Opatření nefungují...

Autor

Z Vidlákova textu:

Zkrátka a dobře, opatření vydržela týden docela obstojně, pak druhý týden už jen ležérně a teď už zbyl jen vztek, že to stejně nemělo žádný význam, že další pokles nákaz se v podstatě nekoná a pravdu má i velekněz svědků covidových Prymula, když říká, že lockdowny už stejně nezaberou, protože není morálka na jejich dodržování. 

----------

Zkrátka "Opatření nefungují, protože je nedodržujeme a nedoržujeme je, protože nefungují". - Argumentace v kruhu. 

Prymula "říká, že lockdowny už stejně nezaberou, protože není morálka na jejich dodržování" - jen zapomíná, že to je přesně jako v armádě, morálka přesně odpovídá tomu, co velení vyžaduje a co se trestá a jedním nebo druhým způsobem to měl být právě on, kdo měl mít udržování morálky pod palcem. (Hamáček a justice mu měly jít na ruku).

Když se v římské armádě projevil nedostatek morálky, až na hranici vzpoury, tak byla příslušná jednotka zdecimována. Nedělalo se to příliš často, protože když je lepší řešení, tak se vyplatí ty samý vojáky radši nechat zemřít v boji, ale když už se po tom sáhlo, tak to fungovalo bezvadně. Morálka se zlepšila jako kouzlem. Přeci jen je lepší mít jen 90% vojáků než žádné. - Pak se to ještě doplnilo opatřeními, že dostávali horší jídlo a spali mimo tábor (tj ve větším nebezpečí) a fungovalo to daleko lépe, než nějaké "úlevy". 

Úlevy jsou cesta do pekel. 

Po málem prohrané bitvě u Dyrrhachea, vyhrál César u Farsálu s poloviční armádou než byla ta Pompeiova ne proto, že by vojákům Cézar slevil, ale protože neměli na vybranou. Zatímco se u Pompeia plánovalo, co budou dělat po bitvě, tak u Cézara se připravovali na smrt a chtěli hlavně neprodat svou kůži lacino. 

Když se Němci probojovali ke Stalingradu, tak jim Rusové kladli tuhý odpor hlavně proto, že by je stejně dali zastřelit jejich vlastní velitelé nebo NKVD, takže zrovna tak mohli hrdinně padnout v boji a nakonec běželi do útoku někdy i beze zbraně, jen s návodem, že na bojišti se jich válí dost. Pro větší motivaci měli jistotu, že by manželka skončila v gulagu a děti taky, takže doopravdy bojovali přímo za svoje nejbližší a za ně byli ochotni položit životy. - Takhle se vyrábí bojová morálka. 

Stejné schéma se opakuje pořád dokola. - Když se čingischánovy armády rozlily po světě, tak to bylo proto, že základní jednotka měla deset mužů a za nesplnění rozkazu byli zabiti všichni. 

Mírnější verze toho samého je používaná v jednom z ukrajinských vězení. Ti nejhorší vězni jsou ve speciálním zadním bloku normálně za mřížemi, ale všichni ostatní jsou v normálních barácích bez mříží a mohou si chodit po areálu. Mříže má jen budova personálu, aby do ní náhodou nikdo nevlezl. Přesto tam vězni fanaticky dodržují všechny předpisy, nařízení a pokyny bachařů, protože jsou na cimrách po osmi a za jakýkoliv přestupek je vždy trestáno všech osm. Starší vězni si už sami od sebe pohlídají, aby si nováčci všechno rychle osvojili do nejmenšího detajlu a zkuste se rebelovat proti sedmi dalším chlapům, co s váma spí na cimře. - Je to o tom, že místo, abyste dělal problém skryt ve skupině, jste ze skupiny vytažen a stojíte proti ní. 

Takhle, byť v soft verzi, se udržovala disciplína i na britských školách. Když žáček dělal něco, co neměl, na obědě musel stát stranou na místě pro potrestané. Ostatní učitelé se ho tam chodili ptát, cože provedl, takže jim musel vyprávět jakou udělal blbost a zlomyslní spolužáci se pásli na jeho neštěstí a mimo dohled učitelů na něj dělali komické grimasy, aby to nevydržel a rozesmál se a za to dostal další den trestu. Takže si každý uvědomí, že nějaké rebelování v partě s kamarády jen odsud sem, nakonec budete proti systému sám a ve výsledku Britové získají už v dětství to "stiff upper lip" (náš ekvivalent je výraz "zatnutí zubů") v protivenstvích a ten jejich typický výraz.

V "Jak jsem vyhrál válku", se hlavní hrdina nějakými omyly dostane do vězeňského tábora jako nepřátelský zajatec a snaží se tam umluvit černošského strážného. Černoch vůbec nereaguje, takže nakonec hrdina usoudí, že nejspíš ani neumí anglicky. Když pak hlavního hrdinu identifikují muži z jeho jednotky a čeká se na propuštění, tak se najednou ukáže, že černoch je rodilý Londýňan mluvící cockney. Měl svý rozkazy a držel se jich. 

Tak velká je síla anglické výchovy a výcviku. - Nepřišlo to jen tak odnikud, oni se v devatenáctém totiž v kabinetě domluvili ministři, že problém s dlouhým učením vojáků kázni, vyřeší už na školách tím, že tam zavedou kázeň taky. Takže průměrní britští školáci se uměli postavit do řady, vyrovnat, podat hlášení, s chladným okem sledovat trestání kamaráda, se sevřenými rty přijímat tresty, školy měly uniformy a učitel se nemusel doprošovat respektu. Prostě ho měl, protože za ním stáli jeho nadřízení a celej stát. 

Když přišli do armády, rekruti už měli zažité základy ze školy. Ve výsledku byla z Británie světová mocnost a než by jalově švejkovali a smáli se vlastní hlouposti, tak vyjádřili svoji případnou osobnost tak, že si ve svém koutku dělali svoje a proto byla Británie také průmyslovou, vědeckou a kulturní velmocí. 

(To, že jim teď ze země dělá mrdník Soros a spol je jiná věc, a vlastně to také jen potvrzuje, protože to dělají s obrovskými náklady, skrytě, pokoutně, podprahově a oklikou. Jinak by to nešlo.) 

Tohle všechno by měl Prymula jakožto důstojník znát, mít zažitý, mít neustále na vědomí a uvádět to do praxe. Nemá cenu měnit Blatného za někoho jiného, který bude mít zase svázané ruce, jako by nemělo moc cenu měnit Pauluse u Stalingradu, když mu stejně nemůžete dát víc vojáků a vybavení. Rommel byl jinší frajer a prohrál v severní Africe i v Normandii, protože už to bylo za hranicí možného. - Vyměnit Blatného a urychlit Sputnik cenu nejspíš má, ale problém většiny lidí jsou respirátory, lockdown a omezení kontaktu a tam bude každý prosazovat víceméně to, co Blatný. 

Problém je hodně v justici, protože kdyby se hygienické přestupky trestaly tak přísně, jako nejednoznačné náznaky schvalování atentátů někde na druhé straně světa, tak jsme za chvíli světoví šampióni hygieny a karantény a ještě jsme na to patřične hrdí. Starej Klaus by měl ze starý známosti speciální privilegium pobytu na psychiatrii místo ve vězení. 

Nějaké výkřiky o totalitě, gestapu atd, jsou ve skutečnosti jen důkazem absolutní neexistence totality, protože za skutečné totality by vás ráno spacifikovali na ulici, kolem dvou odpoledne byste měl soud, spolu s pindou, co si policejní zákrok natáčela na mobil a novináři, kteří to odvysílali, bylo by to presentováno jako spiknutí, vaše manželka by byla v ochranné vazbě a v pět odpoledne by už dítě mělo vlastní postel v děcáku. Z vašeho domu by bylo nazítří skladiště roušek a sousedi by se báli o vás mluvit. Tak vypadá totalita. 

Místo toho Prymula mektá o tom, jak "není morálka". Pěkně to navazuje na článek s krysím gulášem, kterej byl implicitně taky o tom, jak v armádě nebyla morálka. - Pro porovnání pak vidíte v TV britské VOJENSKÉ kuchaře, co vaří několikachodové menu na recepci pro britskou smetánku a šéfkuchař-důstojník je tam péruje zrovna jako Gordon Ramsey. Když máte mezi hosty šlechtice, bývalé aktivní důstojníky s konexema na královskou rodinu, tak líp uděláte, když budete vařit dokonale. Tam morálka byla. 

Když vidíte, jak vypadá výcvik u SAS, Legie nebo Royal Marine Commando, tak se tam nenechá projít vůbec nic. Proto mají morálku. 

Vůbec nic, znamená vůbec nic. Prodělal jste celej výcvik, je poslední den a slavnostní vyřazení. Uděláte tu blbost, že jste zvedl telefon rodině i přes výslovný zákaz a nechal se při tom chytit? Smůla. Končíte. Sám velitel střediska vám, za jinak dobré výsledky a snahu, milostivě dovolí si to zopakovat celý od začátku při příštím turnusu. V Royal Marine Commando se zákazy nepřekračují. 

Když se vás při vstupním výcviku v SAS ptají jestli máte strach a vy řeknete, že ne, když ho přitom máte, tak to může bejt ta poslední kapka, kvůli který vás odmítnou. Nadřízeným se nelže, oni ve vás musí mít důvěru a vy v ně. Voják, kterej neudělá, to co má, je v akci, která může mít potencionálně globální politický dopad, rizikem, které si SAS a celá Británie nemůže dovolit. Proto je jejich přijímač jeden velký, dlouhý zátěžový test, ženoucí rekruty na samou hranu snesitelného, aby se ukázaly všechny fyzické i charakterové slabiny. Všechny. Výcvik provádějí lidé, který jím sami kdysi prošli, nic jim nebylo odpuštěno, byli v akcích, kde se umíralo a přesně vědí, proč se co po rekrutovi chce.

Jak vypadá na první pohled voják, kterýho chce SAS? - Nudnej, nevýraznej, dělající, to, co má. Ne velká huba a frajer. Ne nějací zastydlí bojovníci s autoritou. Ne nějací ojebávači systému. Ne vtipálci. Ti jsou všichni k prdu. Taky se do SAS z každý stovky zájemců dostane jen hrska a to se tam většinou hlásej lidi, co už fungovali v armádě či u policie. Brát to z ulice skoro nemá cenu.  

Krysy tam sežerou taky a taky červy, ale jako součást výcviku přežití a ne jako kuchařovu ojebávačku. 

Francouzká cizinecká legie zase to samý. Myslíte, že tam někomu něco projde? Při přijímači zapomenete na nástup jednu věc důležitosti tužky a musíte vyrovnat všechny svý věci na plac, včetně matrace z postele a pak je zase nanosit zpět. 

Tak se vám z drobnosti udělá UDÁLOST a cílem hry je, abyste si pamatovali prostě všechno, byli paranoičtí, abyste neudělali chybu a celá vaše mysl byla obrácena na to, abyste to dělali tak, jak máte a všechno ostatní bylo podružný. Věci se dělají, jak se po vás chce a vy bádáte o tom, jak to udělat, místo chytrolínování, jak je velitel blbej a jak si zdůvodnit neposlouchání. 

Udělají všechno možný proto, aby vás naučili dělat přesně to, co máte, přesně tak, jak to udělat máte, ale jestli zjistí, že to nedokážou, tak v Legii prostě nebudete. Jste důležitý jenom jako voják plnící rozkazy. Jinak nejste důležitý vůbec. 

Ano, je to těžké se přizpůsobovat. Jako je těžké se učit jazyky nebo matematiku, když vám to nejde. Jako je těžké odvykat na alkohol, nikotin a jiné drogy. Jako je těžké odmítat si navyklé příjemné. Jako je těžké se nutit do smlouvání, když vám to nejde. Jako je těžké se snažit přestat s každým vycházet po dobrém, jestli to je vaše nátura. Jako je těžké si přiznávat nepříjemné věci na terapii ať je to o sobě, rodičích, dětech či světě. Jako je těžké stát sám proti davu. Jako je těžké koukat každý den na umírající. Jako je těžké si přiznat, že jste chudí nebo že si za peníze sebeúctu nekoupíte. 

Konflikty jsou těžké. Vnější i vnitřní. 

Úlevama se nic nepřekoná. - To jen dostanete místo maturity cár papíru a místo diplomu plzeňský doktorát. Appeasementem a Podivnou válkou skončíte okupovaní nebo pod bombardováním Blitzu. 

Jen ať si vybouchnou ti, co chtějí, a nejspíš zažijeme všichni nevídané věci, které nezvládnou všichni ti, co nezvládnou ani blbý roušky.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3 (170 hlasů)

Komentáře

My se bavíme o koordinaci a výsledku. Kdy koordinovaný tým co poslouchá velitele, ale může být každý jednotlivý člen 20 procent výkonu, jak členové druhého týmu, ale pojednou "jak se jim chce podle sebe", výsledek většinově vždy v neprospěch toho méně koordinovaného...

S tímto nemá "Ve skupině dělá 10-20% lidí 50% výkonu.", nic společného, toto platí jak v tom okordinovaným, tak v nekoordinovaným. Takto je rozdělena každá skupina i v tom SAS, vždy někdo maká a jiný sleduje a informuje, výsledný rozdíl je pouze v koordinaci...

Řízení kovidu spochybnuje, opozice co okamžitě říká "špatné špatné", spochybnuje media "špatné", takže rozdíl mezi tím, kdy by toto bylo za první republiky a dnes, je , že medium za první republiky, by bylo umlčeno, drtivá většina lidí by dostala jednu informaci a koordinace by byla větší jak dnes, kdy každý dostaává jinou informaci=zmatení vellení, tedy přesně co říká čmoud a opak toho co tvrdíš ty, že by mělo být, protože přeci když nechám jednotlivce jet podle svých nelepších schopností dostanu nejlepší výsledky...

Blbost, vždy tě porazí koordinovaný nepřítel... Co má sstejný cíl,a le nepřipouští, že vystoupíš z řady, což oslabí obranu...

Průměrný počet slepic: 3.2 (5 hlasů)

Tož určitě nejen proto.
Jednak výzbroj a výstroj, dále logistika, způsob vedení boje, motivace (včetně faktoru boje za vyšší celek, protivníci většinou žili v rodových klanech, neměli v sobě onu " římskost", tak zažitou), včetně těch materiálních a duševních (služba nejen Římu, ale i Bohům, ne toliko bůžkům) ale i geopolitických (povědomí o rozměrech říší ).
No a vidíte - kde je dnes ten Řím, co se s ním stalo ? (jednoduchost výkladu kolapsu, tak oblíbenou různými spenglerovskými pisálky, solidním způsobem zpochybnil Tainter).

ANO - ale souhra nutně nemusí vycházet z přinucení, lze být namotivován cílem a cestou k němu v rámci kooperačního modu fungování produkce. Ostatně mocné rody jako jsou např. Rothschildové, netlačili k vysokému výkonu nějací drábové (možná v předanselmovských dobách) , měli cíl a poznali cestu. To platí i o dnešních finančních magnátech, jediný skutečný tlak je tlak na nutnost neustále zvyšovat zisk.
Jistě uznáte, že o mnohém i v dnešním světě , rozhodují mocné finanční dynastické domy. Tedy že jsou velmi úspěšnými, aniž by je musel Roll over Tschmoud při tom kopat do zadnice nebo nadávat jim do bažantů a práskat bičem....

Anebo uznáte, že osel není kůň, že ? Taky moudro.

Průměrný počet slepic: 2.9 (8 hlasů)

Římané se především chránili štíty a měli kratší meče, takže do jednoho barbara s dlouhým mečem bodali 2 až 3 Římané. V boji 1:1 by Říman podlehl, ale takto se chránili a pomáhali navzájem. A mohli na sebe spoléhat.

Zatím bez slepic

In reply to by Tom (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tome, u mně to je úplně stejné.

Myslím v těch věcech, který mě samy od sebe nebaví.

Jestli mě k něčemu někdo nutí nebo se k tomu nutím sám, vyjde to nastejno.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Čmoude, já jsem si vás zde celkem oblíbil, ale musím se přiznat, že jedné věci nerozumím.
Vy nenávidíte komunismus, protože to byl zkurvenej totalitní režim.
Na druhou stranu, při boji s covidem, za neuposlechnutí nařízení mnohdy navrhujete exemplární tresty, jako v armádě, ale v civilním sektoru. Takto ale se chová totalitní stát.
A to je ten rozpor, který mi nějak hlava nebere.

Průměrný počet slepic: 3.5 (16 hlasů)

GB je totalitní stát? Při návratu ze zemí s vysokým rizikem museli navrátilci do karantény do hotelů, a za své.
Pokud organizovali neleg.párty nebo otevřeli hospdy, dostali pokuty až 30 tis.GBP. Za nenošení roušek pokuty všude.
Myslíte,že by si někdo na západ od nás dovolil postavit černou stavbu, kterou by posléze legalizoval, jak je běžný postup u nás?
Nikde jsem neviděl vodní děla proti protestujícím, kterým se nelíbí nařízení. Jako př. v Holandsku.
Celý problém je ve vymáhání povinností. Ať už zvykových nebo zákonných.
Dnes mi to prošlo, tedy je to povoleno. Každý má práva,povinnosti jsou pro ty druhé.

Průměrný počet slepic: 3.8 (17 hlasů)

In reply to by B52 (neověřeno)

Trvalý odkaz

autorky, která dlouhodobě žije v Jižní Korei, kde to přeci všechno zmákli, díky těžkým restrikcím, která přeci všichni dodržují a ona psala, že byla s kamoškou v podniku, kde si daly vínko a v deset majitel zamknul a obrátil ceduli na zavřeno a pak tam byly dál a domů šly po půlnoci.
Ale dík, ta práva a povinnosti mě zaujala, to by chtělo rozpracovat.

Průměrný počet slepic: 3 (10 hlasů)

Tak pokud to zavření znamenalo, že do podniku už nikdo jiný nepřišel než ti, kteří tam už stejně byli, v podstatě to asi není nic proti ničemu, zvláště pokud mají situaci už víceméně zmáknutou.

Průměrný počet slepic: 4.4 (8 hlasů)

In reply to by B52 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Otroci práva nemají. To se jen tak říká. Vy máte tak akorát právo držet hubu a za všechno platit. Hotové

Průměrný počet slepic: 3 (6 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jménem za-kona poliši dva metry od sebe dodržovat nemusí. Jaké má člověk proti temu právo? Muheeeee

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)

In reply to by Sasin (neověřeno)

Trvalý odkaz

A jaké právo má blboň papalášké státní (stádní) dluhy neplatit? Muheeeee

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Pane berrnard.
Už jste na to přišel taky,že se řítíme do totality.
V prvé řadě od Bruselu a pak co si ještě můžou dovolit samotné vlády.
Je tu jeden rozdíl,mezi komunistickou totalitou a totalitou z Bruselu.
Komunisti začínali tvrdou totalitou,kterou postupně uvolňovali,kdežto Brusel začínal líbezně a utahuje postupně.

Průměrný počet slepic: 4.5 (17 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

máte pravdu.
Kdysi "Mráz přicházel z Kremlu", dnes přichází z Bruselu a čím dál víc přituhuje.

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

Chlape, poslechneš policajta v USA? ANO/NE. Je to komunistický stát ANO/NE?
Nezaměňuj dojmy za pojmy ;)

Průměrný počet slepic: 3.8 (15 hlasů)

poslechnu policajta v USA, i u nás a pokud se ocitnu v Tararingapatamu, tak tam ho poslechnu taky, jelikož vím, že jim se odporovat nevyplatí.
Ale pokud usoudím, že ho můžu nějak ochcat, tak to udělám.
Ještě nějakej dotaz?

Průměrný počet slepic: 3.7 (12 hlasů)

In reply to by berrnard (neověřeno)

Trvalý odkaz

Neodpověděl, je tam v tom USA komunismus, když tě policajt vyzve? Odpověd na polovinu, není odpovědí ale vyhnutí se odpovědi...

Takže nemám dotaz, mě stačí, když bys odpověděl na ten jeden co jsi dostal, ne na půl ;)

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)

V USA ještě zatím komunismus není, ale dost na tom makaj, aby byl.
Zmátl mě tam ten policajt, jelikož toho byste měl poslechnout, pokud máte pud sebezáchovy, v každém režimu. Já jí kdysi jednomu střihnul a bylo z toho trestní oznámení za útok na veřejného činitele.

Průměrný počet slepic: 4 (8 hlasů)

mamlas?
Protože se snažíte neustále přemýšlet.
A to je závada...
Přemýšlet se nesmí.
A o druhých tím tuplem ne...

Průměrný počet slepic: 3.6 (14 hlasů)

Pokusím se tuto podvratnou činnost omezit.

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)

Targus se mýlí. Mamlas nejste proto že přemýšlíte. Mamlas jste protože to dáváte najevo.
Soucítím s Vámi, bo to mám podobné.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Ten před vznikem soukromého vlastnictví (S. K. Neumann tvrdí, že prvním soukromým - a zcizeným, vlastnictvím byla žena - zřejmě proto se generuje pozorovateli , v případě že nějaká žena tvrdě obhajuje soukromé vlastnictví výrobních prostředků, obraz mužatky, renegátky) ..nebo ten Pythagorův...či snad ten zakladatelů křesťanství, prvotních církví (sborů)...ten radikálně husitský či Muntzerův...anebo dnešních Hutteritů (kořeny jdou až k Moravským bratřím) , Amishů, Dvanácti kmenů....
/všimněte si, že vesměs docházelo ke krvavému potlačování těchto experimentů, ze strany vládnoucí moci, ideologie - paradoxně si někdy říkala " křesťanská"/

Vy asi máte na mysli ten " komunismus" vašich fotrů či dědů , který cyklicky sobě a jiným " volili", v kandidátech Národní fronty.
To určitě nebyl komunismus, spíše centrální byrokratický kapitalismus sovětského typu.
Nepapouškujte, přemýšlejte, až pak pište - opačné pořadí neprospívá pověsti, kazí mládež a zavádí nové bohy.

Hezký den.

Průměrný počet slepic: 3.8 (11 hlasů)

Pokud nesouhlasíte se zákony ve Švýcarsku, kde si je lidi odsouhlasili sami, tak nemáte žádnou šanci - ale pořád můžete dělat kampaň za jejich změnu.

Britové, Australani i Američani jsou daleko vysazenější na dodržování předpisů. - Zcela logicky. Když si totiž o svým šéfovi myslíte, že je blb a víte to lépe, tak můžete jít vedle a dělat to lépe. Když máte pravdu, vyděláte na tom.

Totalitní znamená, že kontroluje vše z centra: soudnictví, policii, odbory, církve, univerzity, média, kulturu. To, že vláda nařídí "Noste roušku" a kontroluje to ve skutečnosti má k totalitě pořád ještě hodně daleko. Je to výkyv na druhou stranu.

Já se snažím pořád trochu šilhat po realitě. Nejde o to bejt pro nebo proti, jde o to bejt správně.

Důvody, proč nefunguje socialismus jdou nakonec taky až na buněčnou úroveň a k fyzikálním zákonům. Jenže ono se místo bádání nad tím proč a jak, koukalo do Marxe, který ekonomice zas tak moc nerozuměl.

Průměrný počet slepic: 3.8 (5 hlasů)

že my oba máme společný cíl, ale poněkud jinou cestu k němu.
Pardon, možná se mýlím, ale obávám se, že vaše cesta nás oklikou dovede k jiné totalitě.

A že socialismus nefunguje, tak na tom se oba shodneme. Ten je pro zbabělého sráče, kterej si ani neumí vyprat bryndák, ale umí řvát, že ho má ušpiněnej a on má přeci právo ho mít čistej, tak se někdo postarej.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

Dovolím si souhlasit a prohlásit, že se nemýlíte, čmoudovo cesta vede oklikou zpátky do něčeho jako komunismus. Což je paradox a ohromná ironie, největší komunistobijec na vidlákově blogu je zároveň nejzarytějším ideologem a možná i skrytý komunista.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Učebnice virologie a epidemiologie nejsou učebnice marxismu leninismu.

Nechrchlat na lidi není jako stavět k branám továren milicionáře.

Babiš má zavádět nějakou totalitu? Pomocí čeho? Karantény? Nepřátelských médií? Nepřátelské opozice v parlamentu? Nasrané populace? - Na zavádění totality vás většina lidí musí milovat nebo alespoň snášet. Ne nenávidět.

Napište o tom nějakou knihu. Rád bych viděl, jak by to mohlo být možné.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Stačí si projít Vaše komentáře, vždyť Vy přesně za to kopete.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by PzKpfw (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já vám pořád připomínám, že kopu za ty umírající na JIPkách, karanténu, dočasné omezení pohybu a celkově opatření, jako mají třeba v Německu. - Jen do konce epidemie.

Zatím bez slepic

Blud? Tam přesně to směřuje, nikam jinam. Ty Vaše dočasná omezení mají základní měřící jednotku jeden furt. Kdybyste kopal za karanténu, lidi ve špitálech a smysluplná opatření vypadá diskuse jinak. Také by Vám vadila ta kopa lží manipulace a farizejství. Což Vám ale nevadí, vy to podporujete a každý kritik je bastard kterému nevadí že se zbytečně umírá. Dost ubohá argumentace.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

na kovidovou pandemii zde na Kydech. Napíši jenom krátce. Konstatování z úvodního článku, že lockdown nefunguje je lež, viz.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/czech-republic/
a to v grafu ještě není údaj za sobotu.

Z toho ostatního, co napsal Čmoud, se kterým většinou souhlasím, zbývá jen dodat, že jednoduše

Ordnung muss sein.

Pokud si stát nechá kálet na hlavu, například prostřednictvím věčných kverulantů, kteří spílají bez trestu policistům a do médií se předávají nahrávky pouze konce zásahů, výsledkem ani tak nebudou výpovědi policistů do civilu, ale skutečnost, že příště budou policisté dělat, že nevidí a v klidu sloužit do chvíle, kdy budou mít nárok na výsluhu.

Dobře vám tak majky, zemědělci, Gaie, atd. a tak podobně, není vám pomoci. Já už se s rodinou o nás a sebe postarám.

Průměrný počet slepic: 3.2 (29 hlasů)

ze 140 zemí světa v hodnocení spokojenosti s životem v Česku. Za poslední rok prý poskočili o 2 místa k lepšímu. Dokud jsem ještě četl diskuse na internetových webech a zejména na facebookovém účtě Babiše, připadalo mi, že národ Čechů je kousek od vzpoury, jak tu ostatně několikrát prognózoval Vidlák.
Asi by to chtělo slézt z mělnické rozhledny na Řípu a podívat se dál do světa.

Průměrný počet slepic: 4.5 (15 hlasů)

ale děláme co můžeme, abychom Ameriku co nejrychleji dohnali a předehnali.
Jenže zatímco Američani se nejspíš vzájemně postřílejí vlastními zbraněmi, nám na to na to objednají brigádníky.

Průměrný počet slepic: 4.3 (24 hlasů)
Trvalý odkaz

Čmoude, souhlasím s vámi. Opatření se skutečně nedodržují. Vidím to tady u nás na vesnici cca 5 km od Prahy. Jak loni na jaře tak i letos se "hrdinové" chvástají jak nenosí roušky, protože Babiš je vůl. Kolem nás je nějakých 15 baráků a minulou neděli sem přijelo skoro 30 aut na návštěvu. Vzhledem k tomu, že spoustu návštěvníků známe, víme, že dost jich nebylo z našeho okresu.
Je škoda, že jsme to dodržování opatření alespoň nezkusili. Možná by se ukázalo, že to opravdu k ničemu nebylo, ale takhle nevíme vůbec nic.
Máme známou v Singapuru, kde loni na jaře zavřeli všechno včetně hranic, každý kdo přiletí musí na 14 dní do karantény za své, v supermarketech pouze několik lidí, před supermarkety šikany, roušky venku povinné včetně sportu a další a další a zkuste se podívat na výsledky. A také poměrně dlouho nesměli ti, kdo mohli, ani do práce. Takže to nás přesvědčuje, že opatření by fungovala, kdyby se dodržovala (a také nebyla polovičatá). Určitě by se situace zatraceně zmírnila.
Zatímco u nás si jde soused vyzvednout zásilku a bez roušky prská u brány na kurýra.

Průměrný počet slepic: 3.3 (21 hlas)

In reply to by matylda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kamarád popsal lockdown verze Nový Zéland (a pokud je tgo dezinfo tak se omlouvám, jen podávám jak jsem koupil): Při příletu ze zahraničí 14 dní karanténa v hotelu za své (v přepočtu vychází na cca 60 tisíc), chcete-li vycestovat vy, musíte doložit, že máte hotel zabukovaný. Procházky maximálně do 1 míle od domu, nakupovat chodí jeden člen domácnosti. Pláže zakázány, i když jsou v katastru obce a v dosahu té míle...) No a protože chybějí zahraniční česáči, tak nastoupili lidé ze zavřených restaurací...

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

Ano, a česáčům se celkově skokově zvedly výdělky. Vím to od kamaráda, kterej tam zůstal a sorvnává dobu před covidem a za něj.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by matylda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak tohle nam nemecko nedovolilo, potrebuji nase pendlery a nemaji je kde ubytovat, chteji zisk z nemeckych firem v ceske republice, takze zadnej babis nemuze neco podobneho vyhlasit

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

In reply to by matylda (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tož čílíte se, že přijeli nějací lidi z jiného okresu (komika těchto idiotských nařízení vyjde najevo např. když petřkovický usedlík přejde kousek pole a je v Ludgeřovicích, což je zřejmě narušením "práva"...nebo kdyby se v neděli odebral na pouť cca 300 m dlouhou, do kostela) k vám do okresu (na severu ?).

No ale kdyby přijeli ze Singapuru, tak by žádné " právo " narušeno nebylo, ne ? Anebo jo (nejsem si jist, ale pokud můžeme my lítat do Dubaje /když ve stejném čase nesmíme z Petřkovic do Ludgeřovic/...tak snad mohou Dubajané a tak i Singapurky lítat k nám.....) ?

Ostatně bránění v tom, vyjet si s dětmi z Ostravy aspoň jednou za 14 dní na hory, prodýchat tam plícní sklípky, považuji za zločin proti lidskosti.
Sazbu bych navrhoval mírnou, jen deset let. Ale zostřenou, pěkně po čmoudovsku a lacsovsku.
--------------------------------------------------------------------------------------
Penízky na účet chodí včas ? No ale co když se to tvrdě zavře na měsíce či leta , důchod se asi urodí na stromě, že ?

Průměrný počet slepic: 2.8 (13 hlasů)

Singapur

Zatím bez slepic

In reply to by matylda (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Babiš je vůl, tak poprskám kurýra." - to je jejich logika.

V silně zamořeným okrese se řemeslníci diví, že je osmdesátiletá důchodkyně nepustí k sobě domů - když oni pořád dokola chodí z bytu do bytu dělat kontroly. Už jen to, že se tomu diví znamená, že pravidla moc nechápou a důvěřovat se jim moc nedá.

Průměrný počet slepic: 3.5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

20. března 2021, 21:40 — Autor: EuroZprávy.cz / ČTK

Asi 20.000 lidí se dnes v německém Kasselu sešlo na protestu proti restrikcím zavedeným kvůli šíření koronaviru. Někteří z nich útočili na policisty, kteří proti nim použili obušky, vodní děla a pepřový sprej, napsala agentura DPA.

Průměrný počet slepic: 3.9 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

od Istanbulské úmluvy. Co my?

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

ČR Istanbulskou úmluvu podepsalo v roce 2016 jako jedna z posledních zemí Evropské unie. Aby však dokument začal platit, musí ho ratifikovat Sněmovna i Senát a podepsat prezident - čeká to zřejmě až na příští volby (sněmovnu i senát).

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)

vyhlásit válku!

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

President Hilšer (Kolář, Pavel, Fischer,..) Istanbulskou úmluvu podepíše.

Průměrný počet slepic: 4.1 (9 hlasů)

Tady nevím, zda mám dát pět slepic nebo jednu. S frantovým výrokem naprosto souhlasím. S tím, co to znamená, pak samozřejmě vůbec.

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

aby to bylo.

Průměrný počet slepic: 2.4 (14 hlasů)

In reply to by A (neověřeno)

Trvalý odkaz

:-(

Průměrný počet slepic: 4.1 (15 hlasů)

In reply to by A (neověřeno)

Trvalý odkaz

Co si od toho slibujete? Co by se ratifikací Istanbulské úmluvy PODLE VÁS u nás změnilo?

Schválně, co z Vás vypadne, "A", mimo tohoto provokativního povykování.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Několik poznámek:
1) Příběh ze života - jeden z radikálnějších odpůrců vládních nařízení (neb mu splývají s osobou Babiše) v debatě jak přelstít stát a uspořádat kalbu zcela vážně prohlásil: "Že lidé vládní nařízení nedodržují je mýtus." Ani na okamžik ho nezarazila absurdita vlastního tvrzení v kontextu rozhovoru o tom, jak vládní nařízení ošvejkovat. Fascinující příklad doublethingu. On to skutečně myslel vážně.
2) Aktuálně i seznam a novinky připouštějí - značně neochotně a opatrně, že se situace mírně lepší - https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nejnovejsi-cisla-z-rana-5443-nove-na… Faktem je, že nesmíme zapomínat na setrvačnost - nepohybujeme se ve světě "zapnuto/vypnuto". Míra dodržování první týden se projeví až v číslech týdne třetího. Zvyšující se míra nedodržování v týdnu druhém a třetím bude znamenat zpomalení ústupu (v tom lepším případě). V nemocnicích je ten proces ještě pomalejší, protože lidé prý dnes ležejí déle. Jednoduše, nyní žijeme v podstatě důsledek prvního týdne. Asi je přirozené, že se naší psychologii příčí to tak i vnímat (intelektově snad, ale vždy bude emočně silnější to "tři týdny jsem zavřenej a TEĎ se cítím mizerně.)
3) Článek je o otázce míry použití represe. Pokud lidé nedokáží dodržet příslušná nařízení sami od sebe, musí přijít zákrok. Ale zároveň žijeme ve světě, kde vláčenej je policista ("protože na to koukalo chlápkovo dítě. Že do té situace traumatizující situace vystavil dítko především jeho vlastní tatínek, je sdělovadlům jedno), když se o represi pokusí. Naše realita "Antibabiš", jež se spojila do "Antirouška" vlastně vylučuje jakoukoliv možnost účinného prosazování nařízení - i kdybyste to prosazovat chtěli. (Platí totiž, že i ti policajti jsou již raději zabukovaní někde v lese v teple auta. Nebo se zázemím benzínky, kde se o nich už dlouhodobě ví).
4) Asi si už nikdo nenalhává, že to naše roční cvičení není nic jiného, než boj o nepřehlcení nemocnic, dokud dostatečný počet lidí nebude proočkovaný. Vzhledem k tomu, že u Astry je rozestup mezi dávkami 3 měsíce a účinnost nabíhá 14 dní po očkování, trvá vakcinace jednoho člověka Astrou 3,5 měsíce. Další dvě firmy to mají sice tři týdny až měsíc (ta jednodávková je zároveň nejméně účinná). Z toho lze vyvodit, že to bude ještě dlouhý běh. O odolných mutacích ani neuvažujme. Zároveň má ale i první dávka významně snížit riziko nákazy a hlavně těžkého průběhu. Takže se pozitivně projeví, byť ne absolutně.
Každopádně v té dlouhodobosti dějů je třeba hledat asi vysvětlení, proč se Babiš v dobách pro něj nejtemnějších nepokusil hodit flintu do žita sám či k tomu nedonutil opozici a nehrál hru na "Vládu národní spásy". Protože tato vláda by sice ty nejhorší facky temné doby slízla místo Babiše, ale zároveň by byla ve vládě po nástupu očkovací éry, kterou Babiš před Vánoci urychlit prostě nedokázal.
Jednoduše, nedokážeme-li se zamknout před světem z venčí jako Nový Zéland a jiné ostrovní státy, neexistovalo jiné řešení než chránit nemocnice před zahlcením a nějak přežívat až do příchodu vakcín.A i tam bude velká setrvačnost, nemluvě o výrobních a distribučních problémech. Ať chceme nebo ne, vzpomínáte, co říkal vloni Prymula a všichni ho chtěli sežrat? "Uděláme jednorázový tvrdý lockdown a pak dva roky zapomeňte na zahraničí". Vlastně měl pravdu. My tuhle cestu odmítli (a kdo ví, zda by vůbec byla reálná, vzhledem k provázanosti ekonomiky a faktické neexistenci hranic), takže jsme zvolili cestu dvou let mrcasení se v bahně spolu s tím světem okolním.
5) V kontextu předchozího bodu je zajímavá otázka Sputniku V a jeho politizace jako "Hybridní zbraně Ruska". Já se vlastně ani Blatnému ani šéfce SUKLu nedivím, že nechtějí dát hlavu na špalek a trvají nejdřív na schválení EMA. Okamžitě by se stali Putinovými agenty a prominenty Hradu. V kontextu Babišovy malé schopnosti postavit se za své podřízené, pokud to ohrožuje jeho politické body pak už není o čem mluvit. On je sice odpráskne na něčem jiném, ale nikdo jim nebude moci vyčítat toto.

Průměrný počet slepic: 3.8 (14 hlasů)

Mezi rozkolísanými černobílými komentáři od pangejtu k pangejtu si duše odpočine.

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)