3.7.2019 – sranda kolem nového ministra kultury pokračuje. Lítají tu návrhy kompetenční žaloby na prezidenta (bo nechce konat), kterou ovšem premiér není ochoten se zabývat, pojmy jako vládní krize a tak. Lid obecný čučí a je mu to celkem fuk, umělci bučí, bo KulMin jim přiděluje prachy a tak tam chtějí mít toho svého, který ty kačky nasměruje do těch správných rukou. Babiš krčí rameny, že on nic, to ČSSD, Hamajda a jeho boys jsou za blbce a Zeman si pokuřuje, pohupuje nožkou a vychutnává to letní hemžení.* Putin dal velký rozhovor Financial Times. Hlavní téma bylo „liberalismus je mrtvý“. Zřejmě ťal do živého, soudě dle povyku, který spustili mopslíci typu Tuska či Johnsona. * Po skončení sleziny G 20 zamířil DJT do Severní Koreje na pokec s Kimem. Sice jen do demilitarizovaného pásma, ale tu lajnu směrem do vnitrozemí SK fakt přešlápnul. Další divadelní akt ve hře „DJT-Mírotvůrce“. Bolton, furt štěkající na válečnou notu, byl odeslán za trest na návštěvu do Mongolska. * Skončil fesťák v Karlových Varech, letos bez megasponzoringu ČEZu. Tudíž bylo třeba se poohlédnout jinde, aby sehnali další sponzory. Umělci přijeli, pojedli, popili, prošli se „po červeném koberci“, udělali bordel v ulicích – a po skončení akce naduli tváře, prý obrovské fópa, že jedním ze sponzorů byla Česká zbrojovka. A že je to nechutné, aby taková snobská festivalová akce byla financována firmou, co vyrábí a prodává zbraně, které pak používají pytláci k lovu chudáků nosorožců. Dokonce jedna diva, snad režisérka, sepsala petici proti takového fujtajblovému financování, kterou podpořilo celých 35 uměleckých kousků. Nu, jeden se diví. Nic nebránilo a nebrání umělcům, aby ten fesťák sponzorovali sami – ne? To se nesmí?? * Rath obdržel sedm let natvrdo za poškozování zájmů EU. Rozsudek je pravomocný, ale Bradáčové se to zdá málo, tak to nejspíše požene vejš. Nemůžu si pomoct, připomíná mi to arcizločin z minula, „rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví“. * Junckera střídá v evropské sesli bývalá německá vrchní vojanda Leyenová. Kvalifikace slušná, má za sebou několik korupčních skandálů a zřejmě úspěšně rozložila německé ministerstvo obrany, které vedla. Nadšením hýkají Hamáček, Výborný, Pospíšil či Fiala, takže zřejmě dobrá volba pro EU, která patrně nabere strmější kurs směrem ke dnu. Snad se dámě zadaří stejně jako na jím řízeném ministerstvu. Byla by sranda řešit EUxit… Vzpurné země V4 utřely, asi jako trest za blokování „špicen“ kandidáta Timmermanse. Korupční prachy Leyenové jsou kvalifikací na post šéfky EUspolku, dotační prachy Babišovu Agrofertu v úschově jsou ovšem diskvalifikací na premiérskou sesli… Kdyby místo dotací pobíral korupční prašule, mohl mít dneska klid.
15.7.2019 – Staněk furt sedí na kultuře, prezident trvá na nepřijetí jeho demise, resp. odmítá jmenovat navrhovaného Šmardu, který úspěšně došel k maturitě a dál si netroufal, a jeho kvalifikace v oblasti kultury je asi taková jako ta moje. Hamajda hrozí odchodem z vlády. Tož jo, tak běžte. Troufám si ale odhadnout, že se nikam nepohrnou, bo vládní koryta.* Rusové o víkendu dodali první zásilky S400 do Turecka. Personál školili už na jaře. Turek o S 400 stojí tak moc, že ho nijak zvlášť nebere „varování“ od amíků, hrozba „sankcí“ ani vykopnutí jejich pilotů z výcvikového programu F35. Potentáti z NATO neví, co na to říct. Celou tu kumpanii mají namířenou proti Rusovi, který části kumpanie dodává své obranné systémy. Jak teď budou ti panáci z mírové aliance vypadat?? * Gott slavil osmdesát, z čehož se všechny televize mohly pominout. Evropsky hodnotný hoch neopomněl vypustit jedovatou slinu, že Goťák veřejně propaguje ty nejhnusnější konspirační teorie, které nahrávají Rusům. No jo, když se tenhle tvor živí způsobem, který spousta lidí považuje za hnusný, a je jedno, zda jde o porno fyzické či duševní, tak nelze čekat, že bude ty úspěšnější chválit. * Další tragéd Hutka opět po roce vyplodil další rádoby razantní politický song. Tentokrát se opřel do Jarka Nohavicy, a též u Xavera vypustil takové perly, že on je tedy ryzí demokrat, akorát většina lidí volí blbě a oni ti demokrati s tím pak maj veliký problém. Ať dělá co dělá, furt ne a ne být populární.
17.7.2019 – ČSSD si dál trvá na odvolání Staňka, bo prý jinak půjdou z vlády. Achjo. * Fialový ODSák vypustil zas jedno moudro, že prý přímá volba prezidenta byla chyba. Bo lid obecný a nevzdělaný zvolil Zemana. Prý když volili prezidenta politici, volili moudře a ne člověka, který si dělá co chce. No, já si teda vzpomínám na tu poslední poslaneckou volbu a moudrosti v tom ansámblu bylo poskrovnu, byla-li tam vůbec nějaká. Mně to přišlo jako taškařice či fraška, ale jsem jen hloupá a nevzdělaná volička. * V Deutsche bank mají potíže, bo lidi z ní chtěj vydolovat hotovost. Obávají se runu na banku, a to by byla vesmírná prda, že jo! Taky se banksterští hlavouni slezli v Basileji a zřejmě se dohodli na nějakém systému „zlatého standardu“, ovšem nikoliv pro plebs, dá rozum. Zdá se, že na to finanční letadlo začíná působit přitažlivost zemská. Nikde jsem nezaznamenala nějaké komentáře či ekonomické rozbory, štěkny podivuhodně drží tlamky. Nejsem ekonom, možná tedy jen čumím na ty nesprávné weby. Velké země opatrně skupují zlato už pár let a zbavují se těch papírků zpoza velké louže. Asi půjde o to, komu nakonec zůstane v ruce ten dolarový černý Petr. ČNB usilovně pracuje na tom, abychom toho čerňáka měli za každou cenu též v ruce, tož to nevidím moc valně.
23.7.2019 – ČSSD oznámila, že Šmarda ministrem bude a přes to nejede vlak. Šmarda na FB sepsal moc slov a pro ČSDD žádné pěkné. Buď jsou všichni postižení duševně nebo za rychlou likvidaci téhle strany dostali dobře zaplaceno. Obě možnosti naráz též nejsou vyloučené. * Terku Májovou v britské premiérské sesli vystřídal Johnson. To je ten, co byl v kabinetu Mayové šéfem zahraničí, choval se jak slon v porculánu a loni nějak touto dobou se z vlády poroučel. Nu, s nějakou kompromisní dohodou asi nelze moc počítat, s EU se nejspíš rozejdou bez nějakých dohod. Při tom rozvodovém dělení majetku si ještě užijeme, na děti (občany) nejspíš bude srát pes. * Na Ukrajině volili předčasně do parlamentu. Docela dost procent (asi 40) bere Zelenského Sl(o)uha národa. Do toho jejich parlamentu se nedostaly nacionální a jinak „majdanovské“ strany, takže celkem názorně předveden aktuální postoj Ukrajinců k „Majdanu“. Jestli ten Slouha národa bude totéž co jeho hlavní představitel Zelenskij, herec, který vzal prezidentskou roli, tož potěš koště ukrajinské. * Pokračuje přetlačovaná mezi Británií a Íránem. To bylo tak, milé děti. Britové nejdříve stopli na Gibraltaru íránský tanker, důvod není důležitý, zdá se. Na oplátku dostal íránskou stopku jiný tanker, co měl britského majitele. Angláni začali vyvádět, že je třeba tankery chránit vojensky, ovšem jen ty správné, íránci nemají na ochranu nárok. Bo ty íránské obsahují íránskou ropu, na kterou je embargo. EU kouká stranou, a nadšeně tleská jen Trump.
31.7.2019 – emerice se zas jednou střílelo. Jelikož se jednalo o občany první kategorie, štěkny už pár dní zoufale vyjí. Trump to schytává od domácích sluníček, že prý je třeba lidu sebrat střelné hračky. Nu nevím, už nějakou dobu mám dost nepříjemný pocit, že se za velkou louží schyluje k opravdu velkému megaprůseru. Příští rok tam mají opět prezidentské volby, tak snad to Trump udrží nějak pokupě.
- Log in to post comments
Komentáře
odloženo
ještě že jim zbyla trocha času na to čápovo hnízdo
Admirále
špatná analytika (vaše) Zemanovi nešlo o to, aby na MK zůstal Staněk, šlo mu o to, aby ministrem nebyl Šmarda. Zaorálka jmenoval ochotně i když ten (podle vás) do žádného hnízda zmijí šlápnout nehodlá. Ovšem již uveřejnil, jak musí po Staňkovi rušit smlouvy na malou domů.
Nemám důvod na svém…
Nemám důvod na svém vyjádření nic měnit. Staněk odvážně šlápl do hnízda PAL. Má u mně +. Zeman ho pozval na Hrad a vyjádřil mu tak podporu. Má u mně + O člověku jménem Šmarda jsem se nezmínil. Zaorálek občas vede řeči. Zvlášť před volbami. Praxe je ve shodě s PAL. O žádné malé domů jsem neslyšel ani nečetl. Pokud některé věci interpretovaly bakalozdělovadla jako malou domů...
Admirále
Uveďte prosím, kam Staňek odvážně šlápl tj. kde něco napravil, mimo vyhození Fajta.
Za ten rok co tam byl měl…
Za ten rok co tam byl měl čas leda tak na to šlápnutí. A to pouhé šlápnutí vyděsilo tentokrát nejen opozici, ale i jeho vlastní stranu, která zřejmě má také svá želízka v ohni. Na napravovování už čas nezbyl.
Sdělte prosím kolik byste toho byl schopen stihnout za jeden rok být na jeho místě a mít k uklízení takový chlívek jako je kultura a to i tehdy pokud by vám nikdo klacky pod nohy neházel.
Také
19.9.2019
Ústřední knihovnická rada má staronového šéfa, povede ji Vít Richter. Ve čtvrtek si ho do svého čela zvolili členové rady. Richtera těsně před svým koncem na ministerstvu kultury odvolal Antonín Staněk (ČSSD), současný šéf resortu Lubomír Zaorálek (ČSSD) jeho krok kritizoval už na začátku září.
10.8.2019
Bývalý ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) vydal ještě před svým odchodem z funkce rozhodnutí, podle kterého už Hadí lázně v Teplicích nejsou kulturní památkou. Rozhodl tak navzdory památkářům i rozkladové komisi letitý spor a vyšel vstříc majiteli a teplickému developerovi Jaroslavu Třešňákovi. Upozornil na to server Neovlivní.cz, podle jehož zjištění tak Staněk rozhodl v posledních hodinách v úřadu 31. července. Podle mluvčí ministerstva Marthy Häckl rozhodl Staněk v souladu se stanoviskem rozkladové komise.
17.12.2019
Zaorálek zrušil Staňkovo rozhodnutí, Hadí lázně zůstanou kulturní památkou
dnešní Ivan David
MUDr. Ivan David
2 hod ·
🇪🇺 Bruselský legislativní svinčík
EU popotahuje už 2 východoevropské země – 🇭🇺 Maďarsko a 🇵🇱 Polsko – za porušování principů právního státu. Komise proti Maďarsku a Polsku loni zahájila disciplinární řízení, na jehož konci by mohlo být odebrání hlasovací práv napadených zemí. Schválení trestu však podléhá jednomyslnému souhlasu Rady. Polsko vetovalo řízení proti Maďarsku, které mu tuto pomoc vzápětí oplatilo.
Nejnověji, podle návrhu Víceletého fiskálního rámce pro léta 2021 až 2027, chce Komise za porušování principů právního státu odebírat členským státům dotace. Povinnost platit do rozpočtu EU by jim však měla zůstat. Tuto absurditu Komise navrhuje přesto, že EU nemá k k problematice právního státu žádná nařízení ani směrnice, které by členským státům stanovily jakékoli povinnosti. Lisabonská smlouva pouze v jediném velmi obecném článku stanoví, že členské státy mají dodržovat principy právního státu, aniž by dále bylo ve smlouvě nebo kterémkoli unijním předpise stanoveno, co to vlastně je.
Parametry pro právní stát zakotvuje Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod. Jde o dokument Rady Evropy, což je jiná instituce než EU. Jejím členem je např. i Rusko nebo Turecko. Členy Rady Evropy jsou všechny členské státy EU. Unie jako celek však nikoli. Unie se k Úmluvě jako celek ani nikdy nepřipojila. Pro EU tedy z právního hlediska neexistuje. ČR veškeré závazky z této Úmluvy zapracovala do Listiny základních práv a svobod, která je nedílnou součástí Ústavy.
Jednou ze základních zásad právního státu je princip legality. Listina podle Úmluvy stanoví, že státní moc lze vykonávat pouze v případech, kdy je k tomu státní orgán zákonem zmocněn – a výhradně způsobem, který je v zákoně stanoven. Oba dokumenty rovněž zakotvují, že občanům mohou být povinnosti a omezení ukládány pouze zákonem. A že trestán může být pouze ten, kdo zákon porušil. Všechny státní zákony členských států z těchto principů důsledně vychází. Právo EU už méně.
Kromě toho však existuje něco jako právní kultura. Jde o soubor zvyklostí získaných letitým používáním práva, podle něhož jsou normy psány. K právní kultuře patří, že každý zákonný termín je vyložen v paragrafu nazvaném obvykle „definice“. Součástí právní kultury je i to, že zákony mají vyhlašovány v takovém předstihu, aby se jejich uživatel mohl připravit na jejich dodržování.
Slušné státy připravují své zákony tak, aby jejich účinnost začínala většinou počátkem kalendářního roku. Není-li to možné, aspoň k pololetí nebo čtvrtletí. I v české Sněmovně jsem zažil situace, kdy poslanci v nouzové situaci schvalovali zákony, jejichž účinnost začínala dnem vyhlášení. Šlo však o mimořádné situace a snahu akutně „zalepit“ nějakou „legislativní díru“, který v praxi dělala velké potíže.
V Bruselu je však „právní kultura“ na velmi nízké úrovni. Většina směrnic a nařízení je vydávána s účinností typu „20 dní po vyhlášení v Úředním věstníku EU“. Povinnosti a zákazy jsou v nařízeních občanům a firmám a ve směrnicích členským státům ukládány často v „šibeničních“ termínech. Pokud stát své zákony nestihne včas upravit, Komise jej ráda žaluje u Evropského soudního dvora a požaduje pokuty. Parlamenty členských států pak o překot umazávají ze svých zákonů to, co odporuje nařízením, nebo do vnitrostátních zákonů zapracovávají povinnosti uložené ve směrnicích. Brusel přitom nemá ani dost slušnosti, aby lhůtu, do níž musí být vnitrostátní zákony upraveny, stanovil na celý rok nebo aspoň pololetí či kvartál.
Například nařízení 429/2016 označované jako „právní rámec pro zdraví zvířat“ stanoví, že členské státy musí své zákony upravit nejpozději do 21. 4. 2021. Při jednání Zemědělského výboru Evropského parlamentu o tomto „průšvihovém“ nařízení jsem se vedení generálních ředitelství Evropské komise pro zemědělství a pro zdraví ptal, proč bylo zvoleno právě takové absurdní datum. Proč povinnost není vztažena aspoň k začátku měsíce. Nikdo z vysokých úředníků Komise na to nedokázal odpovědět.
Jménem frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zavolení v ČR za SPD, jsem požádal Komisi, aby nám urychleně předložila návrh na odložení této povinnosti. Podle Lisabonské smlouvy totiž ani europoslanci ani členské státy nemají právo zákonodární iniciativy. Návrh směrnice nebo nařízení může předložit pouze Komise. A ta má v tomto případě „na hlavě velký ranec žluklého másla“. V nařízení si nechala odhlasovat pravomoc k vydání desítek prováděcích a delegovaných nařízení Komise, což je unijní obdoba vyhlášek. Jenže je ani za 3 roky od schválení nařízení nedokázala všechny napsat a vyhlásit.
Většina států je již nyní v časové tísni. I kdyby Komise chybějící předpisy vydala hned zítra, národní parlamenty by nestihly vnitrostátní zákony včas upravit. Návrhy novel zákonů musí někdo na ministerstvech napsat. Pak musí být schváleny nejen ve vládě, ale i v obou komorách parlamentu a podepsány prezidentem. V ČR trvá normální legislativní proces asi 2 roky. Z toho rok je na jednání Sněmovny a Senátu. Národní vlády už od jara upozorňují Komisi, že svým velikášstvím – předpokládaným množstvím prováděcích předpisů - a liknavostí při jejich tvorbě zemědělce žene do prekérní situace. Komise se však při jednání Rady ministrů zemědělství tvářila, jako by se nic nedělo a nikomu nic nehrozilo. Hrozí „jen“ to, že zemědělcům budou uloženy povinnosti, které nikdo nebude schopen splnit, protože nařízení odkazuje na stanovení detailů povinností v prováděcích předpisech, které neexistují.
Na nás europoslance se jako na národní zástupce obrátily i vlády našich zemí, abychom Komisi pomohli přimět k činnosti směrem k řešení této situace. Výbor si proto předvolal zástupce Komise k podání vysvětlení. K mé žádosti o předložení novely nařízení, které by jeho účinnost odložilo na konec roku 2022 se připojily i zástupci všech ostatních frakcí. Někdo navrhoval odložení „jen“ o rok . Tedy do 21. 4. 2022. Všichni se však shodli, že tento průšvih, který zavinila Komise, je nutné okamžitě řešit. Nejvyšší eurokraté v oblasti zemědělství a ochrany zdraví nám velmi váhavě přislíbili, že novelu předloží. Tvářili se přitom, jako by NÁM prokazovali kdoví jakou „milost“. Přitom jde o nápravu chyb, které ONI napáchali.
CZEXIT!
Strana, která ho bude mít v programu, má můj hlas jistý. I kdyby to byla DSSS.
KOMENTÁŘ: Kupování času – Jan Keller
https://www.novinky.cz/komentare/clanek/komentar-kupovani-casu-jan-kell…
#WhyNotMe?!?!?!?
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sahli-mi-na-koleno-pise-P…
„Pokaždé, když mi vlekař podával kotvu, sáhl mi na prsa. Nedokázala jsem mu nic říct a radši jsem úplně přestala lyžovat,“ uvedla například nová náměstkyně ministra Petříčka Michaela Marksová Tominová.
Olga Richterová uvedla jednu historku z mládí. Prý ještě v teenagerském věku před jejím internátem čekával nahý muž s kabátem a kabát rozhaloval. „Jinak se mi nic podobného nestalo, ale vím, že jsem výjimka,“ dodala.
Pekarová zahodila životní šanci:
Markéta Adamová Pekarová vypověděla, že obtěžování zažila před patnácti lety, když byla na brigádě jako kompars v jednom českém seriálu...
Why not yours Daugters?
Do you want it?
Zatím jsem ještě nečetl, že by si na obtěžování
od žen stěžovali muži. Přihodilo se mi to často a docela jsem si to užil. V žádném případě neplánuji z toho nějak těžit, nebo si stěžovat. Možná napsat román pro vydavatele Železného.
V současném pokročilém věku mne už psychicky likviduje, když mi půvabná žena nabídne jako dědkovi volné místo v tramvaji. To je rána!
Zkušenost s obtěžováním samozřejmě má
mnoho žen a dívek. Stavitsja vopros, počemu právě tyhle tři nány se svou zkušeností vylezly právě teď. Já jejich hlášení čtu takto:
Podívejte se na mě! Jsem jedna z vás! Nic ženského mi není cizí!
Je to rafinovaná součást předvolební kampáně. Že jim není stydno. - Čekám, kdy i Frau Merkel veřejně prohlásí, že jí před pětapadesáti lety jednou jeden zvrhlík sáhnul na koleno! Soce jenom jeden a jen jednou, a v kině, když byla tma - ale i ona je jednou z mnoha žen, i když se tomu těžko věří.
Nastraž!
MeeToo
MeeToo na český způsob. Vylezlo z toho Méé!Túúú! Pokud se cítily poškozené tehdy, měly si jít okamžitě stěžovat. Když už s tím vydržely tak dlouho, mohly vydržet ještě déle a za pár desetiletí už by se obtěžování bát nemusely.
nemělo tam být
Nestraš!
Nemělo.
Nemělo.
Letos se nedostavili špačci
To je poprvé, kdy mně neobrali rané třešně.
A vůbec je na zahradě zvláštní ticho. Ptáci zmizeli, jen pár vrabců se živí se slepicemi.
Je to u vás jiné ?
Až mám podezření, že na ptáky přišel koronáć taky.
Nejen ptáků...
Nejen ptáků, ale i hmyzu a všeho živého celkově je rok od roku méně. I když letos je to trochu extrém. Včely aby letos člověk pohledal, třeba jen snad jedna dvě na celé zahradě. Naštěstí je víc čmeláčků, snad je to odpověď přírody na mizející včelstva. Much jsme snad za celý rok měly doma míň než deset, a to nikdy nepoužíváme žádné odpuzovače či hubiče hmyzu. Jen vlaštovky tu naštěstí pořádají každý večer skupinovou leteckou přehlídku.
Zato třeba zvířat přejetých na silnicích vídávám čím dál víc.
V Polabí druhová pestrost docela slušná.
I když je fakt, že třešně a višně nám obírali kosáci a sojky, nikoli špačci.
Jinak ale dobrý. Dokonce jsem konečně viděl naživo strnada. A v parku i na zahradě máme živo od úsvitu do soumraku
Hmyzu ovšem pramálo. Sice se po několika letech zase objevili čmeláci a malinko přibylo včel, ale motýlů je snad nejméně za můj život. I vos, sršní, brouků, můr. Krajina je bez té žoužele taková smutná.
U nás je špačků
jak nikdy dřív. Vrabců ubylo, kosů a drozdů přibylo, i skřivanů, konipasů a rehků, a objevili se ptáci, které jsem ještě nikdy neslyšel - ani nevím, co je to zač.
Vlaštovek hodně, jiřiček málo. Předloni (nebo loni?) nebyly ani vlaštovky, ani jiřičky, místo nich byli jen rorýsi.
Každý rok je to jinak.
U nas
Byli špaci z jara, dělali děsný kraval. Ujídali slipkam z krmítek. Jak začlo pršet z kraje června, tak zmizeli. Včely lítají docela slušně, čmeldove též, sršeň má u nás někde na zahradě hnízdo, docela často frčí povětřím. Méně .motýlů, ale bělásek kolem kelerubu krouží furt. Hodně komárů a much, na druhou stranu se pomnožily sýkorky a vrabci, loni to bylo horší s touhle havětí. Jo a nemáme ty hnědé tlusté slimejše, i když prý jsou přemnožení. My letos chytili jednoho. Jeden kus, co k nám zabloudil. Zřejmě slepice a kachny vyhrabávají a vyzobavaji, co se dá. Taky se namnožili hlemýždi s boudičkou, na zeleninu nejdou, ale prý žerou vajíčka těch plzáků. Takže v trávě se to u nás hemží slušně. Akorát ty svině pisklave mě s..ou.
Nedostatek hmyzu
Úbytek hmyzu je vidět i při cestách autem na čelním skle. Příčinou je prý dlouhodobé působení chemie v zemědělství. Hmyz ale není vidět, přitom mizí z nějakého důvodu úděsnou rychlostí. Ptáci pak nenachází potravu a proto je jich méně.
A je to
Soud definitivně rozhodl: Zeman jednal nezákonně, o Fajtovi musí rozhodnout znovu
Dnes 13:59 – Praha • Aktualizováno 14:39bad, Novinky
pak že neexistuje soudní mafie a soudy jsou nezávislé
.
Jakože
"Mařenka to zařídí"?
Ještě se vrátím k požáru varhan.
Bylo zde vysloveno podivení nad tím, že začalo hořet na třech místech a tedy třech okruzích, samostatně jištěných.
To je obrovsky troufalý předpoklad.
/Okruh samostatně jištěný.
Jenomže pojem okruh v sobě skrývá množství obvodů.
A jistí se pouze nadřazený okruh!
/Tři sobě vzdálená místa hoří.
Proč ne? Nic divného, jednotlivé obvody mohou zasahovat na prostorově naprosto nesouvisející místa.
/Proč tedy mohou zahořet tyto místa?
Jednoduše pro přetížení jednotlivých obvodů, které v součtu proudů jištění okruhu prostě nezaregistruje
/ Datum el. instalace - tuším r.1972
To byly proudové ochrany ještě v plenkách a sakra nespolehlivé.
A napěťové ochrany?, varhany jsou převážně ze dřeva. Takže v dané době se na ně může zapomenout. Protože dřevo je skvělý izolant.
/No a do toho prach.
Dokonalý recept na průser.
Než začnete
vést inženýrské řeči o elektřině, zkuste si zopakovat jeden Ohmův a dva Kirchhoffovy zákony. Bude to pak vypadat jinak :-)
A jak?
A, s dovolením, TO bude vypadat jak?
Já jako, vidlák v důchodu, bych se spíše zaměřil na tzv teplotní zatěžovatel.
Zkuste napřed
1. Kirchhoffův a pak melte o (cituji Vás): "Jednoduše pro přetížení jednotlivých obvodů, které v součtu proudů jištění okruhu prostě nezaregistruje "
Teplotní zatěžovatel jako fyzikální jednotku opravdu neznám.
Ještě ?
No jo, to je pak těžký
Ale zkusím podat pomocnou ruku, nápovědu.
/Jeřábové el.motory
/Smrt staršího bratra JFK
Jedna věc je počítat konstrukci podle fyzikálních zákonů, věc druhá ji provozovat v praxi.
Proto se při konstrukci mimo fyzikálních jednotek zavádějí do výpočtu i vzorců i tzv koeficienty. Ty jsou získány dlouholetou praxí, jako je např procento plnění cívky vinutím, nebo právě zmíněný teplotní zatěžovatel.
Jděte se bodnout
odborníku. Jestli popíráte fyzikální zákony a motáte do obyč zkratového nebo nadměrného proudu , který způsobí oteplení spotřebiče "např procento plnění cívky vinutím", koeficienty a teplotní zatěžovatel tak o eletrice víte akorát že nenápadně zabíjí ...
Já bych ještě před Ohmem a Kirchhofem
doporučil promyslet něco od Murphyho. Třeba:
Jestliže se něco může pokazit, tak se to určitě pokazí.
Souhlasím
ovšem to se to musí opravdu pokazit. Díky Ohmovi a Kirchhoffovi. Ti tu byli napřed.
To je pravda, byli tu napřed,
ale Murphy svůj zákon formuloval mnohem obecněji.
Já bych ještě před Ohmem a…
Já bych ještě před Ohmem a Kirchhofem
doporučil promyslet něco od Murphyho.
Nebo: Každé řešení přináší nové problémy.
Doporučovat k promyšlení
můžete. Bohužel zákony těch dvou jsou fyzikální. Murphyho pouze fiktivní, i když v praxi častěji uplatňované :-(
Tak hele pane chytrej
po lopatě.
Přečetl jste si že existují ty tři zmíněné fyzikální zákony.
Ale hovno víte jak je uplatnit.
Protože jste tak moudrej, že vás ani nenapadne, že při průchodu el proudu vodičem vzniká i TEPLO!
A o mezizávitovém zkratu jste ještě ani nic nezaregistroval.
Bože, jak lituju
že jsem se dal do debaty s blbcem ... oteplení cituju v minulé odpovědi v souvislosti s nadproudem.
Moje vzdělání je USO s maturou + nedokončená FE VUT, praxe 40+ i kdysi na 400kV, asi omylem držitel papíru s §6,7 a 9 E2A i E2B ...
Kdo mě prosím pěkně poučuje o koeficientech a plnění cívky v souvislosti s blbým požárem s (možná) třemi současně vzniklými epicentry od elektrické instalace ???
A o
mezizávitovém zkratu ... :-)
Kdo?
Člobrda, který je vyučen v oboru - provozní elektromontér-
Absolvent USO obor - elektroenergetika -
Bývalý vedoucí rozvodny 110 KV o instalovaném přenosovém výkonu 120MW
Bývalý revizní technik VVN kat C,B.
Praxe na důlních velkostrojích, pasové dopravy materiálu, elektrifikovaného kolejového svršku a el zařízení úpraven uhlí.
Tak jak můžete psát takový…
Tak jak můžete psát takový kraviny ???
A chránič
ať už proudový nebo napěťový slouží primárně a docela výhradně k ochraně před nebezpečným dotykovým napětím na neživých částech, pane mezizávitový zkrate. Fika z NDR docela chodily už v těch 70. letech.
Když si myslíte
vyvracet vám to nebudu.
a něco z včilka
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/national-interest-je-znepokoje…
:-)
Vývoz obilí
To je poprvé, kdy si někdo stěžuje na zákaz vývozu obilí. Dosud byli američtí a kanadští pěstitelé rádi, když z trhu zmizí jeden velký pěstitel a jim se zvýší cena. Rusové omezí vývoz obilí. Tak bude více prostoru pro přebytky z USA, Kanady, dokonce i EU- pokud nějaké obilí vypěstujeme. National Interest kritizuje Rusko i ve chvíli, kdy by měli jásat.
Rusko nás nebezpečně ohrožuje pěti způsoby:
1. pěstuje málo obilí
2. pěstuje moc obilí
3. vyváží obilí
4. dováží obilí
5. nevyváží obilí
Kulturní mafie samozřejmě neexistují, to ne !
Lidé by si měli hlavně uvědomit to, že kdo si nedokáže nafajtovat, tak prostě nebude mít nafajtováno.
Z toho vycházejme, z toho musíme vycházet.
Malá aktualitka z Ostravska, jeden z organizátorů demošky proti hygieně, koronaviru atd.. :
https://www.pametnaroda.cz/cs/dubovy-vladimir-1967#biography
Nafajtovat si přes kulturu dokázali i jiní. Občas dokonce spolu vlastní hotel, například na Sri Lance. Takový maličký tunýl...eh., hotýlek , že ANO , takový Colours of Sri Lanca...
Z toho však nevycházejme, to je napuosto noumání - Velmoc (masmedia, herci, poskoci v manifestní kultuře, atd atd.) je totiž někdy víc jak zastupitelská demokracie, dalo by se řící, že z Velmoci mají někteří větší strach jak z policie či justice. Přesto se neuvádí nikde coby Hlavní pilíř demokracie, nikde, snad jen okrajově se o tom někdo někde zmíní, avšak není brán příliš vážně. Což je nebezpečné, vymstí se to, opět se to vymstí.
Něco o internetových diskuzích od zkušených mazáků
https://www.literarky.cz/civilizace/1414-prvni-klavesnicova-divize-aneb…
Zdeněk Jandejsek z Agrární komory - rozhovor
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ceske-farmare-likviduji…
Dnešních Dvacet minut…
Dnešních Dvacet minut Radiožurnálu s Ivanem Davidem:
Špičkoví politici jsou závislí na sponzorech. Výjimkou je Babiš, říká europoslanec David
https://radiozurnal.rozhlas.cz/spickovi-politici-jsou-zavisli-na-sponzo…