AUKUS

Autor

Motto: Když si USA mohou vytřít řiť i jadernou mocností, jakpak asi dopadneme my? 

Řekl bych, že jste všichni zaregistrovali nejnovější americký diplomatický počin spočívající v tom, že vznikl nový protičínský pakt mezi USA, Velkou Británií a Austrálií. To by v podstatě nebylo nic divného, Protinožci nedávno zjistili, že ve své části světa už nejsou od Číny daleko. Že ti šikmovoký žluťáci mají nějak podezřele velké válečné námořnictvo, podezřele moc si dovolují a ten australský kontinent je sice nejmenší, ale na to kolik lidí v Austrálii žije, mají poměrně nechutně dlouhou hranici a nechutně moc prázdného prostoru, takže potenciální diverzanti mohou snadno přistávat a mají se i kde schovat...

Australští čínobijci tak už dávno bijí na poplach a vymýšlejí, co by se s touto situací dalo dělat. Ta Čína je v poslední době čím dál větší velmoc a když žijete u takové velmoci blízko, tak si nevystačíte s dehonestováním a posmíváním se v novinách. Ostatně to se ukáže i u nás, uvidíte, jak rychle všichni novinářští ratlíci ztichnou, pokud se Putin naštve a ruská armáda překročí nějaké ty západní hranice. Ale zpět k protinožcům... 

Austrálie se tedy rozhodla, že si na obranu vlastního pobřeží koupí ponorky. To víte, když jste kousek od žlutého nebezpečí, tak musíte dávat pozor, abyste to nepřehnali. Abyste neodstartovali nějaké ty závody ve zbrojení, aby se vaše Sydney nedostalo na čínské válečné mapy a tak podobně. Proto uděláte velmi obezřetnou a opatrnou dohodu - koupíte si ponorky z Francie. Tyto ponorky jsou dieselové, poměrně malé, hodí se na obranu pobřežních vod, pod vodou vydrží tak akorát na tento úkol a váš potenciální žlutý nepřítel z toho nemá hlavu v pejru, protože Žluté moře těmito ponorkami fakt neohrozíte. Jen se čínští stratégové budou zaobírat výpočtem, kolik techniky, zbraní a sil by museli nasadit, aby v případě invaze tyto ponorky eliminovali a třeba dojdou k tomu, že Austrálie nestojí za námahu. 

Tož si promluvíte s Francouzi, ujistíte je o pěkném velkém nákupu, francouzské loděnice se těší, protože nikdo jiný francouzské lodě nechce, protože Francie je nespolehlivý dodavatel, jak se ukázalo s výsadkovými loděmi pro Rusko... Ještě nedávno australský premiér ujišťoval Macrona o spolehlivém partnerství. 

A pak najednou... z ničeho nic, ale fakt z ničeho nic vyjde najevo, že obchod s Francií nebude, protože bude obchod s USA. Amíci dodají nikoliv dieselové, ale jaderné ponorky. Zároveň se podepíše nový "obranný pakt". A do poslední chvíle o tom nikdo nevěděl...

Macron je samozřejmě řádně naštvaný a to tak moc, že odvolal z Austrálie i USA velvyslance. Však má důvod...  to že sešlo z velkého zbrojařského obchodu, to se stává. Dokonce se to stává dost často. Ale nestává se, že by kolem toho nebyla dlouhá složitá jednání, kde se to hemží diplomaty. V normálním světě by Austrálie nejprve vysílala signály, že se něco změnilo, že ponorky možná nechce, pak že je vůbec nechce a pak že to udělá nějak jinak... Rozhodně není úplně běžné, že taková velká věc přijde jako blesk z čistého nebe. Tohle chce také značný talent, aby jeden spojenec intervenoval u druhého spojence a spolu vyšachovali třetího spojence. 

Krátce odbočím k důsledkům... Samozřejmě žádnému našemu pravdomluvnému médiu vůbec nestálo za to informovat, že prodej jaderných ponorek Austrálii je jaksi protiprávní, protože existuje nějaká dohoda a nešíření jaderných zbraní. Tohle je jen detail, protože co Biden dělá, to dobře dělá a na zlou Čínu je třeba si došlápnout. 

A teď krátký logický řetězec... Když koupíte od USA jaderné ponorky, tak kromě ponorek potřebujete i rozsáhlou infrastrukturu. Ty ponorky musejí někde parkovat, musí být možné dělat jejich údržbu, možná není nutné přímo v Austrálii měnit reaktory, ale rozhodně musí být možné na tomto hi-tech zařízení lecos opravit. Takže kromě ponorek potřebujete i nějakou tu základnu. Nejspíš ne jednu, ale alespoň dvě. 

Když máte základnu schopnou obsloužit jadernou ponorku, tak tam může připlout nejen australská, ale klidně i americká jaderná ponorka, vždyť jde o stejné typy.  To hodně mění strategickou situaci... 

Jaderná ponorka je věcička drahá jako sviňa. Dražší už je jen provoz letadlové lodi. Taková jaderná ponorka má ale jednu výhodu. Může plout pod vodou klidně až do toho Žlutého moře. Vypluje ze Sydney, ponoří se a nikdo neví, kterým směrem se ve skutečnosti vydá. V blízkosti Austrálie není jen Čína, ale také velmi lidnatá a relativně bohatá Indonésie. Není to daleko ani do Vietnamu, na Filipíny a vlastně ani do Indie.  Generální štáby všech těchto zemí teď přemýšlejí, jak na tuto situaci reagovat. Ne, není to nic příjemného, když víte, že brzy můžete mít jaderné ponorky takřka pod zadkem. 

Já bych si proto myslel, že Čína začne dělat nějaké svoje kroky a budou to kroky velmi asertivní, protože prostě musí. Nemůže si dovolit nereagovat na základnu jaderných ponorek. Samozřejmě to neznamená, že by Čína musela hned dělat nějaké vojenské kroky, ale rozhodně v regionu přibude zbraní, základen, nouzových plánů a zřejmě lecjaké jaderné rakety dostanou nové cíle. V případě konfliktu je nutné jako první zničit ponorkové základny...  

Postavit pro Austrálii jaderné ponorky, to není akce na tři měsíce. To potrvá roky. Dlouhé roky. Divil bych se, kdyby v čase, který zbývá, Čína nejednala. Tohle je věc, kterou v Pekingu nepřejdou jen tak. Nevím samozřejmě nic o tom, jaké má Čína možnosti, ale rozhodně se o tom dozvíme. Naše média si nenechají ujít příležitost informovat o "čínských provokacích." Tak jenom bychom si měli vzpomenout, že je to právě kvůli tomu, že smlouva o nešíření jaderných zbraní je další cár papíru použitelný jen jako toaleťák. Proč by například taková Malajsie neměla mít také nějakou jadernou ponorku že? 

A teď k nám do Evropy... 

Uvědomuje si u nás někdo na vládě, že USA docela klidně a s přehledem vyjebaly s jadernou mocností? Francie sice není tak velká mocnost, jak si tamní obyvatelé myslí, ale má jaderné zbraně, má jaderné ponorky a má jedinou jadernou letadlovou loď mimo USA. Má také na kontinentě poměrně velkou armádu, která je rozhodně bojeschopnější než wehrmacht  bundesewehr.  Francie je také poměrně velký trh i velká ekonomika. Přesto v USA neviděli žádný problém s nimi vyběhnout. 

Dovedete si představit, že jsme mnohem menší země, mnohem menší ekonomika, máme mnohem menší moc - předpokládá takový Opata, že by USA mohly stejně hladce vyjebat i s námi? Francie ještě nedávno na americkou žádost tlačila na Malijskou vládu, ať nepřipustí účast ruských žoldáků. A za pár dní tohle... 

Přepokládá u nás někdo, že v pátek může přijít z US embasy požadavek zase někde vyfotit Čuka a Geka, zadržet nějakého ruského občana, spustit nějakou aférku, obvinit z toho Rusko... a v pondělí nám americký soudruh Biden oznámí, že právě s Putinem podepsali restart vzájemných vztahů? 

Ono to k tomu totiž směřuje... Když se podíváte na poslední americké kroky, tak tam vidíte, že si konečně uvědomili, že Čína je jejich největší nepřítel. A také si v poslední době uvědomili, že nejsou schopní bojovat na více frontách. Proto to překotné stahování, proto ty ukončené intervence. Prostě je zapotřebí si uvolnit síly... Čína buduje námořnictvo a pokud ho vybuduje, USA už nebudou na moři jediným pánem. Všechny síly musejí směřovat tam do Pacifiku.

Je jen otázkou času, kdy si v Bílém domě nějaký poradce uvědomí, že Rusko v současné době nemá na to, aby ovládlo oceány. Že není důvod na Rusko tlačit, protože nějaké Evropa je Američanům ukradená.  Že by se s Ruskem dal udělat dobrý obchod. Volnější ruka v Evropě za spojenectví proti Číně. Koneckonců je i v Putinově zájmu nepěstovat si vedle svých hranic příliš silného úhlavního přítele. Jaké to asi bude, když naši ratlíci zjistí, že sice štěkali, ale páneček je už nepotřebuje? Ba naopak, že ze dne na den je mu český protiruský postoj na obtíž? Jak asi zareagují čeští rusobijci, až přímo z USA přijde rozkaz připustit k tendru na Dukovany Rosatom, protože je to součástí širší dohody mezi velkými kluky? 

Chápe u nás někdo, že dnes ještě usnou s vědomím skvělého přátelství s USA, ale zítra ráno  pak zjistí, že všechno už je jinak? 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.8 (173 hlasů)

Komentáře

náhodou, bavme se o tom, že je se standardem velmi lehce zaměnitelný, ergo kladívko z pozice pozemního pozorovatele velmi obtížně identifikovatelný.
Asi tak...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

že se někdo diví tomu novému triumvirátu a že makron je rozčarovaný. Kdo ví, možná je to jeho vzděláním a taky proto, že holt nový Napoleon z něj nebude. Endží už mu taky krýt záda nebude, protože nové velení bude prosazovat snahy předchůdců. Obyčejnému člověku v Česku, navštěvujícímu školu v minulém století je přece dobře známo, že tenhle trojspolek je vlastně z jednoho lůna. Australani - trestanci a vyhnanci z Anglie, amíci pro změnu utečenci z anglie. Ta pouta, ať se nám to líbí nebo ne tam byla, jsou a budou. Angláni, krom historicky známých událostí nejnověji- že je jurop nechtěla poslouchat a neuznala za vůdce/za to endží sice dík, i když k tomu měla německé důvody. No a zloba na "starý kontinent, že jim nepomohl taky. Proto ta snaha jej to oné...
Bude to ještě zajímavé, ale že by se jim to povedlo rozmotat moc nevěřím. To jsou letitá trauma z nesplněných plánů. A tak jen doufat, že si povedeme aspoň tak dobře jako naši předkové... jinak.....

Průměrný počet slepic: 4.3 (18 hlasů)

Francie je v tomhle podobná Polsku, že chce už asi 100 let hrát vyšší ligu než na kterou má sílu. Proto se taky snaží využívat zdroje a spojence z bývalých kolonií. Francouzům chybí lidi. Růst populace tam zpomalil už vlivem ztrát ve válkách za Napolena.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vše výše uvedené chápu docela dobře,
a je mi to houby platné...

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

V prvé řadě jde jen o obchod a USA v tomhle nezná přítele.
Pak je jasné,že nepůjde o ochranu pobřeží Austrálie,ale jak píše pan Vidlák,budou v tom další cíle.
Jistě,budou nám tvrdit,že nebudou vyzbrojení raketami s Jadernou náloži,ale jak známe USA,bude jen otázkou času,když je vyzbrojí potřebnými raketami.O vojenské napadení Austrálie Čínou,vůbec nečekám,zatím se snaží každý stát porazit zbožím a to je mírumilovné a pochopitelné,přijatelné.

Průměrný počet slepic: 4.3 (9 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Austrálie je pod správou Anglické koruny,proto musela být přibrána Anglie,jinak je Anglie jako velmoc,podobně na tom jak Francie,úplně závislé na USA.Ten nákup Francouských děl byl na nátlak USA pomoc Francii,takže kdo další musí pomoci Francii.Jinak je Macron podobný šašek jako Zelenský na Ukrajině,jen poslouchat,také byl proto dosazen,podobně byly dosazeni další,Bellen,Čaputová s Tichanovskou to nedopadlo u nás se to určitě už povede,dosadit loutku.Jak i psal pan Vidlák,Babiš se včas opřel o USA a zachránil si post.

Průměrný počet slepic: 4.2 (18 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

vás chtěl plivnout, abych zde zůstal tím JEDINĚ nejhezčím diskutérem, avšak bohužel jste mi zcela zvrátil plány začleněním soudruha Makaróna do bandy nájemných šašků.
A korunu jste tomu nasadil s Bábou - zřejmě máte na mysli jeho mektavý projev o Vrběticích, v němž s Al Hamajdou vyhlásili válku Rusákům.
Btw. ten projev na tiskovce jsem samozřejmě viděl a získal jsem z něj dojem, že ti dva naši hysteričtí šašci potřebují urgentně vyměnit pamprsky. Tak extrémně vyděšené lidičky jsem už dlouho neviděl.

Průměrný počet slepic: 4.2 (21 hlas)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Však IL-28 a SU-7, které jsme měli kdysi ve výzbroji, taky mohly dopravovat atomové bomby. A českoslovenští letci se na taktiku odhozu JZ cvičili.
Ale bomby měl ve vlastnictví Sojuz něrušímij. Ten výcvik na sukách musel být dobrej "adrenalín":
" Pilot převedl letoun ve vzdálenosti asi 20 km od cíle (tj. dosahu PLŘS HAWK) do klesavého letu a ve výšce 50 - 100 m nad terénem, rychlostí 1050 km/hod., se blížil k cílovému objektu.
V předem určeném bodě přešel do stoupavého letu a pod úhlem 45° odhazoval pumu, která se pohybovala po balistické křivce a měla zasáhnout cíl asi 6–7 km před letounem."
Přízemní let rychlostí blížící se rychlosti zvuku, zážitek který nepozná každej...
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=298&t=4738
S těma AUS ponorkama to bude stejný.

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)
Trvalý odkaz

že masivně buduje základny na ostrůvcích v Jihočínském moři, z nichž jsou amíci celí opupínkovaní.
Buď jsou žluťáci tak předvídaví, nebo mají velmi kvalitní agenty, ale každopádně udělali velmi dobře a VČAS.

Uvěřit anglosaským křivákům byť jen "Dobrej den" mívá fatální následky.
Číňané jim nevěří z principu a dobře dělají. Rusko už se také hořce poučilo a jede si bezohledně svoje zájmy. Jen EU OPĚT jenom žvaní, na svou obranu neudělala vůbec nic a proti Rusku a Číně naopak vede studenou válku.

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

Francouzi tak dlouho a bezohledně jednali se slabšími státy, až se jednou ocitli ve stejné pozici. Nemají si co stěžovat, jen ochutnali vlastní medicínu. Že se jim nelíbí? Hromadě států v Africe taky ne a taky s tím nemohou nic udělat.
Francie neřve tolik kvůli ztracenému zbrojnímu kontraktu, i když ji ztráta pracovních míst (asi 650 ve Francii a 500 v Austrálii nebo opačně?) hodně bolí, ale kvůli ztracenému vývoji. Mohli si levně na účet Austrálie zachovat schopnost stavět ponorky. Očekávám, že francouzská vláda už intenzivně jedná, zda by se některý stát neuvolil ty ponorky převzít. Co třeba Indie? Pobřeží má taky dlouhé a ponorek málo. Že nemají prachy? Dostanou úvěr a rotačky ty prachy natisknou. Nebo si nějací bohatí ropní šejci koupí ponorku, aby si zvýšili prestiž a popíchli souseda. Pro mělká moře Perského zálivu ovšem potřebují menší ponorky.
K žádnému porušení smlouvy o nešíření jaderných zbraní nedošlo. Zatím. Kvůli 8 ponorkám byť na jaderný pohon by byl řev daleko menší. Jenže je možnost je relativně rychle upravit na vyšší úroveň a vložit kus trupu s možností instalace nosičů jaderných hlavic. A to už problém je,
Nepředstavujme si, že v Austrálii vznikne nějaká hi tech základna se schopností měnit jaderné reaktory. Ten se mění asi jednou za 15 - 20 let a k tomu prostě ponorka odpluje do USA - San Diego, Pearl Harbour. Ale zásobovací základna je taky třeba, a ta už v Austrálii vzniknout může. Jaderné ponorky jsou totiž ovlivněny v délce ponoru schopností jídla a rozežraností posádky. Takže je jasné, že kdyby byla ponorka osazena vidláckým personálem zdejších kydů a Godot pořádal opulentní hostiny, asi by k Číně ani nedoplula. :-)
Ponorky s jaderným pohonem se takhle u Austrálie ponoří a najdou si rozhraní dvou odlišných teplot vrstev vody, které odráží hluk. Tam se ztratí. Ale těch vrstev v hloubkách do 300 m není zase tolik, a když je dost ponorek, stane se, že se na stejné místo schová ponorka anglická a francouzská a udělají berany berany duc. V daném případě se jen odlouplo trochu barvy, ale co když se totéž stane mezi ponorkou australskou a čínskou? Svět bude o něco blíže válce.
Čína je na tom jako Japonsko před WWII. Dokonce i hodně podobný vývoj. Japonci si také pro WWI objednávali lodě v Anglii, Francii, USA. Pak si začali stavět vlastní, ale pořád dováželi důležité prvky z jiných zemí. Pak dali najevo své choutky v Mandžusku a Koreji, a potom přepadli Pearl Harbour.
USA se opět soustředili na Pacifik. Mají ale zajímavý problém.
Nesmí připustit sbližování Ruska a Číny, což jim zatím moc nejde. Obě země celkem nerady spolupracují, přičemž tmelem spolupráce je ten vnější tlak.
Dále nesmí připustit sbližování EU a Číny, což taky moc nejde, když jsou obchodní vazby příliš propletené.
K tomu nesmí připustit sblížení EU a Ruska, aby jim nekonkuroval nikdo.

Takže čekejme, že novináři dostanou zadání dštít oheň a síru především na Čínu a trochu na Rusko. USA semtam poštvou nějakého ratlíka (Ukrajina a Polsko se dobře hodí), aby Rusko poškádlil a trochu poškodil vztahy EU- Rusko.
A zřejmě nastane odliv technologií z Číny zpět do EU. Asi ve smyslu, že Čína je nepřítel a podniky dostanou důrazné doporučení, aby nové závody stavěly raději někde v EU, nebo Africe, ale rozhodně ne v Číně.
Zatím se všichni potřebují. Čína potřebuje solventní zákazníky, USA a EU potřebují dílnu světa. Jenže co když zákazník přestane být solventní?
Ostatně diplomatická roztržka kolem francouzských ponorek ukazuje budoucí potíže Green Dealu. GD totiž potřebuje výrobu FTV panelů, která probíhá v Číně. Když se zastaví dodávky panelů, zastaví se i GD. A taky pro střídače se vyrábí IGBT moduly a kondenzátory také v Číně. Stejně i prvky pro bateriová úložiště.
GD stojí a padá na úrovni vztahů EU - Čína. Buď se rozklíží vztah s Čínou nebo USA. Jeden z našich dosavadních obchodních partnerů musí z kola ven nebo EU dlouhodobě nepřežije. Tím nedorozuměním mezi Austrálií a Francií dostala EU další problém, který ji může zničit. Už je těch problémů nějak moc, tak se další přežití a integrace EU rovná zázraku. Spíše bude vývoj směřovat k rozpadu EU pro rozdílný vztah jednotlivých zemí k USA i Číně. ČR se přikloní k USA, protože Polsko, Čaputová na Slovensku a Ukrajina. Naším úkolem je nyní válka s Ruskem, takže zbraně by měla armáda vybírat především podle toho, jak by jí posloužily v případné válce s Ruskem na Ukrajině. Možná němečtí generálové dostanou šanci zopakovat Stalingrad i bitvu u Kurska. Přes území ČR se vítěz převalí během pár dnů.
Uvidíme, že nakonec bude Temelín a Dukovany stavět Westinghouse, jakmile si postaví referenční reaktory na Ukrajině. Je lhostejné, že budou z USA, jen tam budeme nuceni kupovat palivo a poslouchat tím směrem, nebo nebude elektřina. Naše ukotvení a nerozborné přátelství je dáno na věčné časy a nikdy jinak. Už zase. Novináři budou mít dost práce.
Můžeme očekávat, že se ruští agenti začnou motat kolem Dukovan i Temelína, VOP Nový Jičín a premiér ČR bude volat do Washingtonu častěji než do Berlína nebo Bruselu. překvapeni budou jenom ti, kdo si myslí, že s eo budoucnosti ČR rozhoduje v Bruselu. Ten je už paktem AUKUS mimo světové dění - byl vyšachován. Brusel zkrátka ztratil jakoukoliv šanci ovlivňovat svět a směřuje už jen k úpadku. Je jen otázkou času, kdy si to vlády jednotlivých zemí uvědomí a přestanou pokyny EK respektovat. Eu se ocitla na vrcholu snah, jen o tom v Bruselu ještě neví. Plány na roky 2035 nebo 2050 jsou dost zbytečné akademické studie.

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)
Trvalý odkaz

Brzy dojdou USA kovy vzácných zemin a bez nich nevyrobí čipy, třeba pro vojenskou techniku. Je blbé být světový četník a zároveň být závislý na Číně, a dokonce i ty zbraně bez jejich subdodávek nevyrobíte. Těžba v Kalifornii končí a prý se rýsuje, že by se těžilo v Austrálii ...
A proto AUKUS ...

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

je třeba se jí teoreticky (!) zabývat, ale ... my žijeme tady a teď, my prožíváme své životy, ne ty cizí. Ano, ovlivňuje nás to, jistě, ale podívejte se pod pokličku jak :

SRDCERVOUCÍ SVĚDECTVÍ SESTRY:
STAŘEČCI UMÍRALI STESKEM.
NESMĚLI JSME POMOCI.
ŠÍLENÉ: TAKOVÝCH HRŮZ A BESTIÁLNOSTÍ NEJSOU ANI ZVÍŘATA SCHOPNA! MIDAZOLAM V COVID. PANDEMII, NEBO-LI: TI, CO NÁS MAJÍ CHRÁNIT, NÁS BEZCITNĚ, CHLADNOKREVNĚ VRAŽDÍ, PARADOXNĚ NEJVÍC SVÉ NEJVĚRNĚJŠÍ VOLIČE!
Po vládní genocidě zůstali mrtví a zlomení staří lidé.
Otřesné svědectví sestry z domova pro seniory………..

https://www.nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/3986-covid-a-zrudy-po-vladni-…

Průměrný počet slepic: 2.4 (18 hlasů)

Ten web nasrestart...proč je anonymní?

Je tam jen jakýsi email, ale není psáno, kdo to provozuje...nějaký posera, že se schovává?

Průměrný počet slepic: 2.8 (13 hlasů)

In reply to by Vedoucí kolotoče (neověřeno)

Trvalý odkaz

v National Geographic z USA. Dcera chtěla obejmout otce v pečovateláku,tak otce zabalili do igelitu a objímali se přes něj.

Průměrný počet slepic: 3.7 (10 hlasů)

In reply to by Vedoucí kolotoče (neověřeno)

Trvalý odkaz

potřebuješ informace pro udání? Já je nemám.
Jen vím že píše mou pravdu (každý má svou, to si zapiš a pamatuj!).
Ta tvoje je nyní v laufu protože vládnou ti kdo vládnou. Nic víc, nic míň. tak to ve světě chodí.

Průměrný počet slepic: 3.4 (13 hlasů)

In reply to by Petrpavel (neověřeno)

Trvalý odkaz

tak netykej...

Průměrný počet slepic: 1.5 (17 hlasů)

Tím říkáš, že důležité kdo to říká ne co říká :D

A propo, sám si anonymní a říkáš, že je drzost, že je někdo druhej anonymní? Ty si myslíš, že jsi větší prase jak ostatní, ala farma zvířat? :D

Průměrný počet slepic: 5 (15 hlasů)

In reply to by Vedoucí kolotoče (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je odvážný, skorem tak odvážný jak Vedoucí Kolotoče.

Hezký den.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

Že ty jednoslepice na výpověď očitého svědka dávají právě ti kdo se zaklínají zájmem o zdraví seniorů a radí jim očkování a izolaci.
Stejní šmejdi s vakcínou a 3R jako ti s hrnci a mazáním.

Průměrný počet slepic: 4 (11 hlasů)

ze levna elektrika a plyn, kdyz ...
Kdyz jsem se zeptal, kde chteji sehnal levny plyn, kdyz na burze je za 900USD/1000kubm a elektrika za 100E/1MWh, tak mi bylo sdeleno, ze mam spatne informace a hovor byl ukoncen :-D

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

si ovládne severní oceány,nikdo jiný nemá ledoborce, tam je Rusko bezkonkurenční

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

Finské loděnice staví ledoborce i Rusku. Takže pokud má někdo dost peněz,. může si ledoborce u Finů objednat také.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Dnes je ten slavný den
kdy bude přepaden
důchodový úřad.
Krk vodňanských kuřat
kostelecký párek budu jíst
jména ve vitríně budu číst
kdo už doběh do cíle
a kdo ještě zběsile
lapá svoje stéblo,
jako by mu jeblo.

Průměrný počet slepic: 4 (11 hlasů)

lidí zemře mezi sedmdesátkou a osmdesátkou,to máte ještě chvíli čas. Plus vy se nemusíte aklinatizovat,že nemusíte ráno z domu,což já musela od 8 měsíců.

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

nebo budu muset do fronty?

Průměrný počet slepic: 3.5 (6 hlasů)

vím že máte rád Targuse a proto byste mu měl vysvětlit jak funguje topná soustava v ro. domku a že by měl přestat s vymýšlením a obhajováním (nebo snad i s kreslením) takových hovadin jako je redukčák za kotlem. Zbytečně se ztrapňuje a vyvolává nekonečné diskuze. Mimo to, tlak 3 at si vymyslel, nic takového v článku nebylo.

Průměrný počet slepic: 1.7 (6 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

včetně DPH?

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

posílají na účet nebo můžete chodit jak chcete

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

In reply to by Sibyla (neověřeno)

Trvalý odkaz

nikoli.
To jen tak na okraj.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

nejste schopen připustit, že by někdo jiný mohl vymyslet něco, co by obešlo stávající elektronické systémy, které dělají z funkčních výrobků hromady nepoužitelného šrotu.
Aby bylo jasno, znovu zopakuji, co vy stejně jako ten blbec kebab, NIKDY nedokážete pochopit. Navrhl jsem řešení, jak obejít podmínku nutnou k rozjetí jednoho přístroje (kotel s čerpadlem), který byl z definice provozních podmínek nekompatibilní s přístrojem druhým (nainstalované ÚT).
Za skutečnost, že nejste schopen rozeznat akademické cvičení od reálného provozu, za to opravdu nemůžu.
Dejte se zapsat do kurzu pro předškoláky, tam vás naučí držet tužku a listovat v učebnicích. To vám bohatě postačí jako první krok v boji s vlastní blbostí.

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

když už se musíte za každou cenu hádat o čemkoli, vymyslete si menší nesmysl. Kdo někdy viděl ústřední topení ví, že k radiátoru vedou dvě trubky. Když snížíte tlak od kotle k radiátoru, jak chcete dostat vodu z radiátoru zpátky do kotle?

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by J. Hruška (neověřeno)

Trvalý odkaz

jede kolem radiátoru 1 trubka.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

u Tichelmana jdou trubky 3, problém jak vrátit vodu do kotle kde je vyšší tlak ale zůstává při jakémkoli počtu trubek. Chápu ale, že nechcete schodit kamaráda.

Průměrný počet slepic: 1 (2 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

tlakově nezávislá na zdroji. Nebo v ní šplouchá jiné medium.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

čtěte, erkáčko. Ale aspoň tak desetkrát za sebou.

V práci přijedu s PLNOU cisternou (cisterna je auto) k PRÁZDNÉMU zásobníku (zásobník má místo kol opěry a stojí přišroubovaný na betonu) u zákazníka, který mám naplnit. Jelikož jde o tekutiny o teplotě skoro -200°C, jedná se o uzavřenou soustavu. tedy alespoň v případě přečerpávání. Ten zbytek, kdy ji musím propojit s atmosférou, nás teď nezajímá, protože se tak děje až PO naplnění zásobníku (zákazník, beton).

1/ Napojím hadice, propláchnu je i s trubkami na zásobníku a vychladím na provozní teplotu -190°C,
Tohle byste snad ještě měl pochopit.

2/ vychladím čerpadlo na cisterně (auto) na provozní teplotu -190°C, aby bylo schopné pumpovat. U teplé vody by asi zcela nečekaně nic takového nehrozilo.

3/ propojím cisternu se zásobníkem otevřením ventilů na cisterně (auto) a na zásobníku (beton),
Zatím SE NIC NEDĚJE, protože na zásobníku je zpětný ventil a tento je natlakován např. na 30 barů.

4/ natlakuju cisternu (auto) z 0,8 baru (transport) na provozní tlak 1,5 až 3 bary podle obsahu v cisterně - pro vás nezajímavé, je to nutné k provozu čerpadla

5/ nastartuju pohon čerpadla (dva úkony, které není nutné vám vysvětlovat, páč jste na to moc blbej)

6/ čerpadlo v potrubí ZA cisternou (auto) a PŘED zásobníkem (beton) natlakuje tekutinu na tlak vyšší, než je tlak v zásobníku (beton), tzn. nějakých 35-40 barů.
Jsou tam ještě další technikálie s by-passem čerpadlo - cisterna, které nemáte šanci pobrat, takže je vynechám.

7/ čerpadlo přetlačí tlak v zásobníku (beton) a tekutina začíná proudit z cisterny (auto) směrem do zásobníku (zákazník, beton).

Po hodině vrčení takto napumpuju 10 tun studené tekutiny do zákazníkova zásobníku (beton) o provozním tlaku 30 barů z cisterny, ve které je tlak 1,5 až 3 bary.

Kdybych se zbláznil, elegantně zatočím několika ventily, abych obešel všelijaké pojišťováky, a přepustím napumpovaný zásobník (beton, 30 barů) zpátky do cisterny(auto, 3 bary). Poslední větu snad možná někdy pochopíte.

CO JE NA TOM K NEPOCHOPENÍ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

hovno? Tichelmann je normální souproud, ne? Kde tam je třetí trubka a k čemu by byla?

Zatím bez slepic

In reply to by J. Hruška (neověřeno)

Trvalý odkaz

čerpadla.
V práci to dělám dnes a denně, akorát namísto teplé vody pumpuju studené tekutiny. Tak studené, že vás popálí, případně zmrzačí, anebo rovnou zabijou, když si nedáváte bacha.
Pustit čerpadlo, to by vás určo nenapadlo, že? To je taková fakt složitá věc - když je všecko v OuKeji, zmáčkne se jeden elektročudl a zatáhne se růčo jeden ventil.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

Dnes jsem si přečetl zběžně onu diskusi o topení a pneumatikách. Byla to technická bída. Leč ač nerad, neb Targus je občas technicky mimoběžný, má svým způsobem pravdu a technicky je to možné. Z druhé strany, jen vůl by si takto počínal.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Držte si kloboučky, zas pojedem z kopečka.
O pneumatikách si nevzpomínám, že by se kydalo.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Kdyby bylo možné postupovat na UT pedle vámi vymyšlené kokotiny, projektant Lídik by to jistě rád potvrdil. Ale mlčí.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

to funguje?
To jsou mi věci.
A Ládik!!! tu je nějaký místní samosoudce, nebo co?
No jistě, že to funguje! Když pumpujete vodu ze studny do výšky deseti metrů, neděláte úplnou náhodou totéž, co já, když rvu spodním plněním tekutý kyslík z cisterny do zásobníku nabušeného na 30 barů?
Jistěže tlaky jsou jiné, ale pořád musíte překonat protitlak, který je vyšší, než tlak, který máte na vstupu do čerpadla.
Dál není o čem diskutovat. Ledaže byste namontoval dva manometry před a za čerpadlo a zkusil pumpovat vodu z bazénku na zahradě do druhého patra, někam ke komínu. Mohl byste pak po vzoru Miloše Zemana napsat knížku:
Jak jsem se mýlil u trubek s horkou vodou.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

https://www.pokec24.cz/nezarazene/p-c-roberts-indicky-uttarprades-je-di…

Zatímco v Indii neposlouchají pokyny z pandemického velitelství a kovidu se zbavili, Austrálie je již ztracená. Evropa je na půli cesty.

Průměrný počet slepic: 4.4 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

měla pouze zbraně schopné výměny hlavic standardních za jaderné (houfnice, Grady, rakety krátkého doletu, nosiče jaderných bomb MIG) ty jaderné hlavice byly umístěny v sovětských skladech na našem území a v případě konfliktu mohly být přiděleny jednotkám ČSLA.
Takže řeči o konvenčních ponorkách na jaderný pohon jako nejaderných zbraních jsou bláboly, zejména když si US Navy hodlá postavit základny na australském pobřeží.

V této souvislosti jsou prohlášení Bidena na valné hromadě OSN minulý týden o tom, že USák už nepovede války a nebude budovat železné opony a problémy bude řešit diplomacií, opravdu jedna velká USácká legrace.

A ještě jedna připomínka žabožroutům v anglosaském dialektu zvaných frogs. Není náhodou zrovna výročí události, kdy frogs hanebně hodily přes palubu svého věrného spojence Československo? Tak copak se diví?

Průměrný počet slepic: 4.4 (16 hlasů)

Měli jsme tu pro sovětské rakety vybudována odpalovací sila, ale s faktem uskladnění jaderných hlavic na našem území bych byl opatrnější, zvlášť když reálně existoval postup železničního zavážení hlavic na naše území z ukrajiny, který se občas s maketami hlavic cvičně prováděl.
Představa přestavby útočné ponorky na nosič strategických raket je pro každého kdo do toho alespoň trošku dělá natolik pitomá, že to snad ani nemá cenu komentovat. Ve zkratce - je to fiančně i technologicky naprostá kokotina.
Jsou mnohem jednodušší a levnější možnosti, jak atomovky dostat do Klokánie a odtamtud je použít, např. sdílení autralských přístavů pro americké nosiče.

Průměrný počet slepic: 2.6 (13 hlasů)