korespondenční volba

Články

Strategická exkomunikace...

Autor

Vdnešní době člověk nemá moc důvodů k radosti, ale jedenadvacátý srpen byl tentokrát alespoň na chvíli příjemnou výjimkou. Ono se totiž zase jednou ukázalo, jak vyprázdněný je dnešní režim a jak moc prázdné fráze generuje. Všechny fejsbůky a twittery byly plné především vlastním životopisem našeho PePy, který napsal v roce 1987 a vlastně se ukázalo, že Petr Pavel je první polistopadový prezident, který aktivně vítal sovětské tanky… Tentokrát prostě dělali strategickou komunikaci především dezoláti a náš tzld. Otakar Foltýn si vlastně ani neškrtl.

Vidlácká strategie pro budoucí rok

Autor

Tak nám zrádci v poslanecké sněmovně odhlasovali korespondenční volbu. Ta má usnadnit volbu českým občanům žijícím v zahraničí, kterých je asi půl milionu. Doteď jsme měli volební systém, který umožňoval jen malé a marginální volební podvody. S volebními lístky se takřka nedalo manipulovat a do každé volební komise si kterýkoliv volební subjekt mohl nanominovat svého člověka. Vše se sčítalo ručně a pro kontrolu se dá zpětně proklikat do každé volební místnosti a porovnat součty s volebním protokolem vyvěšeným na obecní vývěsce.

Poslední šance

Autor

Přátelé, myslím, že svému znalému čtenářstvu nemusím vysvětlovat princip atomové bomby. To se vezmou dvě podkritická množství štěpného materiálu, které jsou samy o sobě škodlivé jen maličko, vhodným způsobem se spojí dohromady a výsledkem je výbuch, který dokáže jedním rázem nadělat nedozírné a v mnoha případech i zcela nevratné škody. Proti výbuchu atomovky není obrany. Pokud je správně vyrobena, vhodně umístěna a odpálena, nedá se s tím nic dělat. Výbuch je prostě příliš devastující a má příliš dlouhodobé následky.