křeslo, které mu zajišťovala jím schválená ústava, a to kvůli rozhodnutí vrchního soudu, který konstatoval že trpí vaskulární demencí a nemůže být postaven před soud pro porušování lidských práv. Tato obvinění byla vznesena již několikrát před jeho zatčením; nikdy však nebyl souzen. V květnu 2004 chilský vrchní soud rozhodl, že Pinochet může být postaven před soud, a v prosinci toho roku byl následně obviněn z mnoha zločinů proti lidskosti. Do své smrti přebýval v domácím vězení kvůli obvinění z porušování lidských práv při vojenské operaci Karavana, kdy byli odstraňováni jeho odpůrci, a také kvůli údajným daňovým podvodům a zpronevěře státních fondů ve výši 27 miliónů dolarů (600 milionů korun).
Dne 3. prosince 2006 byl po několikanásobném srdečním záchvatu převezen do vojenské nemocnice, kde 10. prosince zemřel.
Hodnocení
Pinochet je svými odpůrci kritizován za zničení chilské demokracie a nastolení diktatury, v rámci které nechal systematicky vraždit a pronásledovat tisíce svých politických oponentů.
Jeho podporovatelé převážně z pravicové části spektra mu přičítají, že zabránil rozšíření vlivu socialistického bloku v Chile a rozsáhlé neoliberální, volnotržní reformy v ekonomice, což od roku 1984 vedlo ke stabilnímu ekonomickému růstu v zemi, který pokračoval až do 90. let 20. století.[14] Tento ekonomický model však podle Pinochetových odpůrců zvýhodňoval především bohaté a škodil střední a nižší příjmové části obyvatelstva.[15][16] Naopak podporovatelé Pinochetových reforem zdůrazňují, že v zemi stoupla životní úroveň, snížila se dětská úmrtnost, prodloužil se věk dožití, zlepšila se zdravotní péče, snížily se daně, výdaje státu klesly o 25 %. Zároveň se však zvýšila sociální nerovnost a vzrostlo procento chudých obyvatel. Během prvních let reforem také výrazně narostla nezaměstnanost, její postupné snižování navíc v roce 1982 zastavila celosvětová ekonomická krize. Na míru z doby před Pinochetovou vládou klesla nezaměstnanost až na konci osmdesátých let.[3][17][2]
Kritikové rovněž Pinocheta viní z korupce a zneužívání jeho postavení (měl údajně zpronevěřit a převést na soukromé účty do zahraničí 27 milionů dolarů).[18]
V roce 2013 označilo v průzkumu Pinocheta za diktátora 76 % dotázaných Chilanů a jen 7 % označilo jeho vládu jako „dobrou“.[15]

tak kdo ví,všechnío máme z té daleké země jen z press....

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Soud a smrt

Pinochetův pohřeb
V roce 1998, stále jako vlivný muž v Chile, odcestoval Pinochet do Velké Británie, aby se podrobil léčení. Během jeho pobytu v Anglii na něj byl vydán zatykač španělským soudcem Baltasarem Garzónem. Pinochet byl více než rok držen v domácím vězení a poté propuštěn ze zdravotních důvodů.

Po návratu do Chile rezignoval na své senátorské křeslo, které mu zajišťovala jím schválená ústava, a to kvůli rozhodnutí vrchního soudu, který konstatoval že trpí vaskulární demencí a nemůže být postaven před soud pro porušování lidských práv. Tato obvinění byla vznesena již několikrát před jeho zatčením; nikdy však nebyl souzen. V květnu 2004 chilský vrchní soud rozhodl, že Pinochet může být postaven před soud, a v prosinci toho roku byl následně obviněn z mnoha zločinů proti lidskosti. Do své smrti přebýval v domácím vězení kvůli obvinění z porušování lidských práv při vojenské operaci Karavana, kdy byli odstraňováni jeho odpůrci, a také kvůli údajným daňovým podvodům a zpronevěře státních fondů ve výši 27 miliónů dolarů (600 milionů korun).
Dne 3. prosince 2006 byl po několikanásobném srdečním záchvatu převezen do vojenské nemocnice, kde 10. prosince zemřel.
Hodnocení
Pinochet je svými odpůrci kritizován za zničení chilské demokracie a nastolení diktatury, v rámci které nechal systematicky vraždit a pronásledovat tisíce svých politických oponentů.
Jeho podporovatelé převážně z pravicové části spektra mu přičítají, že zabránil rozšíření vlivu socialistického bloku v Chile a rozsáhlé neoliberální, volnotržní reformy v ekonomice, což od roku 1984 vedlo ke stabilnímu ekonomickému růstu v zemi, který pokračoval až do 90. let 20. století.[14] Tento ekonomický model však podle Pinochetových odpůrců zvýhodňoval především bohaté a škodil střední a nižší příjmové části obyvatelstva.[15][16] Naopak podporovatelé Pinochetových reforem zdůrazňují, že v zemi stoupla životní úroveň, snížila se dětská úmrtnost, prodloužil se věk dožití, zlepšila se zdravotní péče, snížily se daně, výdaje státu klesly o 25 %. Zároveň se však zvýšila sociální nerovnost a vzrostlo procento chudých obyvatel. Během prvních let reforem také výrazně narostla nezaměstnanost, její postupné snižování navíc v roce 1982 zastavila celosvětová ekonomická krize. Na míru z doby před Pinochetovou vládou klesla nezaměstnanost až na konci osmdesátých let.[3][17][2]
Kritikové rovněž Pinocheta viní z korupce a zneužívání jeho postavení (měl údajně zpronevěřit a převést na soukromé účty do zahraničí 27 milionů dolarů).[18]
V roce 2013 označilo v průzkumu Pinocheta za diktátora 76 % dotázaných Chilanů a jen 7 % označilo jeho vládu jako „dobrou“.[15]

tak kdo ví,všechnío máme z té daleké země jen z press....

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

kdyby byly v zadeli ryby, nebyly by v rybníce.

Průměrný počet slepic: 3.7 (7 hlasů)

Nezlobte se, ale obhajovat tisíce zavražděných obětí Pinocheta tím, že Allende by možná taky dělal čistky? Pinochet provedl puč za podpory CIA, protože se USA obávalo, že by v Chile vznikla další Kuba - takže prostě provedli vojenský puč. Jestli to chcete obhajovat, tak to můžeme naprosto stejnou logikou obhajovat Gotwalda a oběti komunismu u nás (těch zavražděných přitom u nás bylo méně než v Chile).

Průměrný počet slepic: 4.8 (10 hlasů)

Nic jiného než Monroova doktrína v praxi.

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

...tohoto pána ?
https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-tomanek.php?itemid=40724
Kdysi se obdobným úvahám vysmíval.

Je to důkaz toho, že někdy se člověku skutečně daří porovnat se se skutečností tak, že znovu použije svůj mozek ne jako pouhou schránu různých příruček, memů, nařízení, norem, příkazů, dogmat...ale coby zdroj nových možností - jak se porovnat s informacema. Není to ale běžné, spíše vzácné. Proto i poměrně překvapivé.

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)

In reply to by ema (neověřeno)

Trvalý odkaz

a vše, co po něm následovalo (i leccos před ním), si pamatuji dodnes velmi dobře.
I tu US všivárnu poté, co byl Pinochet "odstoupen" z funkce, kdy USA sdělily nastupující vládě, že buď zůstanou veškeré zločiny Pinochetovy vlády nepotrestány, nebo si to Chile zopakuje.

Zatímco 11. září 2001 jsme šli akorát po tréninku do hospy, když to říkali v rádiu.
Tak jsme přidali do kroku, abychom si ještě užili. Protože nám bylo jasné, že amíci budou kolem sebe kopat a bude jim fuk, koho při tom zrakví. No, a jinak nic víc...

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Zadel, exkrement, afroameričan, rom, skupinka mladíků v ulici Cejl, inkluzivní vzdělávání, kulturní antropologie, genderová studia.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

Uhlobus.
Lídik obstaral definici - autobus na dálkové uhlí.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Trvale platné, bez ohledu na momentální politické uspořádání.
Doporučuji pro zdejší myšlenkovou elitu před volbami.

Zvláště pro Vidláka či čtenáře s politickými ambicemi.

(pozn: Celou knihu jsem ZATÍM nečetl, ale ukázka je výživná, i když suchá)

http://casopisargument.cz/?p=868

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

Už pádí na disk.

Průměrný počet slepic: 3.3 (7 hlasů)

31. října 2019 7:06
Tváře normalizace
Zatčený zběh se stal esem StB, spolu s premiérem jednal s vůdci revoluce. Dnes vykládá o úpadku Západu
Jan WirnitzerJAN WIRNITZER

Průměrný počet slepic: 2.7 (11 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jestli máš na mysli tu sviňu Krejčího, tak speciálně ten měl mít, spolu se svým velitelem Bartkovským a s Lorencem, ustláno asi tak, jak ti tři na Golgotě. Lorenc uprostřed. Taky pro výstrahu, ale bez toho nežádoucího zmrtvýchvstání.

Průměrný počet slepic: 2.1 (9 hlasů)

In reply to by Leoš (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ve zpřístupněných svazcích StB je registrován jako agent a rezident StB s krycími jmény Oskar a Kalab.

Průměrný počet slepic: 2.9 (7 hlasů)

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdo je prof. PhDr. Oskar Krejčí, CSc., bych věděl.
Ale kdo je Jan Wirnitzer, to vůbec netuším.
A vo tom to je...

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)

Festival zbytečných řečí. Většina v mafiánských režimech nigdy nerozhodovala. Neexistuje dodnes ani způsob jak zjišťovat potřeby většiny. Namísto toho se lidem lže a filozofuje o moci, kerá pomáhá a chrání.

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

tak se pokusím vyplnit díru.
Jsem si vědom, že mě zde máte všichni rádi, tak já vás přeci nemohu zklamat.

Dnes ráno zde Petrpavel přišel s myšlenkou změny systému a jako na potvoru se hned nato zde začal probírat státní převrat v Chile, což změna systému byla.

Tak si to vezměme od úplničkého začátku. Díky tomu, že zde dnes není Vidlák, mnu si škodolibě ruce, jelikož jeho představu, že toto vše kolem nás vytvořil nějaký Bůh, já nepřijímám.
Ale závidím mu ho. Nemůže být nic lepšího, než když je člověk v totálních sračkách, tak se má o koho opřít.

Já to spíš vidím na Darwinismus. Na evoluci. Na to, že my, co jsme zde dnes, jsme tady proto, že naši předkové se museli setsakra ohánět. Že evoluce, tudíž příroda, ty nezajímá jedinec. A už vůbec neschopný jedinec. Těch muselo a bude muset zemřít, mnohdy dost krutě a v bolestech miliony a miliardy. No a co? Ti schopní se budou dál reprodukovat a předají své geny dál. Upřímně, chtěli byste, aby váš otec byl neschopný alkoholik, který se mezi dvěma krabičáky svalil na vaší matku, která zrovna po třech krabičákách o tom ani nevěděla, nebo někdo, kdo se svou ženou, kterou dokázal zaopatřit, se rozhodli, že vás zplodí?

Evoluce, na tu my dnes poněkud zapomínáme.
Dnes máme všichni svá práva. Máme právo na život, na zdravotní péči (i když někteří nemohou splašit zubaře, ale detaily vynechme), v některých zemích, i když jste celý život měli v trenkách pinďoura, najednou zjistíte, že byste tam vlastně měli (pardon, měly) mít frnďulu, tak vám to v občance změní.

Akorát někam vyšuměly i ty povinnosti.
Pokud si to dáte do souvislosti s tou evolucí, tak na co vlastně máte právo? No na to, které vám nabízí ten systém, v kterém žijete. Už to není na vás. Až se ten systém sesype, vaše práva budou kde?
Zde, na tomto webu, je fůra socialisticky smýšlejících lidí, kteří ale držkují na to, že jim ten systém dává málo. Měl by fungovat efektivněji a dávat víc.
V přírodě, v lese, raněnému kusu nikdo nic nedá, je to jeho smůla a takhle funguje i tato společnost. Akorát, že vy to nevidíte.

Vidí to Vidlák, který se snaží být soběstačný a ty jeho kecy o tom, že je vlastně socialista, už dávno neberu vážně. On je kovanej pravičák, akorát to je křesťan, tak tam to krapet k té levicovosti inklinuje.
Vidím to já, který na to zase jdu jiným způsobem.
A měli byste to vidět i vy. Jelikož můžete mít sebekrásnější představy o tom, jak by to mělo být, ale až se to všechno sesype, kdo vám vaše lidská práva zaručí?
Ten systém, který se právě hroutí?
Ne, pak v tom budete sami.

Dokážete pak mít silný žaludek a ostré lokty? Tak, možná, přežijete.
Budete tam stát s vykulenýma očima a hledat tu ochranu? Tak natuty nepřežijete.

Hezký den.

Průměrný počet slepic: 2.8 (22 hlasů)

1) Je nás tu pár, co ještě pamatujeme Mamedia, Mageo a další diskusní platformy. A tam nás školili SKUTEČNÍ profesionální provokatéři a vysírači. Na blozích, dokud jejich majitelé nezakázali diskuse, to bylo stejné. Jsme poměrně dost ošlehaní, takže tady asi nikomu sandál nerozhodíte.

2) Machýrci, jako jste Vy, většinou končí dost špatně. Protože si nepřipouštíte dost věcí a dějů, které přitom jsou kolem Vás a jen čekají, až uděláte chybu a pustíte se do nějaké indivindi partyzánštiny. Nejen mezi lidmi, ale i mezi ostatními primáty a částí psovitých a kočkovitých.
Evoluce z nás udělala SOCIÁLNÍ a SOCIALIZOVANÉ teritoriální opice, NEschopné žít osaměle jako orangutani.
A jako takoví se mimo jiné staráme i o své slabé, raněné a nemocné. Blbě, pragmaticky, ale staráme. Stejně jako společně lovíme a konzumujeme; teda, lovili jsme a konzumovali. Před pár tisíci lety se to nějak porouchalo a od té doby dělá lidstvo všechno pro to, aby zaniklo; už se mu to párkrát skoro povedlo. Nicméně stále platí, že lidé přežívají jen v tlupě.
Mějte to na paměti, Berrnarde. Tlupa vždycky zlikviduje Vás, protože proti ní budete sám.

Průměrný počet slepic: 4.1 (17 hlasů)

"Mějte to na paměti, Berrnarde. Tlupa vždycky zlikviduje Vás, protože proti ní budete sám."

Nebudu, Občane.
Tak blbej fakt nejsem. Akorát, až se to tady posere, do své tlupy asi nevezmu vás, jelikož bez elektřiny by nám bylo vaše gůglení k hovnu, ale chlapík, který to umí se zbraní, ten by se šiknul.
Vy si vytvoříte svou tlupu, kde budete socializovat a až přijde do tuhého a naše tlupy se střetnou a budou bojovat o zdroje, která je získá?

A jsme zpět výš u mého textu.
Akorát vy dostanete víc kladných slepic, jelikož jste humanista.
Já to zase odskáči jednokury, jelikož jsem realista.

Akorát bych se rád zde, na tomto místě, zeptal hlasujících.
Až to tady půjde do hajzlu a půjde o holý život, chtěli byste být v Občanově intelektuální a socializující tlupě, nebo v mé?

Průměrný počet slepic: 2.4 (19 hlasů)

In reply to by berrnard (neověřeno)

Trvalý odkaz

Falešné dilema

Průměrný počet slepic: 4.8 (12 hlasů)

In reply to by berrnard (neověřeno)

Trvalý odkaz

tak já mám, milej zlatej, k dispozici víc jak 30 let čundrování nejen po Kotlince a z toho plynoucí zkušenosti.
Plus malý arzenál tichých zabijáků, které, bude-li to opravdu nezbytné, umím velmi dobře používat. Jejich výhodou je, že do nich nepotřebuju náboje, na šipky mi v nouzi stačí i ohněm zašpičatělé větve a místo kulí kaštany (ano, i kaštan umí spolehlivě a dost neesteticky zabít; bohužel jsem to viděl na vlastní oči) a kamení. A nedělají rámus, který člověka prozradí.
Budu si vybírat lidi nebo skupinu podobného ražení, ale budu si vědom, že aby člověk mohl bojovat, potřebuje taky nějaké zázemí. Jedno bez druhého nefunguje, na což už dojelo pár armád.
Ale hlavně budu hledat lidi, jimž budu moci věřit. Takže to rozhodně nebudou bezohlední sobci, protože takoví zradí při prvním drobném problému.

Průměrný počet slepic: 4 (12 hlasů)

Vy už po mě začínáte házet kaštanama, já vám zrovna chtěl odpovědět, co vám pošlu zpátky, ale najednou mi docvaklo, že už to asi poněkud přeháníme. Oba.
Dopadlo by to tak, že dva kohouti se zde budou naparovat, jaký je větší.

Navrhuji pro dnešek příměří.

Průměrný počet slepic: 2.2 (13 hlasů)

In reply to by berrnard (neověřeno)

Trvalý odkaz

8 hlasů a čistá jednička.

Pokud budu parafrázovat bývalého premiera Paroubka: Kdo z vás to má?

Průměrný počet slepic: 2.6 (5 hlasů)

In reply to by berrnard (neověřeno)

Trvalý odkaz

že to, že je někdo "intoš", vůbec neznamená, že to je taky poseroutka, který by se neuměl v případě potřeby bránit a ubránit.

Zatím bez slepic

In reply to by berrnard (neověřeno)

Trvalý odkaz

Berrnarde,
jen jako námět k zamyšlení do Vaší diskuze dám Hunger Games. Tam jeden ročník vyhráli ti, kdo se dokázali skvěle maskovat. Když se všichni vrhli ke zbraním, tihle se vrhli do lesa. Tam se namaskovali (bylo to také to jediné, co uměli), počkali několik dní, během kterých se ostatní vymlátili, pak vylezli z lesa a zjistili, že zůstali sami. Takže rozumná strategie přežití je:

1. V první fázi po kolapsu civilizace 1-2 dny bránit svůj dům, sbalit potřebné věci a odsunout se do hor či lesa na 2-3 týdny. Tam počkat, než se přežene první vlna násilí. První konflikty vypuknou kolem skladů potravin - hypermarketů, obyčejných provozoven i nadstandardně vybavených domácností. Vidlák si asi myslí, že nashromáždí zásoby na rok, ale sousedé, co se na něj dívají z lehátek u bazénu, si o potraviny přijdou říct. Nejdříve s prosbou, později se zbraněmi. Nepřijde nějaký neznámý člověk, nájezdník z města, ale soused, který bude přesně vědět, kam jít.
2. Potom slézt z hor a najít si skupinu, ke které se člověk přidá a se kterou přežije další doby.

Další možností je vytvořit dostatečně silnou skupinu hned na počátku a bránit si svou oblast.

Zatím bez slepic

I on bere ohled MINIMÁLNĚ na sebe, ale většinou i na nějakou skupinu ve společném zájmu. Ne vše, co se jeví jako sobectví, sobectvím skutečně je, když pominu, že každý člověk musí být egoista, chce-li vůbec žít, a nikoli jen přežít nebo dokonce přeživořit.

Průměrný počet slepic: 1.6 (7 hlasů)

jak poznáte, že jim můžete věřit? A že až půjde do opravdu tuhého, nebudou to právě oni, kdo vás zezadu sejmou?

Průměrný počet slepic: 1.4 (9 hlasů)

In reply to by berrnard (neověřeno)

Trvalý odkaz

neboť PRÁVO (jakékoli, na cokoli) , to je jen společenský konsensus, dohoda, a platí a je vymáháno jen do té chvíle, dokud to vyhovuje dostatečně "silné většině" (aby byla schopna ho vymoci). Jakmile se najde silnější, ani to nemusí být většina, které ta dohoda nebude vyhovovat, právo druhých na uvedené končí ......
A to platí pro celou LZPS, která je, podle mne naprosto zbytečně a až provokativně pro nemalou část lidské populace, součástí základních lidských práv a Ústav demokratických zemí. Ani právo na život ve skutečnosti není lidským prácem.
Bohužel, levicová ideologie a myšlenky stojí za 99,8 % všech problémů současnosti vč. těch nejzásadnějších

Průměrný počet slepic: 2.2 (14 hlasů)

Koukám, 6 hlasů a průměr 1 slepice, poněkud zde ohrožujete mou výsostnou pozici nejméně hodnoceného diskutéra.
A já chci na konci roku diplom na zeď, tak prrr.

A já vlastně vím, jak vám to dokurvím, dám vám 5, cha chá!

Průměrný počet slepic: 2.3 (4 hlasů)

In reply to by berrnard (neověřeno)

Trvalý odkaz

prohlásil jste, že věříte na Darwina a na evoluci a přitom se pasujete do role největšího pašáka a siláka, který všechny pobije a vše jim sebere a sežere. Asi chcete být na světě jediný, nejsilnější, největší. Nebudete tam sám?
V tom vidíte evoluci?

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

A pumpa zatrámovka to jistí. Silnější pes jebe. Nevrzne si prefíkaný chytrý voříšek, ale blbý a velký buldok. :D

Průměrný počet slepic: 1.3 (3 hlasů)

Já nejsem největší pašák a silák, já pouze hodlám přežít.

Když budou stát dvě děcka na silnici, bude se na ně řítit kamion a já budu mít čas zachránit pouze jedno, sáhnu pochopitelně po tom mém, co je na tom divného?

Vy si jaksi neuvědomujete, že systém, na který nadáváte, vám dává najíst a jednou vám možná utře i prdel, až váš svěrač nebude funkční.
Ale až to bouchne a ten systém se sesype, já uvidím, že to mé děcko má hlad, tak se svou tlupou vyrazím na lov. Tam potkám Občanovu intelektuální tlupu, která na mě bude házet kaštany a ohrožovat nad ohněm naostřeným klacíkem. Já jim odpovím kulovnicí a když ulovíte v lese zvíře a potřebujete ho vyvrhnout, čistě teoreticky byste to měl umět taky s nožem.

Já jsem si plně vědom toho, že to nezní hezky, ale Občanovi potomci budou chráněni kaštany a klacíky, naše zbraněmi.
Vím taky, že až jim to vezmem, tak oni zemřou hlady, ale pokud bychom to neudělali, zemřeli bychom my.

Toto je právě ta evoluce. Silnější vyhrává. Já už dávno ve svém věku nejsem fyzicky nejsilnější, ale vždy mi šlo být všude vůdčí typ, do tlupy si vyberu jedince, kteří budou pro tlupu užiteční.
Jasně, nejsem nelida, až to bouchne a mám kámoše, který už tlupě moc nepřispěje, ale já ho mám rád, vezmu ho taky. Ale, až půjdou tlusté do tenkých a nebudou mít co žrát válečníci, tak ho pohladím, rozloučím se s ním a jde se dál.

Víte, jak fungovaly tlupy pravěkých lidí? To takhle měli dlouho hlad a potom se lovcům podařilo něco ulovit. Ale nebylo toho moc.
Takže, v první řadě se nažrali ti lovci, pak ženský a pokud něco zbylo, tak přišly na řadu děti.
Zní to dost krutě, co? Představte si ten obrázek, jak se dospělý chlap cpe masem a to nebohé, hladové dítě kouká, jestli mu něco neodpadne od držky.

Bylo to kvůli tomu, že lovec zemřelý hladem by už pak pro tlupu nic neulovil, ženský jsou jasný, uměly obrábět kůže, nanosit dřevo a starat se o ten chod společenství, ale když bylo fakt ouvej, tak se nechaly chcípnout hlady děti. Jelikož ony zatím nic nevytvořily a dají se celkem rychle nahradit. To takhle vezmete chlupatou pravěkou ženskou, odnesete si jí do rohu jeskyně, tam pak chvíli hekáte a za třičtvtě roku máte dalšího člena tlupy, který, pokud se tlupě bude dařit, možná, dospěje.

Průměrný počet slepic: 2.3 (3 hlasů)

podmínkou toho všeho je, že prostředí nebude zamořeno a že vůbec někdo přežije.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

To je poměrně zvrhlý sociální darwinismus, užil ho např. hitlerismus.
Evolucí není např. ani vytrávení několika desítek lidí sarinem, nebo vypuštění atomové bomby....to máš jen poplantané v hlavě.
Ba ani případná srážka Země s opravdu velkým kosmickým tělesem by nebyla evolucí, naopak - evoluci by mohla zbrzdit, na čas dokonce zastavit.

Je zajímavé, co se ti honí všecko hlavou. Jaké vize.
Nakonec je asi dobře že kácíš jen stromy, v dotovaném (něco na způsob sociálních dávek, s určitou mírou zjednodušení) režimu. Odreaguješ se, vybiješ ...ne až tak škodlivým způsobem , zatím (časem mohou velkoprodukce holin z lesů poškodit mikroklima tak, že dojde k tomu tebou očekávanému /i připravovanému ?!?/ hladomoru).

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

No tak za mě samotného - díky, je dobře vědět, kdo je kdo. Strom po ovoci, tchořa po smradu a profesionální diskutéry - po čem?
Myslím si, že Karel Kryl se minimálně jedenkrát prokazatelně spletl. Bylo to 3. prosince 1989, na svém prvním koncertu v ČSSR po dočasném návratu z emigrace, pozdravil publikum "Ahoj občani!"

Průměrný počet slepic: 4.1 (8 hlasů)

je podmínkou dlouhodobého přežití jakékoliv skupiny sociálních živočichů.
Ale to by bylo nadlouho a takových osmdesát procent zdejších čtenářů by tak docela netušilo vocogou.

Průměrný počet slepic: 3.5 (12 hlasů)

Máte pravdu, že náš současný systém je výsledkem "evoluce". Já jsem v tomto pohledu "levicový", protože podporuju veřejné školství, zdravotnictví, důchodový systém, apod., protože jsem přesvědčený, že veřejný sektor to pro "masy" zajistí levněji a v průměru ve vyšší kvalitě, než kdyby to zajišťoval soukromý sektor. Stačí se podívat na USA a jejich zdravotní systém, který je v poměru k HDP zhruba 2x dražší než je průmer v EU. Přitom donedávna tam bylo několik desítek milionů lidí bez zdravotního pojištění. Ale pro pojišťovny to je obrovský byznys, takže samozřejmě odpor k nějaké reformě je tam obrovský. Stejně tak třeba lepší podmínky v práci byly často těžce "vybojované".
Uvidíme, jak se bude naše společnost vyvýjet dál - podle mě je problém v tom, že upadá úroveň vzdělanosti a o všem rozhodují jen peníze.

Průměrný počet slepic: 3.4 (14 hlasů)

jestli vůbec má někdo uvedené zajišťovat?

Průměrný počet slepic: 2.1 (8 hlasů)

v USA je asi 40-60 milionů lidí, prakticky se to shoduje s počtem imigrantů do USA. Sice mají 2x dražší zdravotní péči, ale na druhou stranu necelý 1 průměrný měšíční plat tam zajistí zdravotní pojištění pro 4člennou rodinu a dostanou se tím k 2-3x lepší zdravotní péči.

Průměrný počet slepic: 3 (8 hlasů)

Takže rodina se dvěma dětmi MUSÍ mít k dispozici MINIMÁLNĚ DVA průměrné platy, aby pokryla MINIMÁLNÍ zdravotní pojištění, splátku hypotéky a skromné živobytí.
Na sociální pojištění, úspory na studium dětí, obnovu a údržbu domácnosti, pojištění nemovitosti, životní pojištění a rekreaci či dokonce kulturu jim nezbývá ani cent.
Rodin s průměrným a nadprůměrným příjmem je v populaci obvykle kolem 25%. Všichni ostatní mají příjmy podprůměrné.
Speciálně USA se přitom vyznačují extrémními sociálními rozdíly a vysokým počtem podzaměstnaných osob s velmi nízkými příjmy. Takže o převážně imigranty asi nepůjde, že.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)