Opatření nefungují...

Autor

Z Vidlákova textu:

Zkrátka a dobře, opatření vydržela týden docela obstojně, pak druhý týden už jen ležérně a teď už zbyl jen vztek, že to stejně nemělo žádný význam, že další pokles nákaz se v podstatě nekoná a pravdu má i velekněz svědků covidových Prymula, když říká, že lockdowny už stejně nezaberou, protože není morálka na jejich dodržování. 

----------

Zkrátka "Opatření nefungují, protože je nedodržujeme a nedoržujeme je, protože nefungují". - Argumentace v kruhu. 

Prymula "říká, že lockdowny už stejně nezaberou, protože není morálka na jejich dodržování" - jen zapomíná, že to je přesně jako v armádě, morálka přesně odpovídá tomu, co velení vyžaduje a co se trestá a jedním nebo druhým způsobem to měl být právě on, kdo měl mít udržování morálky pod palcem. (Hamáček a justice mu měly jít na ruku).

Když se v římské armádě projevil nedostatek morálky, až na hranici vzpoury, tak byla příslušná jednotka zdecimována. Nedělalo se to příliš často, protože když je lepší řešení, tak se vyplatí ty samý vojáky radši nechat zemřít v boji, ale když už se po tom sáhlo, tak to fungovalo bezvadně. Morálka se zlepšila jako kouzlem. Přeci jen je lepší mít jen 90% vojáků než žádné. - Pak se to ještě doplnilo opatřeními, že dostávali horší jídlo a spali mimo tábor (tj ve větším nebezpečí) a fungovalo to daleko lépe, než nějaké "úlevy". 

Úlevy jsou cesta do pekel. 

Po málem prohrané bitvě u Dyrrhachea, vyhrál César u Farsálu s poloviční armádou než byla ta Pompeiova ne proto, že by vojákům Cézar slevil, ale protože neměli na vybranou. Zatímco se u Pompeia plánovalo, co budou dělat po bitvě, tak u Cézara se připravovali na smrt a chtěli hlavně neprodat svou kůži lacino. 

Když se Němci probojovali ke Stalingradu, tak jim Rusové kladli tuhý odpor hlavně proto, že by je stejně dali zastřelit jejich vlastní velitelé nebo NKVD, takže zrovna tak mohli hrdinně padnout v boji a nakonec běželi do útoku někdy i beze zbraně, jen s návodem, že na bojišti se jich válí dost. Pro větší motivaci měli jistotu, že by manželka skončila v gulagu a děti taky, takže doopravdy bojovali přímo za svoje nejbližší a za ně byli ochotni položit životy. - Takhle se vyrábí bojová morálka. 

Stejné schéma se opakuje pořád dokola. - Když se čingischánovy armády rozlily po světě, tak to bylo proto, že základní jednotka měla deset mužů a za nesplnění rozkazu byli zabiti všichni. 

Mírnější verze toho samého je používaná v jednom z ukrajinských vězení. Ti nejhorší vězni jsou ve speciálním zadním bloku normálně za mřížemi, ale všichni ostatní jsou v normálních barácích bez mříží a mohou si chodit po areálu. Mříže má jen budova personálu, aby do ní náhodou nikdo nevlezl. Přesto tam vězni fanaticky dodržují všechny předpisy, nařízení a pokyny bachařů, protože jsou na cimrách po osmi a za jakýkoliv přestupek je vždy trestáno všech osm. Starší vězni si už sami od sebe pohlídají, aby si nováčci všechno rychle osvojili do nejmenšího detajlu a zkuste se rebelovat proti sedmi dalším chlapům, co s váma spí na cimře. - Je to o tom, že místo, abyste dělal problém skryt ve skupině, jste ze skupiny vytažen a stojíte proti ní. 

Takhle, byť v soft verzi, se udržovala disciplína i na britských školách. Když žáček dělal něco, co neměl, na obědě musel stát stranou na místě pro potrestané. Ostatní učitelé se ho tam chodili ptát, cože provedl, takže jim musel vyprávět jakou udělal blbost a zlomyslní spolužáci se pásli na jeho neštěstí a mimo dohled učitelů na něj dělali komické grimasy, aby to nevydržel a rozesmál se a za to dostal další den trestu. Takže si každý uvědomí, že nějaké rebelování v partě s kamarády jen odsud sem, nakonec budete proti systému sám a ve výsledku Britové získají už v dětství to "stiff upper lip" (náš ekvivalent je výraz "zatnutí zubů") v protivenstvích a ten jejich typický výraz.

V "Jak jsem vyhrál válku", se hlavní hrdina nějakými omyly dostane do vězeňského tábora jako nepřátelský zajatec a snaží se tam umluvit černošského strážného. Černoch vůbec nereaguje, takže nakonec hrdina usoudí, že nejspíš ani neumí anglicky. Když pak hlavního hrdinu identifikují muži z jeho jednotky a čeká se na propuštění, tak se najednou ukáže, že černoch je rodilý Londýňan mluvící cockney. Měl svý rozkazy a držel se jich. 

Tak velká je síla anglické výchovy a výcviku. - Nepřišlo to jen tak odnikud, oni se v devatenáctém totiž v kabinetě domluvili ministři, že problém s dlouhým učením vojáků kázni, vyřeší už na školách tím, že tam zavedou kázeň taky. Takže průměrní britští školáci se uměli postavit do řady, vyrovnat, podat hlášení, s chladným okem sledovat trestání kamaráda, se sevřenými rty přijímat tresty, školy měly uniformy a učitel se nemusel doprošovat respektu. Prostě ho měl, protože za ním stáli jeho nadřízení a celej stát. 

Když přišli do armády, rekruti už měli zažité základy ze školy. Ve výsledku byla z Británie světová mocnost a než by jalově švejkovali a smáli se vlastní hlouposti, tak vyjádřili svoji případnou osobnost tak, že si ve svém koutku dělali svoje a proto byla Británie také průmyslovou, vědeckou a kulturní velmocí. 

(To, že jim teď ze země dělá mrdník Soros a spol je jiná věc, a vlastně to také jen potvrzuje, protože to dělají s obrovskými náklady, skrytě, pokoutně, podprahově a oklikou. Jinak by to nešlo.) 

Tohle všechno by měl Prymula jakožto důstojník znát, mít zažitý, mít neustále na vědomí a uvádět to do praxe. Nemá cenu měnit Blatného za někoho jiného, který bude mít zase svázané ruce, jako by nemělo moc cenu měnit Pauluse u Stalingradu, když mu stejně nemůžete dát víc vojáků a vybavení. Rommel byl jinší frajer a prohrál v severní Africe i v Normandii, protože už to bylo za hranicí možného. - Vyměnit Blatného a urychlit Sputnik cenu nejspíš má, ale problém většiny lidí jsou respirátory, lockdown a omezení kontaktu a tam bude každý prosazovat víceméně to, co Blatný. 

Problém je hodně v justici, protože kdyby se hygienické přestupky trestaly tak přísně, jako nejednoznačné náznaky schvalování atentátů někde na druhé straně světa, tak jsme za chvíli světoví šampióni hygieny a karantény a ještě jsme na to patřične hrdí. Starej Klaus by měl ze starý známosti speciální privilegium pobytu na psychiatrii místo ve vězení. 

Nějaké výkřiky o totalitě, gestapu atd, jsou ve skutečnosti jen důkazem absolutní neexistence totality, protože za skutečné totality by vás ráno spacifikovali na ulici, kolem dvou odpoledne byste měl soud, spolu s pindou, co si policejní zákrok natáčela na mobil a novináři, kteří to odvysílali, bylo by to presentováno jako spiknutí, vaše manželka by byla v ochranné vazbě a v pět odpoledne by už dítě mělo vlastní postel v děcáku. Z vašeho domu by bylo nazítří skladiště roušek a sousedi by se báli o vás mluvit. Tak vypadá totalita. 

Místo toho Prymula mektá o tom, jak "není morálka". Pěkně to navazuje na článek s krysím gulášem, kterej byl implicitně taky o tom, jak v armádě nebyla morálka. - Pro porovnání pak vidíte v TV britské VOJENSKÉ kuchaře, co vaří několikachodové menu na recepci pro britskou smetánku a šéfkuchař-důstojník je tam péruje zrovna jako Gordon Ramsey. Když máte mezi hosty šlechtice, bývalé aktivní důstojníky s konexema na královskou rodinu, tak líp uděláte, když budete vařit dokonale. Tam morálka byla. 

Když vidíte, jak vypadá výcvik u SAS, Legie nebo Royal Marine Commando, tak se tam nenechá projít vůbec nic. Proto mají morálku. 

Vůbec nic, znamená vůbec nic. Prodělal jste celej výcvik, je poslední den a slavnostní vyřazení. Uděláte tu blbost, že jste zvedl telefon rodině i přes výslovný zákaz a nechal se při tom chytit? Smůla. Končíte. Sám velitel střediska vám, za jinak dobré výsledky a snahu, milostivě dovolí si to zopakovat celý od začátku při příštím turnusu. V Royal Marine Commando se zákazy nepřekračují. 

Když se vás při vstupním výcviku v SAS ptají jestli máte strach a vy řeknete, že ne, když ho přitom máte, tak to může bejt ta poslední kapka, kvůli který vás odmítnou. Nadřízeným se nelže, oni ve vás musí mít důvěru a vy v ně. Voják, kterej neudělá, to co má, je v akci, která může mít potencionálně globální politický dopad, rizikem, které si SAS a celá Británie nemůže dovolit. Proto je jejich přijímač jeden velký, dlouhý zátěžový test, ženoucí rekruty na samou hranu snesitelného, aby se ukázaly všechny fyzické i charakterové slabiny. Všechny. Výcvik provádějí lidé, který jím sami kdysi prošli, nic jim nebylo odpuštěno, byli v akcích, kde se umíralo a přesně vědí, proč se co po rekrutovi chce.

Jak vypadá na první pohled voják, kterýho chce SAS? - Nudnej, nevýraznej, dělající, to, co má. Ne velká huba a frajer. Ne nějací zastydlí bojovníci s autoritou. Ne nějací ojebávači systému. Ne vtipálci. Ti jsou všichni k prdu. Taky se do SAS z každý stovky zájemců dostane jen hrska a to se tam většinou hlásej lidi, co už fungovali v armádě či u policie. Brát to z ulice skoro nemá cenu.  

Krysy tam sežerou taky a taky červy, ale jako součást výcviku přežití a ne jako kuchařovu ojebávačku. 

Francouzká cizinecká legie zase to samý. Myslíte, že tam někomu něco projde? Při přijímači zapomenete na nástup jednu věc důležitosti tužky a musíte vyrovnat všechny svý věci na plac, včetně matrace z postele a pak je zase nanosit zpět. 

Tak se vám z drobnosti udělá UDÁLOST a cílem hry je, abyste si pamatovali prostě všechno, byli paranoičtí, abyste neudělali chybu a celá vaše mysl byla obrácena na to, abyste to dělali tak, jak máte a všechno ostatní bylo podružný. Věci se dělají, jak se po vás chce a vy bádáte o tom, jak to udělat, místo chytrolínování, jak je velitel blbej a jak si zdůvodnit neposlouchání. 

Udělají všechno možný proto, aby vás naučili dělat přesně to, co máte, přesně tak, jak to udělat máte, ale jestli zjistí, že to nedokážou, tak v Legii prostě nebudete. Jste důležitý jenom jako voják plnící rozkazy. Jinak nejste důležitý vůbec. 

Ano, je to těžké se přizpůsobovat. Jako je těžké se učit jazyky nebo matematiku, když vám to nejde. Jako je těžké odvykat na alkohol, nikotin a jiné drogy. Jako je těžké odmítat si navyklé příjemné. Jako je těžké se nutit do smlouvání, když vám to nejde. Jako je těžké se snažit přestat s každým vycházet po dobrém, jestli to je vaše nátura. Jako je těžké si přiznávat nepříjemné věci na terapii ať je to o sobě, rodičích, dětech či světě. Jako je těžké stát sám proti davu. Jako je těžké koukat každý den na umírající. Jako je těžké si přiznat, že jste chudí nebo že si za peníze sebeúctu nekoupíte. 

Konflikty jsou těžké. Vnější i vnitřní. 

Úlevama se nic nepřekoná. - To jen dostanete místo maturity cár papíru a místo diplomu plzeňský doktorát. Appeasementem a Podivnou válkou skončíte okupovaní nebo pod bombardováním Blitzu. 

Jen ať si vybouchnou ti, co chtějí, a nejspíš zažijeme všichni nevídané věci, které nezvládnou všichni ti, co nezvládnou ani blbý roušky.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3 (170 hlasů)

Komentáře

Na skutečně prázdné ulici v noci to nikomu nevadí. Stejně to nikdo nevidí.

Ale takhle si lidi dávají víc pozor tam, kde to je tak napůl.

Viru je jedno, když to dodržujete z uvědomělosti nebo s nenávistí, a ze strachu z pokut. Brání mu to v šíření.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)

Jaký je rozdíl mezi infikováním v parku nebo v prodejně?

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)

Takový nepodstatný. K infikování v parku nedojde. V prodejně asi také ne. Šance jsou nepoměrně vyšší v prodejně.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Ale chápu to, když ono se to tak lákavě nabízí , v plné kráse , tak jen hlavně hledejme to stejné, ne rozdílné (informací je rozdíl) ...a jistě pak nalezneme i nějakou tu " zákonitost".
No a pak už jen protřepat prstíky, uvolnit příslušné svalstvo a datlovat a datlovat a datlovat...a hlavně ať to je dlouhé a je tam Stalin, Caesar, Čingischán a SAS a Mariňáci ...a komunismus, dobrý by byl i Hospodin vyvaleného národa.... nebo aspoň papež. Za půl hoďky hotovo i s korekturou, no neber to !

Hitler určitě chybí každému takovému textu , třeba jak si šlendriánsky nasadil roušku a byl zasažen bojovým plynem tak, že z toho málem natáh kopyta, chudák - nikým nenucený bojovat za svou rodnou rakouskou hroudu, spity. spity, Spital...
--------------
Netušil jsem že Roll over Tschmoud má za sebou výcvik ...v čemže to ? RAS ? Ja tak...v SAS .
Co to vlastně je ? Víte, já su z vesnice, my se dál než k Indiánům a banditům nebo policajtům a zlodějům nedostali......a už je to taky dost dávno...

Průměrný počet slepic: 3.3 (24 hlasů)

Odpovědi netřeba. Stejně ji nebudeš vnímat.

Průměrný počet slepic: 2.9 (29 hlasů)

Omlouvám se za omylem mrsknutou jednoslepici.

Průměrný počet slepic: 3.5 (19 hlasů)

to jsou ale paradoxy....

Ta válečná analogie není trapná, ta je pro mne šílená.
Stejně jako ti "netopýři", co ty mutace páchají a šíří.
Co když je tom matka příroda nevinně?!

Válka s virem se stala (a asi i měla stát) válkou všech proti všem,
válkou věřících proti ještě pochybujícím,
válkou za disciplínu a slepou poslušnost ve jménu zdraví a životů,
válkou co probudí (ze strachu) v lidech to nejhorší.

Rouška je symbol, pro každého nějaký.

Osobně mne spíše fascinují lidí, co věří a nepochybují, mají to možná jednodušší.

Jen jim v jejich "krásném" světě, plném vojenské poslušnosti, odstrašujících trestů, zaklekávání, malých dvorů a bičů (diktatury ve jménu "dobra"), překáží(žejí☺) ti druzí.

Ale jak je vidět, tito by si poradili, jen kdyby (opět) mohli.....

Průměrný počet slepic: 3.9 (34 hlasů)

No, Čmoud nezaměňuje, že dodržování sppolečenkých rpavidel=komunismus, on chápe, že se dohodnout společenská pravidla, ale pak jaksi musí být někdo kdo je bude vyžadovat bičem, což neznamená komunismus, ale jaksi pouze vyžadování dodržení společenské smlouvy ;)

Cheš ji změnit, změn zákony, ale tya nové zákony bude muset někdo zase vyžzadovat silou ;)

Řeknu to jinak, volnsot končí kde? Že ti někdo nevleze do bytu a řekne "bylím tady s tebou", to bys pak asi chtělqa, abay přijel policajt a komunisky/čmoudovsky/USA policejtě brutálně tomu vetřelci řekl "odejdi nebo použijeme násilí".

Majko, násilí vyřešilo tolik problémů ajko nic jiného na světě, to, že tebe vychovali a dodržuješ pravidla, bohužel pro tebe, dost lidí potřebuje korekci, někdo hezké slovo, někdo jiný pohlavek a někdo další bič a bohužel někdo separaci anpř. sériový vrah, a čím mín ochoty dodržet zákon tím většé jistota, že pouze násilí pomůže ;)

Průměrný počet slepic: 2.7 (19 hlasů)

Jenom dodám každý zde podsunuje, že ČMoud násilí bere ajko jediný prostředek,a le on říká, že to je poslední hranice co se má překročit, ale musí existovat a musí se tvrdě vyžadovat ;)

Průměrný počet slepic: 3.1 (24 hlasů)

Majko

Ass to napsal za mně.

My žijeme v dost šíleném světě a žili jsme v něm i před covidem. Jen to většina lidí mohla úspěšně ignorovat, protože se jim na to nechtělo ani pomyslet, bylo to z jejich dohledu a mohli se dívat jinam.

Ono se většině lidí nechce moc přemýšlet o tom, jak je asi tak dětem s mutacemi díky nábojům s uranem používaným v Iráku (a jak je jejich rodičům). Nikomu se nechce moc přemýšlet o tom, jaký to je být holkou ve špinavý kóji v indickým bordelu. Jak to je být bezdomovcem v LA či co doopravdy prožívá smažka v Detroitu. Jak vypadá život pro dítě v děcáku, na který nastoupěj pedofilové z personálu. Jak svět vidí holka z pařížskýho předměstí, co žije v neustálé hrůze ze znásilnění. Teenager z africký vesnice, kam vrhnou dětští vojáci s kalšnikovama a ptaj se ho ať si vybere kde chce useknout ruku, jestli v předloktí nebo až nad loktem. Historky z války z Jugošky to samý.

Ony hrůzy nejsou nikdy daleko.

Je hodně věcí na světě, co jsou jak válka a jedna vtrhla i k nám. Vy to můžete ve vašem koutku ještě ignorovat, ale lidé v nemocnicích už ne. Vláda už taky ne.

Po vás se chce jen nosit roušku, aby nebyly najednou přeplněná nemocnice a neumírali tam lidi na chodbách a další lidi, co se tam bojí jít i s infarktem. Vám se to zdá moc a přitom je to absolutní minimu,

Tenhle svět není krásnej, nikdy nebyl a ještě hodně dlouho nebude.

Celá vojenská poslušnost je o tom, že armády, který si zavedly disciplínu bojovaly účinněji.

Včera dávali Divy starověku. Ukazovali tam most, co César nechal postavit přes 400 metrů široký Rýn za 9 dní. Mimochodem zmínili, že César měl 40 000 armádu, kdežto Germánů na něj čekalo na druhý straně 400 000. Když Germáni viděli, že Římané ten most dostaví, tak se sebrali a utekli.

Tím chci říct, že i ta vojenská poslušnost je nakonec napřed o přežití.

Armáda není civil, ale když jde o život a o ten při epidemiích jde, tak nakonec ta disciplína musí přijít taky. Nebo se chcete nakonec rvát před nemocnicí o místo na JIPce pro svoji matku? Koho vlastně přeperete? Nejspíš nikoho a nejspíš jste se o nic neprala někde od základky.

Jak dlouho jste kdy v životě nejedla? Zkusila jste si týden nejíst?

Před rokem a půl, kdy se covid teprve připravoval tu nikdo nevedl bitvy proti bezpečnostním pásům. Každej to bral jako samozřejmost - a nikdy tu nebylo 200 mrtvých denně z bouraček. O pásech by se dalo argumentovat úplně stejně.

Tak jaktože je najednou rouška takovej problém, když opatření a) dělají všude b) dělají je tvrdší c) jsme nejhorší na světě.

Z roušky jste si symbol jen udělali. Je to kus hadru, co si dáte před pusu a nos, aby to dělalo překážku případným kapénkám s virem. Znamená to jen to, že neprskáte na ostatní a chráníte se před jejich prskáním.

Všechno ostatní je jen přimyšlený.

Tohle není o "dobru" to je o holém přežití.

Jestli se vám podaří paralyzovat policii, tak povídejte, jak si poradíte s chlapem s nožem. Jak si poradíte s cikánskou tlupou, co jistě ví, že vy váš majetek nepotřebujete víc než oni. Jak si poradíte se sousedem, co nemá žádný zásoby jídla, ale myslí si, že vy je máte a je přesvědčen, že se musíte podělit, když se teď nedá nic koupit.

Nezapomeňte, že jste muší váha a jestli jste o tom nikdy nepřemýšlela, tak jiní to vidí na první pohled.

Průměrný počet slepic: 3.7 (21 hlas)

Zpátky...a napravit !
A samozřejmě to i rozhlásit...po celé vesnici !!!

Průměrný počet slepic: 2.2 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Trest má být včasný, přiměřený a nevyhnutelný.
Odměna má být včasná, přiměřená a nevyhnutelná.

Průměrný počet slepic: 3.8 (24 hlasů)
Trvalý odkaz

článek mi v podstatě říká, jak z lidí udělat vylízané mozky, schopné jen dělat: "Ta,ta,ta,ta! Takovou kadenci má AK-47. A nebo víc."
Bez špetky vlastního nápadu, jen roboty na zabíjení.

Průměrný počet slepic: 4 (39 hlasů)

ľánek v podstatě říká jak udělat pořádek s vylízanými mozky, když už jiná cesta není.

Průměrný počet slepic: 3.1 (24 hlasů)

Článek v podstatě říká jak myslí vylízaný mozek, jaké má sny a tužby

Průměrný počet slepic: 4 (28 hlasů)

Ten sen je hlavně o tom, aby to, co nejrychleji skončilo.

Zbytek je o vás.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Není možné vymáhat tvrdý lockdown,když je půl republiky otevřeno.
Jak chcete dosáhnout morálky,když ti kdo by měl jít příkladem,tak jsou největší darebáci a po těch všech zlodějinách,už vůbec ne,občané se jen přizpůsobují.Proto,dokud nebude morálka nahoře,nebude ani dole.

Průměrný počet slepic: 4.1 (19 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

není to spíš naopak?

Průměrný počet slepic: 3.9 (22 hlasů)

příklady táhnou

Průměrný počet slepic: 4.2 (20 hlasů)

jaryn.
Jaký král,takové království.

Průměrný počet slepic: 3.2 (9 hlasů)

vzešli z těch dole, ne naopak😉

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

In reply to by jaryn (neověřeno)

Trvalý odkaz

jaryn.
Už to někdo psal.
Narodí se také nahatý,ale do zlaté postýlky.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Když matka byla kurva, nemusí jí být i dcera. - Ale když se dcera CHCE kurvit, tak je matčino kurvení vítaná záminka.

Anna Boleynová viděla, že se s králem kurví její matka i sestra a kde kdo kolem. Just se šprajcla, že ona mu nedá, pokud si ji nevezme. Dovolený to měla, stejně to nedělala.

Já nosím roušku a omezuju kontakty na minimum kvůli viru. Blatného, Prymulu, Flégra a další beru jako poradce, kteří si našprtali látku a dávají mi typy, na co si ještě dávat pozor a kde je to bezpečný. Jestli oni sami to někdy nedodrží, to mi je celkem jedno, pokud jejich rady mají hlavu a patu.

Průměrný počet slepic: 3.1 (13 hlasů)

Syndrom prostitutčiny kamarádky říká, že když se nějaká žena začne prodávat a její kamarádka s ní nepřeruší styky, je na nejlepší cestě se stát prostitutkou taky. prostě se jí díky tomu posouvá hranice tolerance toho, co je ochotná akceptovat za prachy.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Čmoud už sice v jednom komentáři načal téma Prymuly a jeho dodržování morálky, ale je zapotřebí úvahu dokončit naplno. Morálka se především udržuje tím, že jsou všichni na jedné lodi.V té zmiňované SAS, Specnaz, Cizinecké legii mají sice důstojníci jisté nepatrné výhody, ale v základu jsou na tom stejně jako prostí vojáci. Jedí stejné jídlo, plní stejné úkoly a jsou na ně stejné požadavky. A všichni jdou příkladem. Neexistuje možnost, aby vyhlásili nějaké nařízení a vzápětí jej sami porušili. Takže když Prymula vyhlásil zákaz hospod a sám do ní šel, sice z epidemiologického hlediska nic nezpůsobil, ovšem z hlediska morálky způsobil škody značné. Proto by měl plukovník Prymula držet pysk, zalézt do díry a nechat morálku někomu jinému, kdo má morální kredit. Prymula žádný morální kredit nemá, proto si může pindat cokoliv, ale nebude to mít žádný význam. Asi si nikdy neuvědomí, že to on sám podtrhl morálku obyvatel a jejich ochotu dodržovat opatření.
Ministři, kteří se neosvědčili, mohou být nahrazeni někým jiným. Má smysl odvolat Blatného. S ním budeme mít jen totéž, co dosud. Ovšem nemá smysl na jeho místo povolat znovu Prymulu, už se předvedl a stačilo. Šanci musí dostat někdo nový.

K udržení morálky mají v KLDR jisté zajímavé řešení vycházející z korejského středověku. Jmenuje se systém 5 rodin. Za něco, co člověk spáchá, nepotrestají jen jeho a jeh rodinu, ale i jeho 4 nejbližší sousedy. Tak se potom může stát, že někdo píše protistátní nápis na zeď a za ním jeho sousedi hadry ten nápis mažou. Totální dozor vymáhaný tvrdými tresty.

Tvrdé tresty za porušování opatření proti koronaviru v naší společnosti teď nejsou možné, už bylo příliš mnoho porušení. Musel by přijít někdo nový místo Blatného a Hamáčka, a ten by vyhlásil, že od zítřejšího dne se vyhlašují opatření a tresty k jejich dodržování. |Třeba zavřít nuceně do karantény na měsíc. Napřed by je porušilo pár herců na předávání srandacen. Ty by odvezli do karantény, což by byl tábor někde ve vojenském újezdu, tam stany spacáky a žádné pohodlí. Po měsíci otevřít bránu a dojdi si na nejbližší nádraží, tamhle je směr. První várku ovšem zavřít jen na týden, kvůli šíření zpráv. Protože by si ti první postižení strašně stěžovali, vylíčili prožité hrůzy v temných barvách, novináři by je s chutí rozebírali a rozšířili po celé ČR. Všichni by věděli, co je čeká za trest za nedodržení opatření. Potom by opatření zabrala.
Kdo někdy cvičil psa, ví, že se má dávat co nejméně povelů, šetřit s nimi, ale když už pán povel vydá, musí důsledně trvat na tom, aby pes poslechl. Ministři Blatný s Hamáčkem v životě žádného psa necvičili, a je vidět, že to neumí. Navrhli hromadu opatření a zákazů na prkotiny typu rouška na prázdné ulici. Tolik, že je ani nejsou schopni vynutit. Nejde to.
Smysl by mělo méně opatření, ke každému do detailu vysvětlit, co k tomu vede (to je princip SAS i Cizinecké legie, při porušení maličkosti nejen potrestají dotyčného, ale znovu všem zopakují, proč na té maličkosti trvají, většinou nějakým příkladem, co se stalo, když někdo nějakou prkotinu zanedbal).
A všechna opatření tvrdě vymáhat úplně po všech. Neexistují výjimky, že si někdo zajde na fotbal. Proto Stalin odmítl vyměnit svého zajatého syna. Chtěl tím ukázat, že i on je ochoten přinést stejné oběti jako ostatní obyvatelé. Dělení na elitu a prostý lid funguje leda v mírových dobách, kdy je možné se takovými nesmysly zabývat. V dobách krizových musí i ministři jít příkladem.

Targus psal, že jsem psal, že se zastavila výroba polovodičů kvůli mrazům v Texasu. Ano, zastavila se, a s ní výroba elektroaut u Toyoty. Ale je to trochu jinak. V Texasu a Louisianě u Mexického zálivu leží hromada podniků zpracovávajících ropu. Z té vyrábí HMD (česky diaminohexan), což je základní surovina pro výrobu polyamidů (PA). Do těch výrobních podniků na pobřeží najednou přišla vlna mrazů. Trubky v procesu jim zamrzly a celý chemický proces výroby se zastavil. Znovu jej rozbíhají, ale pomalu a zjišťují, co vše mráz poškodil a je zapotřebí opravit. Nejmíň se takový chemický podnik rozebíhá měsíc, v reálu asi tak 3 měsíce a více. A teď si představte, že najednou není z čeho vyrábět polyamid. Spotřebují se současné zásoby, nahradí se jinými plasty, kde to je možné. A pak prostě dojde a není z čeho vyrábět.
Targus se s polyamidem (PA) setká např. v různých konektorech aut.
Díky nedostatku plastů jejich ceny stoupají. možná si řeknete, co s tím, s PA se nesetkávám. Jenže to má návaznost i na další plasty. Najednou chybí polyetylen (PE), a ten se používá pro balení potravin. Ceny plastů lezou nahoru. Díky tomu rostou i ceny obalů potravin. Spojeno s očekávaným růstem cen potravin kvůli loňskému růstu cen energií očekávejme růst cen základních potřeb. Tedy potravin a léků kvůli růstu cen obalů. Přechod na novou technologii výroby obalů se rychle čekat nedá. Výsledkem je, že můžeme očekávat na konci roku inflaci, která bude masivnější v dalších letech.
Ekonomika už mele z posledního. Průmysl už při dalším opatření Blatného s Hamáčkem utrpí nevratné škody. Rok opatření byl promrhán zcela neefektivně hloupými požadavky. Příliš málo a příliš pozdě. letos se vybere málo daní, což stát tak nějak tuší. Jenže výběr daní nebude lepší ani v dalších letech. Začne stát šetřit? Ne, složitý systém zákonů neumožňuje korekci. Máme spoustu vyhlášek a nařízení, na která vždy někdo dohlíží. Beze změny zákonů náprava možná není, tak budeme čekat na hořký konec, až se eurosocialismus definitivně rozsype. Pak přijde velký restart a znovu okradení obyvatel o úspory. Kdy? To ještě nevíme, ale růst inflace už začal. Teď může ČNB ukázat, zač stojí, ale je to jako chtít obrátit řeku. Čekají nás těžké roky a dnešní době budeme říkat zlaté časy.

Průměrný počet slepic: 4.6 (13 hlasů)

Prymula - jeho porušování nouzových přikázání ho moc nestálo, přijde mi to jako naschvál vždy, když by se musel nějak zapojit do služby státu, která se mu zrovna nehodí. Ani vlastně nevím, jestli se za ty hloupé činy omluvil. Asi ne.

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

Prymula moc morální kredit nemá ten ovládat masy nebude když byl na jaře nový,ještě ho lidi neznali a tak to šlo. Ta Gottwaldová na začátku,to byla od pohledu husička s obskurním humanitním vzděláním a pořád ustrašeně mlčela až se člověk divil,že mohla 2 roky dělat takovou vedoucí funkci.Ale i takové se hodí,když si chce vládnout neviditelná ruka. O Rážové se ani nevědělo v TV jsem ji nezaznamenala ani v novinách až teď zas toho Blatneho.Ale to už nákaza jede a je vidět,že nikdo neví,co s tím

Průměrný počet slepic: 3.6 (10 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Korigoval jsem dnes pětkou nějakého nechápavce a kverulanta.

Průměrný počet slepic: 3.2 (5 hlasů)

In reply to by Gaia (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nepotřebujete je znát, protože účinky jejich vlády jsou dobré.

Opak je morbidním.

„ Nejlepší vůdcovství je to, když na konci lidé tvrdí, že to udělali sami.“
(Lao´c )

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)

Státní vyznamenání
Prymula získá Řád Bílého lva za boj s koronavirem
05.04.2020 11:13 Aktualizováno 05.04. 12:44

Prezident Miloš Zeman udělí 28. října epidemiologovi a náměstku ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání.

Průměrný počet slepic: 2.2 (5 hlasů)

matko,
Prymula se neomluvil a neomluví, protože mu dodnes nedošlo, co provedl.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

I to je možnost.

Zatím bez slepic

Pane Gerd.
Příspěvek nemá chybu,chválím.

Průměrný počet slepic: 3.2 (17 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

To jsou ti mrtví a ti, co plní nemocnice.

Pořád zapomínáte, co je vlastně s covidem za problém.

Průměrný počet slepic: 2.1 (7 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Čmoude,
nezpochybňuji mrtvé a nemocnice, ale schopnost současné vlády a bývalých ministrů zdravotnictví nastavit správnou strategii, která Covid 19 razantně omezí. Vždy se zarazí na půli cesty.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

On to nepochopí. Jenom se zase ožene mrtvými / den a jednotlivcem porušujícím karanténu.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,
děkuji, ale všiml jsem si, že sjme ve stejnou dobu napsali oba zhruba to samé. takže Vás chválím též a chválu si zasloužíte. :-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Gerdovi k Prymulovi :
Někdy je dobré nespoléhat na chatrnou lidskou paměť. Vytváříte tu dojem, že důvodem nebo spouštěčem nedisciplíny podstatné části společnosti byl prohřešek Prymuly získaný zpravodajskou akcí. Ó nikolivěk, pane. Nedisciplinovanost byla přítomna ve společnosti již dávno dávno před tím, uvedená událost jen vytvořila pseudoargument pro její omlouvání. Jistě mi nechcete namluvit, že před tím společnosti všechno dodržovala a pak najednou se to spustilo.
Prymula vlezl do pasti, dostal zasloužený trest, vymalováno. Následné řeši jsou jen využívání toho velkou částí společnosti pro omlouvání vlastních prohřešků.

Průměrný počet slepic: 4.3 (15 hlasů)

Opět nechci obhajovat Gerda, leč z vašeho textu vyvozuji, že to bylo posraným nahoru již před Primulou, tudíž ten Prymula ve své podstatě jednal s všeobecnou morálkou.
Nevadí, že Gerd píše naprosto o opačném stavu!!!?

Průměrný počet slepic: 2.8 (11 hlasů)

Měl jsem dojem, že Gerd píše, že Prymula z hlediska morálky způsobil škody značné. Já myslím, že nemorálka a nedisciplína tu byl už před tím, jen dnes koronadisent používá jako argument pro svou svévoli Prymulovo setkání, jako by to bylo příčinou celonárodního odporu.
Jak to říkali ti napoleonští vojáci u té zdi? Merde.

Průměrný počet slepic: 4.5 (12 hlasů)

Jsme národ Švejkův, tudíž nahoře shrbeni a dole šlapeme.

Ale jinak asi máte pravdu. Babiš nelže jen tak trošku přilhává, je příkladem v lýžovačce, Hamáček není podrazák, příkladně se plnily státní rezervy a vůbec nám ministr zdravotnictví Adam nelhal. V žádném případě se rozhodnutí neměnila podle voličské přízně, jen tak trošičku se přiopravovala, aby Ten Babiš na to byl politicky dobře. Příkladně se hospodařilo se státnímu prostředky, je tak trošičku, ale opravdovou malilinkatou trošičku se odklánělo.

Samý násldedování hodný příklad. Kam se podíváš, tam vládní dobro. Jen ten pitomej národ to ne a né pochopoit.

Bohužel, naši "lidři" to vzali za špatný konec a národ se přidal a přidává.

Průměrný počet slepic: 3.4 (8 hlasů)

Sorry, ale to takto demagogické diskuse se nenechám zatáhnout.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Nic ve zlém petře, ale znáte to, kde nepomůže kladivo pomůže vetší kladivo.
Přeložím, na blbost ještě větší blbost. Jinak se s blbostí nedá bojovat.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Jestli vás podvedla kdysi manželka a vy ji, pořád ještě nebudete nadšený, že šla vaše dcera dělat na dálnici kurvu a tímhle si to zdůvodňuje.

Průměrný počet slepic: 3 (5 hlasů)

Čmoude, vaše vyjadřování je na hranici IQ80. Tož vás omlouvám.

Průměrný počet slepic: 3.8 (5 hlasů)

Prohlásím: "Hlava smrdí od hlavy!"
A žije se mi krásně, protože jsem dole a tedy nesmrdím. A pokud ano, tak jen trochu a ještě navíc je to smrad, který na mne dopadá z "hlavy".

Ale, sakra, kdo tu hlavu, která už 30 let víceméně smrdí furt stejně, tak vytrvale a demokraticky plní?

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)