Na silo, kde trávím žně, dovážejí své přebytky možná poslední soukromníci, kteří v okrese provozují živočišnou výrobu. Jak sami říkají, dělají tu neskutečnou blbost a snaží se udržet nějaký ten dobytek. Samozřejmě máme na okrese Vodňanské kuře, Jave Pork i Agro Jevišovice. Máme tam dokonce i nějaké dojírny, ale to je všechno zaplaceno velkokapitálem, kde se náklady počítají poněkud jinak.
Jedno zemědělské družstvo drží několik vepřínů a drží je jen proto, že obdrželi před několika roky individuální dotaci na provoz, která byla navázaná na cenu vepřového. Díky tomu byli schopní několik starých kravínů předělat na vepříny a dotace jim dorovnávají ztrátu nízkých výkupních cen.
Jan pro zajímavost... Výkupní cena vepřového na jatkách je pod třicet korun za kilo živé váhy. Pokud započítáme ztrátu na vnitřnostech, kostech a nevyužitelné tkáni a jateční provoz, dostaneme se na průměrnou cenu vepřového kolem 60 - 65 korun za kilo. Jatka také tuto cenu víceméně kalkulují a mají ji. Hádejte, kdo si bere ten rozdíl mezi cenou na pultu a cenou na jatkách...
Zkrátka a dobře, pokud nemáte vepřín ve vskutku olbřímích rozměrech a takřka nekonečný kapitál, budete jen čekat, kdy skončí dotační titul a pak toho nejspíš necháte.
Seděl jsem s předsedou a když lamentoval, řekl jsem mu, že má alespoň dost kejdy a hnoje a může takřka všechna svá pole hnojit. Podíval se na mě s úkosem, nic neřekl, ale druhý den mi přinesl mapu, kterou vytiskl ze svého polního GPS systému. (Dneska už i malý zemědělec jezdí podle souřadnic. Má na to naprogramované traktory, kombajny i rozmetadla či postřikovače, protože se to prostě vyplatí). Ukázal mi mapu a upozornil na čáru, která ohraničovala každou vesnici ve vzdálenosti asi 300metrů od posledního baráku.
Byla to hranice hnojení kejdou a mrvou. Blíž k vesnici se nesmí, protože si někdo vždycky stěžoval na zápach.
Jižní morava je dost osídlená. Vesnice jsou pár kilometrů od sebe. Když nesmíte hnojit až na kraj vesnice, vlastně vám moc místa na hnojení nezbude. A tak má milé družstvo dost hnoje na to, aby zásobovalo i další soukromníky. Kteří mají stejný problém. V našich krajích tak máme dobrou třetinu polí nehnojitelnou jednoduše proto, že se to ekluje těm stejným lidem, kteří volají po ekologickém zemědělství, ale nikdo jim neřekl, že ekologické zemědělství znamená práci s hovny.
A tak je v blízkosti vesnic půda mnohem horší než za prvním kopečkem. Lidi nechtějí hnůj a tak se jim o tom víc práší, jezdí tam mnohem častěji postřikovače a rozmetadla se všemi jedy a nemá smysl tam moc orat, protože se stejně jen převrací směs jílu a písku. Na druhou stranu se tam pak dobře daří hrabošům.
To jen abychom věděli o dalším problému, který se už stal neřešitelným...
Poptal jsem se ostatních. Mají to stejné, ale nechtějí o tom moc mluvit. Svým způsobem dělají něco, co je zakázané. Hnojit se má celé pole, nejen určitá část. V praxi není reálné dodržet literu nařízení, že hnůj je třeba v podstatě ihned zaorat. Mění se počasí, pověrnost, technika tu a tam kiksne. Ale to nezajímá ani lidi ani úředníky. A tak se u vesnic nehnojí ani tam, kde by se hnojit mohlo.
Svým způsobem není divu, že se nám všechno odstěhovalo do Číny a ještě tomu všichni tleskali. Komíny nechtěli, zápach nechtěli, lomy nechtěli, doly nechtěli, spalovny odpadů nechtějí, ani tu jadernou elektránu nechtějí. Proč byli lidi před sto lety tak hloupí, že ze svých ekologických vesniček, kde se živili polní prací na čerstvém vzduchu, tak prchali do špinavých dělnických domů pod dýmajícími továrnami a ještě měli pocit, že si polepšili....
- Log in to post comments
Komentáře
Na německým venkově
či menším městě ucítíte kejdu taky podstatně častěji než u nás. A neřeší to.
kohouti, ovce, krávy
Lidi asi už úplně zblbli a zapomněli, odkud se vejce / sýry / maso / chleba / berou, že to nevzniká v regálu super-hypermarketu. Stěžují si nejen na vůni-zápach přirozeného hnojiva, ale i na bečení ovcí, bučení krav a kokrhání kohoutů brzy ráno. Zkušenost z okresu Praha-Západ. Náplava se hrne z Prahy do "idylického bydlení na venkově", ale normální vesnici asi v životě neviděli a mimo sterilní prostředí svého důkladně oploceného pozemku propadají panice a stresu.
Ono
je to oboustranný, z Prahy se stěhujou pražáci na venkov a budujou tam "ležatý paneláky" a vadí jim "zemědělský smrady" a z venkova se stěhujou vesničani do Prahy a snaží se tam udělat vesnici zablokováním městský dopravy a vybudováním "komunitního života"
Výsledek je, že to v Praze začíná stát za hovno a na vesnici taky...
"Komunitní" magoři nemají s venkovem
nic společného.
To jsou čistě městské existence, z nichž většina v živote nevytáhla paty z centra Prahy a ani do budoucna to nemá v úmyslu. O "přírodě" mají jen matnou představu z "presentací" a promítaček a noc pod širákem by nejspíš nepřežili.
Vidlema by se v nejlepším případě těžce zranili a kejdu by si nejspíš šlehli nebo by se ji pokusili vykouřit.
Z venkova by tuhle svoloč hnali svinským krokem.
A to, kam se stěhují lidé z Prahy, už má s venkovem taky jen pramálo společného.
Pečlivě oplocená a hlídaná ghetta, do nichž má venkov vstup přísně zakázaný (snad ještě možná jako dodavatel místních výpěstků).
Já
to vím, ale oni to neví.
komunitní kompostér
komunitní včelín
komunitní zahrada
komunitní centrum
Kdoví po čem se jim stejská...
Kdoví po čem se jim stejská...
Jo a někdy se jim ta komunita změní na "komunu"...
Občane, oni se bohužel nestěhují
jen do izolovaných ghett, ale i do srdce dosud víceméně normálních vsí; jakmile objeví vhodný objekt. A ten se dříve nebo později vždycky najde.
V jedné švýcarské vesnici…
V jedné švýcarské vesnici kdysi bydlel náš přistěhovalec. Za ranního rozbřesku jeho soused pod okny vyháněl krávy na pastvu a náš člověk si stěžoval že je soustavně buzen kravskými zvonci a přitom má právo na řádný odpočinek. Místní rada to uznala a tak švýcar od té doby vyháněl krávy oklikou. Po čase náš člověk žádal o občanství (či o příslušnost k domovské obci - to už nevím) a k žádosti se vyjadřovali - hádajte kdo - ano zdejší radní. Ve zkratce : bylo mu sděleno, že komu vadí zvonění kravských zvonců, nemůže být dobrým švýcarem.
Koronavirus
Ládiku a Targusi,
povinně desinfikovat každý den! Koronavirus ovládá dvě oblasti, Prachaticko a okr. Frýdek-Místek. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pocet-nakazenych-dal-roste-nejvetsi-…
To nejsou oblasti, ale okresy.
Brzy opět vzniknou Okresní národní výbory, OHS, OSVB a možná nakonec i OPBH.
Okres
Je jedno, jestli jde o okres nebo oblast. ale stejně nechápu, proč Vám za tak nevinnou poznámku dal někdo jednu slepici. si to byl místní elf. Snad Vám mých 5 slepic udělá radost. Ale o okresu to nebylo. Už jste se dezinfikoval? :-)
Já mám slivovici i v autě,
samozřejmě na ruce.
dnešní Ivan David
MUDr. Ivan David
3 hod ·
Kypr požádal Rusko, aby se ujalo role mediátora sporu s Tureckem
Francie nabídla Kypru vojenskou pomoc proti "třetí zemi"
Kyperský prezident Nikos Anastasiades telefonicky požádal ruského prezidenta Vladimíra Putina, aby pomohl přesvědčit Turecko, aby zastavilo své „nezákonné činnosti“. Rovněž zopakoval svou vůli pokračovat v rozhovorech o uskutečnitelném řešení kyperského problému. Podle kyperského deníku Ekathimerini šéf ruské federace slíbil, že „zasáhne proti porušení kyperských výsostných vod (VEZ)“.
Mluvčí kyperské vlády Kyriakos Kousios uvedl ve čtvrtek, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov navštíví Kypr 8. září za účelem „podrobnějšího přehledu vývoje“ a projednání „společné akce“ pro mír a stabilitu ve východním Středomoří.
Kreml podle tiskové zprávy agentury TASS uvedl, že oba vůdci „podrobně diskutovali o současných otázkách interakce Rusko-Kypr v různých oblastech a zdůraznili potřebu zlepšit smluvní právní rámec dvoustranných vztahů, a to i v oblasti financí a investic“.
Diskutovali také o „regionální agendě, včetně vývoje ve východním Středomoří a perspektivách kyperské dohody“.
Podle americké agentury Bloomberg Evropa i USA vyklízejí Rusku prostor při sporu o plyn v Egejském moři. V době hrozící eskalace, kdy Turci vyhrožují, že pokud jim někdo bude bránit v těžbě plynu v okolí ostrova Kastellorizo či Kypru, znovu „ohřejí tamější vody“, se nabízí otázka, kdo se zhostí role vyjednavače. Bloomberg se ptá, zda by to mohly být Spojené státy jako v době „krize Imia“, kdy ukončení sporu zprostředkoval prezident Bill Clinton. A hned si odpovídají, že vzhledem k předvolebnímu boji v USA „nemá Trumpova administrativa kapacitu k vyřešení krize“. Podle nich by se role zprostředkovatele mělo ujmout Německo, coby momentálně předsednický stát EU. Německo je prý také životně důležitým obchodním partnerem obou států.
Agentura Bloomberg ale konstatuje, že „Rusko je schopným prostředníkem a Západ prezentuje ve všech oblastech momentálně oslabené Německo jakožto země, která má nahradit USA, v naději, že volby vyhraje demokratický Biden. V takovém případě Deep State vrátí Washington na protiruskou cestu, což přerušil Donald Trump, který, aby oslabil Deep State internacionalistů (Obama, Hillary atd.), se rozhodl soustředit na vnitřní záležitosti a ponechat prostor Rusku, mimo jiné i ve Středozemním moři. Podle Henryho Kissingera - kdo ovládá Středozemní moře, ovládá planetu.“
Mezitím přistoupila k rázné reakci ohledně turecké hrozby Francie. Podle řeckého webu el.gr „se zdá, že Anastasiadisova poslední návštěva v Paříži posouvá francouzsko-kyperskou alianci na jinou úroveň. S odkazem na kyperský tisk odhaluje požadavek francouzské vlády ke koncesi na využití pozemků v přístavu Limassol s cílem vybudovat zde zvláštní námořní základnu. Paříž v podstatě požaduje, aby byl přístav Limassol využíván francouzskými válečnými loděmi. Zároveň může stejná dohoda zahrnovat i leteckou základnu „Andreas Papandreou“ v Pafosu.
V obou částech nově se objevující dohody je reakce Kypru „mimořádně pozitivní“, přičemž není vyloučeno, že v blízké budoucnosti se Anastasiadis a Macron sejdou k vyřešení dalších „podrobností“. Kypr se zjevně drží hesla, že „nepřítel mého nepřítele je můj přítel“ a chce maximálně využít prudké zhoršení vztahů mezi Ankarou a Paříží. Pro připomenutí - francouzský a turecký prezident si nedávno vyměnili „ostrá slova“ ohledně pašování zbraní do Libye.
Po zkušenostech z posledních dnů se vstupem „Barbarosu“ do kyperské výhradní ekonomické zóny a tureckými hrozbami je tedy Kyperská republika připravena využít všechny možnosti eventuální dohody, kde výhody zdaleka převáží nad nevýhodou, že Limassol se stane v podstatě francouzskou základnou ve východním Středomoří. Jak píše kyperský web „Kathimerini tis Kyprou“, výměnou za postoupení přístavu Limassol a letecké základny v Pafosu bude poskytování vojenské pomoci Francií v případě útoku ze třetí země. Každý chápe, že tato „třetí země“ není nikdo jiný než Turecko.
Horké léto ve východním Egejském moři zdaleka nekončí a bezpochyby na něj bude navazovat neméně horký podzim. Evropa, zdá se, s jedinou výjimkou, bude nečinně přihlížet, jak Turecko jako člen NATO ohrožuje druhého člena NATO Řecko. Kypr požádal o pomoc prezidenta Putina, stejně jako to nedávno udělal řecký premiér Mitsotakis.
Na EU a německé předsednictví Evropské radě se Kypr už oprávněně nespoléhá. Skandální vystoupení vysokého představitele pro zahraniční a bezpečnostní politiku Josepa Borrella a spolkového ministra zahraničí Heiko Maase o tom, že Řecko se musí podělit s Tureckem o své nerostné bohatství varuje, že tudy cesta k bezpečí s a stabilitě nevede.
Podle tureckého ministra obrany Hulusi Akara (na třetím obrázku) mělo pod německým předsednictvím dojít k jednáním s Athénami, které by bylo pro Turecko „výhodné“. Akar také zopakoval, že jeho země nebude dělat kompromisy ohledně Kypru, východního Středomoří a v Egejského moře, což také může znamenat odstoupení části ropných a plynových polí Turecku. Nic jiného by pro Turecko „výhodné“ nebylo.
Středozemní moře
Středozemní moře ovládají neziskovky a mafie. Obě organizace pašují lidi. Ovládají i planetu? U mafie si tím nejsme až tak jist.
Je třeba aby knoflíky mačkal zrovna Juračka ?
Nebude stačit nějaký referent s maturitou ?
Zisky se samozřejmě spravedlivě rozdělí, i Juračka dostane své. Může to pak okomentovat na Nově.
Kejda jako kejda ?
Pragmaticky vzato lze zneutralizovat takřka jakýkoliv zápach , ovšem i tak snad záleží i na tom CO se vyváží a JAK to působí dál (např. na studniční vodu, obecněji na vody podzemní...kdy vím, že kapilárními pohyby ta se dokáže přemístit až na vzdálenosti sta kilometrů).
Rčení, že " pach kejdy miluji, patří do k vesnickému folkloru" je možná zajímavé, ale nijak neopravňuje nikoho k tomu, aby vyvážel na pole či luka takové látky, které mohou škodit nejen vyvážejícímu a jeho rodině., ale i jiným lidem (potažmo obecně přírodě).
Takže kejdu ANO, ale upravenou (nejen z hlediska zápachu) kejdu a přiměřeně.
Přibývá nás, ale např. vody ne. Té je obecně stále stejné množství, byť konkrétně je jí tu hodně a onde málo, málokde je jí přiměřeně. Naštěstí nejde do koloběhu spolu s kejdou, to by pak Ládík musel kolem ghett vyšší střední třídy běhat v plynové masce ....
Nevíte někdo z místních proč zrovna Orlík takřka každé léto vykvete tak, že rybář zvyklý lovit na lehko má smůlu (splávek s malým olůvkem a nástrahou udělá pouze " plesk" ....a zvostane to všecko trčet na několik cm husté vrstvě zelené kejdy :-D))) ) ? Má s tím co dělat místní zemědělská výroba ?
Re:JCH
Jsou to husté porosty sinic, které zase jsou ve vodě přítomny pro nadlimitní výskyt dusitanů, dusičnanů apod. Sinice mají v takovém prostředí ty nejlepší podmínky. Cesta vede k odstranění uvedeného jevu buď ozonizací nebo jiné prudké okysličení vody. Spolehlivější cesta je použití bakterií , které rozloží dusičnany a další, tím odstraní živné látky pro sinice z vody a ty přirozeně zanikají.
Díky za odpověď.
Já vím CO to je, ale proč se takřka pravidelně takhle, tak masivně , vyjeví zrovna na Orlíku? Je to zemědělstvím, anebo spíše trativody s lidskou kejdou ?
Ionizovat vodní spousty v Orlíku ?
S těmi bakteriemi se to někde, na podobném místě (co se týče objemu a průtoku vody), s úspěchem vyzkoušelo ?
Asi bych dusík a jeho sloučeniny nevinil
Co si pamatuji z vesnice, kde jsem žil do svých 10ti let.
Tak nad vesnicí byla soustava tří rybníků.
První, nejvyšší byl Šéfrák, kde se chovali kapři a z jara vidláci do rybníku z hráze sypali fůry hnoje. Přesto, se tam vesnice chodila koupat a voda byla čistá.
Pod ním byl Bahňák, taková mělká louže zarostlá puškvorcem. No a poslední v řadě byl rybník Jézedák, kde pořádaly na vorech pirátské bivy. Přičemž do něj stékaly veškeré sračky, kejdy ze statku.
Podstatné ale byly porosty orobince s puškvorcem. Ty vodu vyčistily, protože pod vískou jsme jako parchanti chodili na raky do říčky kam tyhle rybníky byly zaústěny.
Vodní květ
ty sinice,potřebují taky fosfor a ten je z pracích prášků,to dřív tolik nebylo,tak je těch žijící tolik teď
Oprava
Těch sinic
Podepisuju!
Prigl
začal masivně zelenat až v 90. letech. To se začaly masivně dovážet a používat bezfosfátové prací prostředky od našich západních přátel...
Sinice
Výskyt sinic souvisí s fosforem a nedostatkem kyslíku. Proto se objevují v létě, kdy teplejší voda má menší obsah kyslíku, je dost živin a světla. Pro srážení fosforu z vodního sloupce se používají sloučeniny hliníku (síran hlinitý Al2(SO4)3) nebo železa (chlorid železitý FeCl3). Fosforu bude dost už v naplaveninách na dně nádrže, takže vysrážení z vodního sloupce je jediná efektivní metoda.
Nejsem chemik
Ale príglu pomohlo snížení hladiny a vápnění odhaleného dna ... co se tam objevilo byl šok...
Bahno
Ono by se toho v bahnu objevilo taky hodně, kdyby se odbahňoval Orlík. Sudy u Žďákovského mostu.
žumpa
Orlík je žumpa jižních Čech, nadbytek živin tam neustále teče. Podstatný je fosfor, dusík umí mnohé sinice získat ze vzduchu, kde je ho zásoba nekonečná. Při nadbytku fosforu vůči dusíku ve vodě tak mají sinice výhodu proti jiným řasám a převládnou. Vyskytovaly se i v minulých staletích, ale bylo jich míň. Na Priglu býval masivní vodní květ i v šedesátých letech. Ale to se nevědělo tolik o jejich škodlivosti, tak to při koupání moc nevadilo, jen dámám ty zelené drobečky za plavkami.
Co si pamatuju
Jako naplavenina z 90. roku a co tvrdili domorodci, sinice se začaly objevovat dřív. O měsíc, dva, pak už v červnu.
dusík
Rybníky se standardně opravdu hnojí statkovými hnojivy, když jsou. Ryby ten hnůj dokáži doslova spást. Hnůj slouží jako potrava pro fytoplankton, ten pro zooplankton, který je skutečnou potravou ryb. Ovšem tím není porušena celková kyslíková bilance vody, která nastává při přehnojení dusíkem. K tomu samozřejmě vydatně přispívá i fosfor , který je jedním ze základních stavebních kamenů většiny živých organismů, zvláště jednodušších organismů, takže i ty sinice mají pravý ráj na zemi- dostatek dusíků, fosforu,špatná kyslíková bilance a to při menším pH(proto vápnění přináší prospěch). Ovšem je třeba podotknout, že dusík je škodlivý ve formě dusitanů- přímo likviduje ryby nebo dusičnanů, kdy se zastavuje u ryb růst a způsobuje různé otravy. Ve formě nitrátů je naopak pro vodní prostředí významný jako hnojivo rostliny a zdroj živin pro fytoplankton.. Je to např. detrit.
Pokud budou naturálie, tak du!
Zadarmo ani já ne*eru.
Řidič kamionu
Vyhozený řidič kamionu nesehnal nikde zaměstnání a tak zavraždil bývalého šéfa.
https://www.novinky.cz/krimi/clanek/muz-z-klatovska-neustal-vyhazov-tak…
https://klatovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/klatovsky-soud-poslal-vraha-… .
Stalo se v lednu 29., 2020. Speciálně na Klatovsku je průmyslová zóna v Janovicích nad Úhlavou a lidi tam shání pořád.
Kdyz
ho všude pomlouvali,aby ho nikde nebrali,že je nespolehlivý. Ted bude mit zaopatření bez práce do smrti.
Práce
Nemohl sehnat práci jako řidič kamionu. Firma je jasná, ta vozí přepravy pouze do Itálie, takže zákaz řízení v Itálii automaticky vedl k propuštění. Ale proč jej pomlouval u jiných firem netuším. Majitel Jiří Žabka mohl prostě mlčet. A mimochodem, nejde o žádnou firmu, ale fyzickou osobu s IČ a DIČ, takže živnosťák měl asi i vyhozený řidič. Taky nechápu, proč řidič nešel na jinou práci, které je na Klatovsku dost a v lednu tam nabírali docela silně. Asi ne za stejný plat, ale práce byla.
Práce
Pane Gerd.
Ještě uvažuji i o tom,jestli mu majitel nedlužil za vykonanou práci,to je větší důvod k vraždě.
Jenom opakuji,co už psal pan Targus,přepravní společnosti,přišly o třetinu zakázek,tak mohlo dojít až k tomu,že se někteří propustí s nedoplatkem mzdy.Máme tady známého,co řeší podobný problém,potřebuje propustit tři řidiče,zatím to řeší střídáním,nižší odměnou,ale jak dlouho nevím.
Dluh
Pane zemědělče,
v lednu ještě koronavirus nebyl a práce bylo ještě dost. Všude vládl optimismus a na Klatovsku otevírali nové závody. Ale nějaký dluh tam mohl být, jen to nebylo kvůli poklesu zakázek v přepravě. Tedy si myslím.
Re: Gerd Máte speciální schopnost myslet naprosto
blbě.
V lednu je doprava živa max. první dva týdny, když se dojíždějí nevyřízené zakázky z minulého roku. Což letos opravdu nehrozilo, protože krize v dopravě se rýsovala už v polovině roku 2018.
Únor je pro většinu dopravců naprostou katastrofou. 99 % z nich by ho nejraději ze svého života vytrhlo, jako list z trhacího kalendáře.
Re: Gerd Jste docela dost mimo mísu. Samozřejmě,
že fyzická osoba může zaměstnávat jiné osoby, jako klasické zaměstnance, nikoli na tzv. živnolist.
A samozřejmě, že řidič měl problém získat práci, pokud jej bývalý šéf pomlouval. Tohle se v této branži děje naprosto standardně. Otázkou je, jestli zaměstnavatel řidiče očerňoval oprávněně či nikoli.
Zásadní problém je, že řidič pracuje samostatně a bez jakékoli efektivní kontroly. O řidičích na MKD to platí nejméně pětinásobně - přijedou domů nejdřív v pátek, a to ne vždy.
Veškeré navigace, GPS a podobné ptákoviny jsou vám, coby zaměstnavateli k naprostému hovnu, pokud se řidič rozhodne vám škodit, anebo je to manták. Dokáže zničit během jediného dne auto (nikoli nehodou), práci, zákazníka. Může krást naftu, peníze, anebo obojí. Může krást nebo ničit zboží. Obrana proti takovým lidem - škůdcům neexistuje. Druhá věc je, jak se choval k zaměstnanci jeho šéf, zda si na něj prostě nezasedl.
Mimo mísu
Ano, mohu se mýlit, vím toho o situaci příliš málo. A co se mezi nimi stalo se nedozvím. Byl na vině řidič? Nebo majitel? Nebo oba každý trošku? Podle vraha bylo klíčové to, že jej po propuštění pomlouval a ten nemohl sehnat práci. Když už byl na dně, šel vraždit. Což jej neomlouvá, ale je to taková předzvěst toho, co se valí z USA, kde když někomu rupne v kebuli, popadne kvér.
Re: Gerd Naše společnost vstoupila do stádia, kdy státní
orgány jednoduše přestávají fungovat.
Pokud byste měl problém pochopit, co mám na mysli, následující příklad.
Nasere vás měšťák, neboli příslušník MP. Jelikož nespáchal trestný čin, budete si na něj stěžovat a pošlete jej do přestupkového řízení pro nerespektování zákona o obecní policii.
Otázka: kdo bude přestupek tohoto člena ozbrojených sborů ČR řešit?
Správná odpověď: nikoli nezávislý vyšetřující orgán, nýbrž jeho přímý nadřízený. Pochopitelně bez možnosti opravného prostředku, pokud by vás napadla taková šílenost, že byste nebyl spokojen s vyřešením vaší stížnosti, neboli, že budete písemně poslán do prdele.
A tak to je tady v tom eurobordelu se vším.
Re: Gaia Jako bývalý kamioňák vám
mohu důvěrně prozradit, že někdy bych byl raději v té base, než na trase.
Kdo nezažil, neuvěří...
Krize se řeší
útokem nebo útěkem. Tenhle věc vyřešil po svém.
Gdyby zajel do Prahe, mohl…
Gdyby zajel do Prahe, mohl si tam zastřílet víc.
Podle toho, co "nabízejí", se ani nedivím,
že stále shánějí lidi.
Nepřetržitý provoz, dvanáctky, montovna, agenturní nádeničina a "plat" mnimálka-21 000 brutto.
Cena
No jo, když cena výrobku je daná a cena práce v regionu taky. Navíc si firmy nekonkurují mezi sebou, takže pokud chce zaměstnanec přejít jinam v daném regionu, je na tom stále stejně platově.
něco z jiného konce, aneb co dokáže génius googl
https://news.cgtn.com/news/2020-08-03/Wild-giant-panda-spotted-in-south…
:-)
Záběry ukazují, že se panda poklidně pohybovala směrem k hlídkovému vozu z asi 30 metrů před tím, než opustila dva kusy hovna a šla zpět na břeh řeky.
Zdá se, že panda je muž vážící kolem 100 kilogramů a vystupující sagitální hřeben
hmm
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dwn-rusko-a-cina-ustedrily-dal…
přečtěte si tam i komentář pana Fialy
"Kolik dáme za jádro?"
Ještě dovětek k tématu řidičů z povolání.
Nedávno jsem někde četl, že podle nějakého šetření má cca 30 % řidičů MKD na krku exekuci.
Je to logické, protože na takovém místě se takový řidič schová za co nejnižší mzdu a gros jeho příjmu spočívá v nezcizitelných a nezabavitelných cestovních náhradách (kupř v Říši mohou dosáhnout až 63 € na den), kteréžto se ovšem nepočítají do náhrad mzdy (dovča, nemocenská, důchod, tzv. paragraf).
Proto jakýkoli výpadek pociťují tito lidé dvojnásobně negativně oproti ostatním lopatám.
A teď si představte, že vás dusí exekutor, manželka s výživným, hypoška, leasing, blablabla...
Navíc ve zmíněném případě zde hraje význačnou roli udělení zákazu výkonu povolání v cílové destinaci (Itoška) a zžejmě i nějaká mastná pokutička (pod dva litry ti italští zm*di nejdou, spíš dvojnásobek).
A pěti až desetinásobná pokuta dopravci v rámci boje proti uhlíkové stopě - pardon - objektivní odpovědnosti, což znamená, že aby dopravce neplatil, musí prokázat SVOU NEVINU!!!!!!!! Neboli flastr za nic jen proto, že řidič se vysral na všecka školení a upozornění, co a jak má dělat.
Doprava je předimenzovaná,
výrobky by se měly dělat co nejblíže místu spotřeby, bez odpadu a s minimem energie. Tak nás to naučí Černoši a Alláhovci.